Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 10d. 11:37

Panevėžys spaudos veidrodyje: Iš valdžios olimpo – į Darbo biržą?

Susitikimo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Susitikimo akimirka

Po praėjusių vietos savivaldos ir tiesioginių merų rinkimų Panevėžio rajono valdžioje bei savivaldybės administracijos valdyme jokių pasikeitimų neturėtų būti, tačiau Panevėžio miesto valdžios struktūrose numatomos esminės permainos, rašo naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“.

Jau dabar aišku, kad Panevėžyje savo postų neteks miesto meras konservatorius Vitalijus Satkevičius ir Savivaldybės administracijos direktorė „tvarkietė“ Kristina Nakutytė.

Konservatoriai taryboje prarado tris mandatus, o partija „Tvarka ir teisingumas“ buvo visiškai nublokšta į patvorį ir prarado visas turėtas keturias vietas taryboje, rašo „Jūsų Panevėžys“.

15min.lt nuotr./Kristina Nakutytė ir Vilma Kartanaitė (dešinėje)
15min.lt nuotr./Kristina Nakutytė (kairėje) ir Vilma Kartanaitė

Vargu, ar Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų postuose išsilaikys ir socialdemokratai Janina Gaidžiūnaitė bei Žydrūnas Kvedaras. Beje, J.Gaidžiūnaitė po kovo 1 d. rinkimų buvo išrinkta į naująją Panevėžio tarybą.

Pasikeitimų veikiausiai bus ir socialdemokratės Ingridos Mazaliauskienės vadovaujamame Tarybos sekretoriate bei jame dirbusių politinio pasitikėjimo darbuotojų gyvenime.

„Jūsų Panevėžys“ nusprendė pakalbinti keletą nuo Panevėžio valdžios olimpo nueisiančių valdžios atstovų ir pasiteirauti, ką jie ketina veikti baigę kadenciją, kuri baigsis balandžio viduryje. Tiesa, niekas iš savivaldybės neišeis tuščiomis, nes savivaldybės biudžete išeitinėms kompensacijoms numatyta 18 tūkst. eurų.

Meras V.Satkevičius sakė pirmiausia norintis baigti kadenciją ir nebaigtus darbus, o paskui ieškosiantis, ką galėtų toliau veikti.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Susitikimo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Susitikimo akimirka

Politikas tik nusijuokė išgirdęs, kad jam rengiama vieta „Panevėžio energijoje“ ir pareiškė iš žiniasklaidos jau girdėjęs, kad bus įdarbintas „Panevėžio specialiame autotransporte“ ar dar kažkur.

Kol kas nesuku galvos. Bus bėda, bus ir roda.

„Kol kas nesuku galvos. Bus bėda, bus ir roda. Jei pasiseks, mokykloje turėsiu pamokų“, – pernelyg nesisielojo V. Satkevičius.

Vicemerė socialdemokratė Regina Eitmonė net nebekandidatavo į naujos kadencijos tarybą ir sakė, kad savo apsisprendimą galėsianti komentuoti tik pasibaigus kadencijai. Politikė tik užsiminė, kad trūksta partijos vadovybės dėmesio į skyrių veiklą, skelbia „Jūsų Panevėžys“.

„Mėnesiuką pailsėsiu, o paskui ieškosiu darbo“, – JP teigė politikė. Beje, R.Eitmonė užsiminė, kad neatmetanti galimybių grįžti dirbti į miesto Švietimo skyrių.

Dvi kadencijas savivaldybės administracijos direktore dirbusi ne tik opozicijos, bet ir saviškių kritikuota „tvarkietė“ K. Nakutytė veikiausiai pirma liks už borto, nes partija, vietoje turėtų keturių mandatų Panevėžio taryboje, po kovo 1 d. rinkimų negavo nė vieno.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio miesto savivaldybė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Panevėžio miesto savivaldybė

Valdininkė telefonu neatsiliepė. Savivaldybėje kalbama, kad ji kels sparnus į Vilnių, nes ten turi didelį vieno Seimo nario palaikymą, rašo „Jūsų Panevėžys“.

Praėjusią kadenciją, Tarybos narės mandato atsisakiusi ir jį iškeitusi į savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos postą, socialdemokratė Janina Gaidžiūnaitė vėl išrinkta į miesto tarybą. Jau į pensiją išėjusi politikė sakė pirmiausia norinti pailsėti, nes turi nepanaudotų atostogų.

„Neketinu atsisakyti Tarybos narės mandato, tačiau nepretenduosiu į pareigas savivaldybės administracijoje“, – portalui „Jūsų Panevėžys“ sakė politikė.

Janina Gaidžiūnaitė
Janina Gaidžiūnaitė

„Ketinu eiti į Darbo biržą ir prašyti Viktoro Trofimovo darbo“ – , šypsodamasis kalbėjo dar vienas Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas socialdemokratas Žydrūnas Kvedaras.

Jis sakė eidamas į valdžią žinojęs, kad darbo sutartis baigsis pasibaigus Tarybos kadencijos laikui, todėl supratęs, kad reiks išeiti į gatvę.

Tarybos sekretorė socialdemokratė Ingrida Mazaliauskienė sakė dar nepraradusi vilčių likti savivaldybėje, kurioje darbas su politikais, administracija, miesto gyventojais jai patikęs ir sakė lauksianti, kol susidėlios nauja valdančioji koalicija. Moteris sakė, kad tik sudarius valdančiąją koaliciją ji galėsianti spręsti, ką toliau daryti, rašo „Jūsų Panevėžys“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min