Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 24d. 17:07

Pasibaisėjo R.Karbauskio spaudimu frakcijai: „Jis tikisi absoliutaus paklusnumo“

Lukas Savickas ir Tomas Tomilinas
15min nuotr. / Lukas Savickas ir Tomas Tomilinas
Politikams, kurie palaikys įstatymą dėl lyčiai neutralios partnerystės, ne vieta Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijoje, per suvažiavimą pareiškė šios partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Šie žodžiai greičiausiai buvo skirti trims Seimo „valstiečiams“, anksčiau reiškusiems paramą valdančiųjų inicijuotoms Partnerystės įstatymo pataisoms. Ar jie pasiduos R.Karbauskio spaudimui?

Valdantieji šiuo metu koreguoja įstatymą, kuriuo siekiama įteisinti lyčiai neutralią partnerystę.

Į Seimo salę jis turėtų grįžti rudens sesijoje.

Dėl sankcijų spręs frakcijoje

R.Karbauskis per praėjusią savaitę vykusį „valstiečių“ suvažiavimą perspėjo frakcijos narius, jog rengiamų pataisų palaikyti nedera.

„Rudenį, kada bus grįžta prie to įstatymo, ir liberalai tikrai prie jo grįš, <...> mes turime pasakyti labai aiškiai: tiems žmonėms, kurie balsuos už šitą įstatymą, ne vieta mūsų frakcijoje“, – sakė R.Karbauskis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė 15min teigė, jog tai – tik partijos pirmininko nuomonė, o kaip elgsis frakcija – ar dėl Partnerystės įstatymo balsuos laisvai, ar ne, ar bus kokių sankcijų – nenuspręsta.

„Mes dabar dar neturėjom nė jokio frakcijos posėdžio, daugiau su niekuo to neaptarėme. <...> Bet rinksis partijos taryba, gal priiminės kažkokius sprendimus.

Iki rudens, kol dar projekto nėra, galime tik apsikeisti nuomonėmis. O kai turėsime projektą, gal gims kažkoks kompromisinis, tada, manau, ir žiūrėsime“, – kalbėjo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Norkienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Norkienė

Stebisi pirmininko retorika

Seimo pavasario sesijoje per pateikimą Partnerystės įstatymą palaikė „valstiečių“ frakcijos nariai Tomas Tomilinas, Rūta Miliūtė ir Lukas Savickas.

Pastarasis reiškė nuostabą, jog iš jo reikalaujama keisti poziciją partnerystės klausimu.

Politiko manymu, tos pačios lyties asmenų poros turi turėti teisę sudaryti partnerystę.

„2020 metais man dalyvaujant [Seimo rinkimuose] buvo visiškai priimtina, kad tokios pozicijos aš laikausi, ją komunikuoju, deklaruoju tiek Manobalsas.lt anketose, tiek debatuose.

O dabar praėjus rinkimams staiga tai tampa kažkokiu naujų vertybių klausimu ir staiga dabar nebepriimtina turėti nuomonę, kuri dar visai neseniai buvo priimtina. Be abejonės tas stebina“, – 15min komentavo L.Savickas.

Pozicijos keisti nežada

Paklaustas, ar rudens sesijoje, kai į Seimą grįš Partnerystės įstatymas, jis laikysis savo pozicijos ir balsuos „už“, politikas atsakė, jog naudosis savo Seimo nariu mandatu, kuris – laisvas, bei leido suprasti, jog pateikimo stadijoje balsuos „už“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lukas Savickas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lukas Savickas

„Manau, yra labai natūralu, kad deklaravus viešai ir aiškiai išsakius, kad klausimas turi būti sprendžiamas ne mitinguose prie Seimo, gatvėse ar parkuose, o Seimo posėdžiuose, komitetuose ar klausymuose, aš manau, kad tą poziciją tikrai palaikysiu“, – kalbėjo jis.

Tiesa, kaip elgsis įstatymo svarstymo ar priėmimo stadijose, L.Savickas teigė dar nežinantis:

„Su kokia redakcija bus siūloma eiti į svarstymo, priėmimo stadiją, tai bus atskiras klausimas. Aš turiu tam tikrų konkrečių aspektų, dėl kurių dar tikslinga gerai padiskutuoti.“

L.Savickas: norima suformuoti precedentą

Politikas pabrėžė, kad LVŽS frakcijoje – nemažai nepartinių.

Ir joje esą reikės atskirai padiskutuoti apie R.Karbauskio žodžius bei prievolę nepalaikyti Partnerystės įstatymo pataisų.

Laukiu frakcijos susitikimo, kad išgirsčiau, ar tai taip pat ir frakcijos kolegų nuomonė.

„Dabar kadangi nėra sesijos laikotarpis, frakcijos posėdžiai nevyksta, bet aš tikrai nekantriai laukiu frakcijos susitikimo, kad išgirsčiau, ar tai taip pat ir frakcijos kolegų nuomonė“, – kalbėjo L.Savickas.

Jo įsitikinimu, LVŽS frakcija sunyktų, jei nariai būtų šalinami dėl kokių nors balsavimų.

„Partnerystė kaip tema šiuo metu yra labai smarkiai aktualizuota. Anksčiau ar vėliau šis klausimas baigsis, tuomet atsiras nauji klausimai. O jeigu kažkurie kiti frakcijos nariai tais naujais klausimais staiga vėl turės individualią nuomonę, ar jiems tikrai priimtina frakcijoje suformuoti vienos nuomonės precedentą, kad ir kiti frakcijos nariai turės trauktis iš frakcijos kintant klausimams ir atsirandant atskiroms nuomonėms?

Čia kelias į benykstančią frakciją bus praktiškai užkoduotas.

Čia kelias į benykstančią frakciją bus praktiškai užkoduotas“, – svarstė Seimo narys.

T.Tomilinas: R.Karbauskio žodžiai – pražūtingi

Parlamentaro T.Tomilino nuomone, grasindamas išmetimu, R.Karbauskis ėmėsi šantažo ir laisvą mandatą turinčio Seimo nario teisių varžymo.

„Taip gali daryti tik žmogus, kuris tikisi absoliutaus paklusnumo, neabejojančio paklusnumo jo asmeniui. Jis save tapatina su 100 proc. teisinga ir vienintele nuomone. Tai yra pražūtinga partijai“, – 15min komentavo politikas.

Pasak jo, „daug žmonių purtėsi“ nuo R.Karbauskio žodžių, nuo kurių partijai esą ilgai teks plautis.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Tomas Tomilinas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Tomas Tomilinas

„Manau, kad tai yra desperacija, viešos agresijos įrodymas. Tai buvo nukreipta į bet kokį įstatymą, net nesigilinant, kieno teikiamą, kokį įstatymo projektą“, – kalbėjo T.Tomilinas, pridurdamas, jog galbūt dėl Partnerystės įstatymo tarp pozicijos ir opozicijos bus rastas kompromisas.

Apsispręs, kai išvys korekcijas

Politikas žadėjo tik susipažinęs su pakoreguotu Partnerystės įstatymo projektu nuspręsti, kaip dėl jo balsuos.

T.Tomilinas, anksčiau balsavęs už lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą, neteko partinių postų.

Susisiekti ir pasikalbėti su R.Miliūte, taip pat palaikiusia lyčiai neutralią partnerystę, 15min nepavyko.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min