Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžys spaudos veidrodyje: Vairuotojams mieste teks mažinti greitį

Reido akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Reido akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Dienraštis „Sekundė“ skelbia, kad Panevėžio policija nebetoleruoja leistino greičio viršijimo net ir keliais kilometrais per valandą. Tuo per šventines dienas įsitikino ne vienas panevėžietis ir miesto svečias. Kelių eismo taisyklių pažeidėjams netgi teko laukti eilėje, kol pareigūnai surašys įspėjimus dėl greičio viršijimo 3–7 kilometrais per valandą. Tuo metu naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“ skelbia, kad Panevėžio kolegijos Praktinio mokymo centro Burnos priežiūros laboratorijoje vyko Burnos higienos studijų programos studentų profesinio meistriškumo konkursas.

Netoleravo net ir nežymaus greičio viršijimo

Praėjusį pirmadienį lengvuoju automobiliu Smėlynės gatve 57 kilometrų per valandą greičiu važiavęs Vytautas buvo sustabdytas patrulių. Vyras nesiginčijo viršijęs greitį, tačiau nesitikėjo, kad pareigūnai jam surašys administracinių teisės pažeidimų protokolą, kuriame nurodyta, kad jis viršijo greitį 5 km per valandą, rašo „Sekundė“.

Pareigūnai įvertino 2 km per valandą greičio matuoklio paklaidą. Vytautas gavo rašytinį įspėjimą už važiavimą 55 km per valandą greičiu kelyje, kur leistinas greitis 50 km.

Eriko Ovčarenko/„15 minučių“ nuotr./Automobilių greitį Kaune policininkai matuoja „senoviškai“.
Eriko Ovčarenko/„15 minučių“ nuotr./Greičio matavimas

Kol vienas pareigūnas jam rašė protokolą, kitas tuo metu stabdė greitį viršijančius vairuotojus. Bemat nutįso prasižengėlių eilė. Kai kurie vairuotojai stebėjosi ir piktinosi, kad pareigūnai neapsiriboja žodiniu įspėjimu už esą menkus nusižengimus, užuot gaudę piktybinius kelių gaidelius, gaišta laiką pildydami dokumentus, skelbia dienraštis „Sekundė“.

Neseniai daug diskusijų sukėlė vyro pasakojimas apie tai, kad jam administracinių teisės pažeidimų protokolas buvo surašytas ir skirtas rašytinis įspėjimas už tai, kad Ramygaloje viršijo leistiną 50 km greitį 1 kilometru.

Spidometras
Spidometras

Vairuotojas vežė keleivį amputuota galūne iš Panevėžio į Kauną. Ramygaloje jį sustabdė policija. Pareigūnų greičio matuoklis rodė, kad jis viršijo leistiną greitį 3 km. Atmetus paklaidą iš 3 km liko 1 km.

Kol pareigūnai užpildė reikiamus dokumentus, užtruko. Vairuotojas pavėlavo nuvežti ligonį pas gydytoją. Kitą dieną jis Panevėžio apskrities VPK mėgino sužinoti, ar pareigūnai nepersistengė. Jam buvo atsakyta, kad ne ir paaiškinta, jog įstatymai nenumato žodinio įspėjimo.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Odontologas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Odontologas

Rungėsi burnos higienistai

Konkurse rungėsi studentai iš Šiaurės Lietuvos regiono kolegijų – dvi komandos iš Panevėžio kolegijos, ir po vieną komandą iš Šiaulių ir Utenos kolegijų, rašo „Jūsų Panevėžys“.

Konkurso dalyviams teko atpažinti ir apibūdinti dantis, demonstruoti infekcijos kontrolės įgūdžius, mokyti bei motyvuoti pacientus išsaugoti burnos sveikatą, parinkti ir pritaikyti profesionalios burnos higienos instrumentus.

Vertinimo rezultatai išsiskyrė labai nedideliu skirtumu. I-ąją vietą užėmė Utenos kolegijos studentų komanda (Dovilė Maciulevičiūtė, Evelina Dorošenko ir Evelina Voinič), II-ąją vietą – Šiaulių kolegijos studentai (Renata Puidokaitė, Vaida Šimkutė ir Greta Zeleckytė), o III-ioji vieta atiteko Panevėžio kolegijos 2-ajai komandai (Almita Blažienė, Dovilė Niprikė ir Gintarė Ramažauskaitė).

Konkurso metu burnos higienos studentai turėjo galimybę susipažinti, pabendrauti pasidalinti patirtimi, pažiūrėti kokiomis sąlygomis mokosi jų kolegos. Bet svarbiausia – jie turėjo galimybę parodyti savo profesinį meistriškumą, skelbia „Jūsų Panevėžys“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Panevėžys
Parašykite atsiliepimą apie 15min