Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 11d. 08:58

Pasakyta/Padaryta. Kaip Antanas Guoga iš liberalo virto „valstiečiu“?

A.Guoga primena
D.Gvildžio koliažas / Antanas Guoga

Peržvelgus politinį europarlamentaro Antano Guogos kelią, labiausiai tinka patarlė: nespjauk į šulinį, nes reikės gerti. Kandęs konservatoriams, kad nėra idealus, vėliau atsargiai merkė akį Gabrieliui Landsbergiui. Pareiškęs, kad Saulių Skvernelį reikėtų patikrinti poligrafu, po dvejų metų su tuo pačiu S.Skverneliu pozavo nuotraukai, girdamas Vyriausybės darbus. Panašu, kad A.Guogą už rankos vedžioja ne idėjos, o sausas pragmatizmas. 15min primena A.Guogos politinį kelią.

Neseniai interviu 15min Liberalų sąjūdžio, su kurio nariais A.Guoga neišsiskyrė gražiuoju, pirmininkas Eugenijus Gentvilas sakė, kad A.Guoga atnešė kažkokį kvazisupratimą apie liberalizmą, mažai turintį bendro su ideologija.

„A.Guogai apskritai lengva eiti politikoje su bet kuo. Jis nėra ideologiškai apsišvietęs. Jis laimingas žmogus. Jo nesaisto jokie ideologiniai pančiai“, – tikino jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antanas Guoga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antanas Guoga

Apie pokerio lošėjo, verslininko A.Guogos atėjimą į politiką pirmą kartą buvo pranešta 2013 metų birželio 28 dieną, kai buvo paskelbta, kad A.Guogą Liberalų sąjūdis įrašė į galimų kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą.

Tais pačiais metais verslininkas tapo partijos nariu.

Likus mėnesiui iki šių rinkimų A.Guoga išplatino komentarą, kuriame bandė paaiškinti, ko jam iš tiesų reikia EP: uždirbami milijonai jo nebemotyvuoja, jis nori prisidėti prie sėkmingo šalies kūrimo.

15min nuotr. /A.Guogos metamorfozė
15min nuotr. /A.Guogos metamorfozė

„Galbūt per dvidešimt nepriklausomybės metų mes jau įpratome gyventi tokiame politiniame lauke, kuriame žaidžiama tik iš išskaičiavimo. Kur nėra žmogaus, norinčio situaciją pakeisti, norinčio padėti, nesvarbu, ar mikro, ar makro lygmenyje. O jeigu toks atsiranda – niekas juo nebetiki, sako – tokių Lietuvos politikoje nebūna“, – tuomet aiškino jis.

2014 metų gegužę EP rinkimuose A.Guogą lydėjo sėkmė – antru numeriu kandidatavęs verslininkas aplenkė sąrašo lyderį Gintarą Steponavičių bei kitą liberalą Petrą Auštrevičių ir išvyko į Briuselį.

„Šimtu procentų einu – žmonės įpareigojo, einu tarnauti Lietuvos žmonėms EP, einu išmokti, tai mano pradžia – noriu skirti visą savo gyvenimą Lietuvos žmonėms, man tai – didžiulis įpareigojimas“, – sakė A.Guoga.

Jei būtų idealus, būtų konservatorius

Praėjus kelioms dienoms po rinkimų A.Guoga laidoje „Dėmesio centre“ save vadino liberalu, o kalbėdamas apie Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD), nevengė ironijos.

„Aš nesu idealus. Jei būčiau idealus, būčiau konservatorius. Tačiau aš liberalas. Turbūt ir dalis tautos nėra jau tokia ideali. Save pavadinčiau žmogumi, turinčiu didelę širdį ir mylinčiu Lietuvą, nepaisant to, kad nesu idealus“, – laidoje kalbėjo naujai iškeptas politikas.

2015 metų spalį A.Guoga kandidatavo į Liberalų sąjūdžio pirmininko postą ir sėkmės atveju net buvo pasirengęs atsisakyti EP mandato.

Tačiau pirmininku jam pavyko tapti tik tada, kai su kyšiu buvo pagautas ir pirmininko posto neteko Eligijus Masiulis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eligijus Masiulis ir Antanas Guoga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eligijus Masiulis ir Antanas Guoga

A.Guoga laikinu partijos vadovu tapo todėl, kad buvo pirmasis E.Masiulio pavaduotojas – tai numatė partijos įstatai.

Naujų pareigų didelį smūgį patyrusioje partijoje A.Guoga ėmėsi su dideliu entuziazmu – reikalavo partijos audito, norėjo pakeisti atsakingąjį sekretorių, partijos valdybą norėjo patikrinti poligrafu.

Partijai ėmus bruzdėti ir atsiradus iniciatyvų šalinti A.Guogą, jis pareiškė išeisiantis pats, ir interviu 15min minėjo esąs dešinysis.

Skverneliui irgi reikėtų poligrafu pasitikrinti, mano nuomone.

„Aš esu dešiniųjų pažiūrų ekonomikos politikas, išmanau neblogai ekonomiką, finansus, turiu patirties – daug nesėkmių ir daug sėkmės. Liberalų ideologija man kaip žmogui tinka labiausiai šiuo laikotarpiu, nes turiu čia daug autoritetų – tokių kaip E.Gentvilas, tai yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl atėjau“, – 15min teigė A.Guoga.

Siūlė melo detektorių ir S.Skverneliui

„Skverneliui irgi reikėtų poligrafu pasitikrinti, mano nuomone. Gabrieliu (Landsbergiu – aut.) aš pasitikiu 100 proc. Galiu dėt už jį galvą“, – klausinėjamas apie savo politinę ateitį kalbėjo A.Guoga. Tame pačiame interviu jis prisipažino Seimo rinkimuose balsuosiantis už konservatorių partiją. Tai sukėlė klausimų, ar europarlamentaras savo politinės ateities nesieja su šia partija.

Tačiau į A.Guogos bandymus flirtuoti G.Landsbergis neatsakė.

„Aš nemanau, kad tai yra apgalvota ir komunikacine, ir politine logika. Pirmiausia, linkiu šaltų nervų“, – komentavo TS-LKD pirmininkas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Įtarimus, kad A.Guoga galbūt norėtų bėgti pas konservatorius sustiprino tai, kad į konferenciją 15min redakcijoje A.Guogą atlydėjo konservatorius Žygimantas Pavilionis.

„Su Antanu. Istorinis lūžis. Sovietinės nomenklatūros pabaigos pradžia“, – „Facebook“ parašė Ž. Pavilionis ir pasidalijo 15min studijoje sėdinčio A.Guogos nuotrauka. Tačiau vėliau klausiamas, ką tai reiškia, jis nieko konkretaus nepasakė ir išsisukinėjo.

Žygimanto Pavilionio įrašas socialiniame tinkle
Žygimanto Pavilionio įrašas socialiniame tinkle

A.Guoga nelaukė, kada bus išmestas – liberalus paliko pats, bet trauktis iš EP, kad ir kaip ragino buvę bendražygiai, atsisakė.

Priklausęs centro Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijai, A.Guoga perėjo į dešiniųjų pažiūrų Europos liaudies partijos (EPP) frakciją.

„Europos liaudies partijos frakcija yra didžiausia frakcija EP, ji suteikia daugiausia galimybių ir suteikia man galimybę būti tokiu žmogumi, kokiu esu – moderniu dešiniuoju“, – BNS paaiškino A.Guoga.

Užtektų ir viceministro posto

Prieš 2016 metų Seimo rinkimus A.Guoga akivaizdžiai svarstė, kur save padėti.

„Jei prezidentė ar premjeras, kad ir kokia būtų Vyriausybė, pasiūlytų ką nors reikšmingo, sutikčiau. Tikrai neturiu tikslo būti EP ar per ilgai vegetuoti. Nesu prisirišęs prie šio posto – jis man nėra reikalingas nei finansiškai, nei kaip nors kitaip. Pažiūrėsime, kaip susiformuos Seimas – gal kažkur būsiu naudingas, gal užtektų ir viceministro (posto)“, – LRT.lt sakė jis.

Kadangi niekas nieko, panašu, nepasiūlė, artėjant EP kadencijos pabaigai europarlamentaras ėmė rimtai galvoti apie savo politinę ateitį.

Nors ne kartą kartojo svarstantis baigti EP kadenciją ir apskritai trauktis iš politikos, pokerio lošėjo veiksmai rodė ką kita – kad A.Guoga ieško šilumos po populiariausios partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sparnu.

Pirmiausiai jis apsilankė pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, tokias mintis dar labiau pakurstė A.Guogos pasirodymas LVŽS vasaros sąskrydyje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis ir Antanas Guoga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis ir Antanas Guoga

„Malonu lankytis. Linkiu ištvermės, gerų darbų, atkaklumo ir iš tikrųjų sveikinu. Iki dabar tikrai yra padarytas geras darbas. Dėkoju jums kaip lietuvis, ačiū“, – nuo scenos į „valstiečius“ kreipėsi praeityje Liberalų sąjūdžiui priklausęs politikas.

„Šiandien aplankiau valdančiuosius sąskrydyje. Smagu sulaukti kvietimo. Patinka man, kaip tvarkosi ministrai. Vyriausybės kryptis gera. Viskas bus tikrai labai gerai“, – feisbuke po apsilankymo rašė jis.

Greičiausiai pamiršęs, jog kažkada tikino, kad S.Skverneliui taip pat būtų gerai pasitikrinti poligrafu, prie šio įrašo A.Guoga pridėjo nuotrauką, kurioje pozuoja kartu su Vyriausybės vadovu.

Portalui LRT.lt spalį apie savo politines pažiūras A.Guoga aiškino, kad buvo ir yra liberalių pažiūrų. Nors LVŽS garsėja kaip draudimų valdžia, tai, matyt, su liberalu save vadinusio A.Guogos vertybėmis nesikerta.

Visai neseniai 15min A.Guoga prasitarė svarstantis siekti Vilniaus mero posto su LVŽS. Iš A.Guogos kalbų panašu, kad jis jau apsisprendęs, tačiau laukia paskutinio „valstiečių“ žodžio.

Tiesa, jį, kaip kandidatą, turėtų patvirtinti LVŽS sostinės skyrius, kuris sprendimą priims tik mėnesio pabaigoje.

A.Guoga LRT.lt taip pat teigė, kad ministrų kabineto atstovai yra garbingi žmonės, kurių pažiūros jam yra artimos.

„Tai yra moderni Vyriausybė, kuri priima sprendimus ir reformas, kurios bus naudingos Lietuvai. Aš tai vertinu. Man daugelis ministrų patinka“, – nacionalinio transliuotojo portalui sakė A.Guoga.

Jūs klausiate – tikriname mes
Įveskite politiko ar kito visuomenės veikėjo teiginį, kurį reikia patikrinti. Jei tik įmanoma, nurodykite, kur ir kada tai buvo pasakyta.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min iš Ploješčio Sportas

Dūrį Rumunijoje apibendrinęs E.Jankauskas: „Ši lyga mums akivaizdžiai per kieta“

Aktualu

Kubos diktatorius Fulgencio Batista, atvėręs kelią kitam tironui – Fideliui Castro

Sportas

Sausa serija tęsiasi: bedantė Lietuva sumušta Rumunijoje

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

Sportas

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Aktualu

Kelyje iš Panevėžio į Vilnių „Toyota“ susidūrė su elniu

Gazas

Tragedija prie Balėnų visuomenėje sukėlė sąmyšį – reikia amerikietiškos tvarkos?

24sek

Treneris po išsprūdusios pergalės prieš Rusiją: „Mes verti Europos čempionato“

Vardai

Popscenos princesė Monique koncertu Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

Interviu Mokslas.IT

Dangiškieji akmenys kolekcininkų rankose virsta ir filosofija, ir prabanga

Verslas

JAV prekybos karas jau varo verslą iš Kinijos – bet ne į Ameriką

Vardai

Tarp bušido turnyro gerbėjų – ir kovų menus pamilusi Erika Vitulskienė, ir Egidijus Dragūnas

24sek

Kaip apmaudu: stebint A.Saboniui ir A.Kirilenkai Lietuva neatsilaikė prieš Rusiją

Vardai

Inga Stumbrienė už dalyvavimą grožio konkurse Dominikoje karūnos sulaukė Lietuvoje

Gyvenimas

15 veislių šunų, kurių lojimas niekam nepridarys rūpesčių

Gyvenimas

Mylimojo smurtą bei vadovo priekabiavimą patyrusi Vilma: „Jaučiausi be kaltės kalta“

Pasaulis kišenėje

Kodėl Berlynas niekada nebus toks, koks buvo iki karo – ir to net nereikia

Verslas

Kripto-pagirios kirto technologijų gigantei „Nvidia“ – neapsimoka kasti valiutų

Sportas

Tautų lyga: Italija ir Portugalija išsiskyrė taikiai

Deuce

Nesustabdoma jėga – Novakas Džokovičius sutriuškino Keviną Andersoną

Naujienos

Aktualu

Žvyrkelyje prie Panevėžio apsivertęs vairuotojas vengė akistatos su pareigūnais

Vardai

Šou pasaulio šalinęsis „Vienas namuose“ aktorius Macaulay Culkinas grįžo ant raudonojo kilimo

Pasaulis kišenėje

Atostogos tolimajame Tailande: ką daryti, kad šalis sutiktų svetingai?

Gyvenimas

Iranietės požiūriu pagrindinis Lietuvos išskirtinumas – žmonės

Kokį vandenį labiausiai mėgstate gerti?
Sužinokite daugiau
Vardai

Agneta Kleizienė pristatė žiemai skirtą drabužių kolekciją: tai odė natūralumui ir tikrumui

Aktualu

Fontanka.ru įvardijo trečią Skripalių apnuodijimu įtariamą GRU agentą

Vardai

Pinigų už „Buvusių moterų reikalus“ neatgaunantis J.Jankevičius kreipėsi į teismą: tarp atsakovų – R.Pinikas

Gazas

Specialistai patarė būti atidesniems: spalį daugiau pavojų keliuose

Aktualu

Kalvarijos pasieniečiams sustabdžius du automobilius iš visur ėmė lįsti vietnamiečiai

24sek

„urBONUSas“: R.Vyšniauskas ir V.Čeponis vėl kartu – ką jie prognozuoja „Žalgiriui“?

Kultūra

Vaikų literatūros lentyną papildė nauja T.Dirgėlos knyga

Aktualu

Dalyvaukite fotokonkurse „Judėti smagu“ ir laimėkite stilingą paspirtuką. (Konkurso taisyklės)

Gazas

Automobilio parkavimas 5 metrai iki perėjos – tabu: kaip elgiasi Lietuvos vairuotojai

Aktualu

VTEK aiškinsis, ar R.Šimašius nesinaudojo savivaldybės turtu skelbdamas įrašus feisbuke

24sek

Surikiavo Eurolygos komandas: „Žalgiriui“ – ambicingas įvertinimas

Aktualu

Inga Blažienė: Apklausa – informuoti ar manipuliuoti?

Vardai

A.Šedžius – apie darbą Šiaulių TV ir Monikos mylimąjį iš Airijos: „Jai padovanojo sužadėtuvių žiedą“

Vardai

Jauniausia Lietuvos repo grupė kartu su atlikėja Bjelle pristato dainą „Būk su manimi“

Maistas

Virtuvėje – rafinuotieji granatai: tiks ir marinatams, ir desertams

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min