Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos proga – ekskursija į tikrą mišką

Į ekskursiją miestiečius kviečiantys ekologai tikisi, kad žmonės išmoks vertinti natūralius miškus.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Į ekskursiją miestiečius kviečiantys ekologai tikisi, kad žmonės išmoks vertinti natūralius miškus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Birželio 5 dieną minimą Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną kauniečiai kviečiami praleisti miške. Ekskursijoje Dubravos rezervatinės abyrubės apžvalgos taku ir po Dubravos arboretumą, kuri vyks penktadienį, birželio 4-ąją, gali dalyvauti visi norintys.

Pasak ekskursiją rengiančių Kauno marių regioninio parko direkcijos darbuotojų, Jungtinių Tautų Aplinkos programa 2010-uosius paskelbė biologinės įvairovės metais. Todėl ir šiemet minima Pasaulinės aplinkos apsaugos diena susijusi su aplinkos įvairove. Šios dienos moto – „Daug rūšių. Viena planeta. Viena ateitis“. Visų tądien Lietuvoje ir pasaulyje vyksiančių renginių tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į savo aplinką, sužinoti ar prisiminti su kuo jie dalijasi pasauliu.

Ekskursiją vesiantis Kauno marių regioninio parko vyriausias ekologas Povilas Vitkauskas įsitikinęs, kad daugelis žmonių be reikalo atsisako pasivaikščiojimų miške. Be to, žmonėms trūksta žinių apie tai, kokia augalija ir gyvūnija egzistuoja Lietuvos gamtoje.

„Žinome daug būdų, kaip saugoti savo aplinką taupydami vandenį ar važinėdami dviračiais vietoje automobilių. Tačiau nedaug išmanome apie biologinės įvairovės svarbą, grožimės parkais paverstais miškais, naikiname natūralius krūmokšnius ir bandome išauginti egzotiškus augalus savo kiemuose“, – sakė P.Vitkauskas.

Pasak jo, natūrali gamta su žmogui dažnai trukdančiais dalykais – uodais, medžių nuolaužomis ar „šabakštynais“, tokia ir turi būti: „Būtent tokia natūrali biologinė įvairovė garantuoja mums, žmonėms, švarų orą, aprangą, vaistus. Gražus miškas – nebėra toks vertingas, koks buvo prieš įsikišant žmogui, o didžiausia grėsmė yra ta, kad sunaikintų ekosistemų atkurti nebeįmanoma“.

Svarbi informacija

Ekskursijos vyks birželio 4 d., penktadienį. Pirmoji ekskursija 13 - 15 val., antroji – 14.30 - 16.30 val. Susitikimo vieta – Kauno marių regioninio parko direkcijos automobilių stovėjimo aikštelė (Miškininkų g. 2, Vaišvydava, Kauno rajonas). Tel. pasiteirauti 8-37 423053 .

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min