Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 31d. 22:26

Pasieniečiai ruošiasi migrantų antplūdžiui į Lietuvą: aptartos galimų stovyklų vietos

Idomeni(Graikija) pabėgėlių stovykla
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Idomeni(Graikija) pabėgėlių stovykla

Trečiadienį Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos salėje vyko Šalčininkų rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame dalyvavę pasieniečiai supažindino su pasirengimu galimam masiniam užsieniečių antplūdžiui į Lietuvos teritoriją.

Šios komisijos veiklos tikslas – pasirengti greitai ir efektyviai valdyti savivaldybės teritorijoje susidariusią ekstremalią situaciją bei šalinti jos padarinius savivaldybėje esančiomis civilinės saugos sistemos pajėgomis ir naudojant savivaldybėje turimus arba iš kitų savivaldybių gautus materialinius išteklius.

Į posėdį buvo pakviesti ir jame dalyvavo ne tik komisijos nariai, bet ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės vado pavaduotojas Štabo viršininkas Remigijus Švelnia, šios rinktinės Sienos kontrolės skyriaus viršininkas Andrius Beloručkinas, VSAT Vilniaus rinktinės vado pavaduotojas Edvardas Černiauskas bei šios rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Sergėjus Staškevičius.

Posėdžio metu buvo aptarti uždaviniai, darbai, kuriuos būtina atlikti ir pasiruošti galimai ekstremaliai situacijai, kai reikės rūpintis dideliu pabėgėlių antplūdžiu.

VSAT Varėnos rinktinės atstovai Ekstremalių situacijų komisijos narius supažindino su situacija ir pasirengimu galimam masiniam užsieniečių antplūdžiui į Lietuvos teritoriją.

Rinktinių atstovai pristatė veiksmų planą masinio užsieniečių antplūdžio atveju ir paprašė komisiją aptarti galimybes laikinai suteikti patalpas su reikiamomis sanitarinėmis–higieninėmis sąlygomis sulaikytiems nelegaliai atvykusiems asmenims (šaltuoju metų laiku), išskirti teritoriją, kurioje būtų galima įkurti apsaugotą stovyklą nelegaliai atvykusiems asmenims (šiltuoju metų laiku), nelegaliai atvykusiems asmenims organizuoti maitinimą, aprūpinimą geriamuoju vandeniu, organizuoti užsieniečių, nelegaliai kirtusių valstybės sieną, pirminį sveikatos priežiūros patikrinimą.

Be to, Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta renginio metu kalbėjo apie skęstančiųjų gelbėjimo klausimus, priemones jų skaičiaus mažinimui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min