2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 01 03

Pasirodžius stintoms Smiltynėje pagausėjo šiukšlių

Savaitgalį ir per šventes dėl stintų gaudytojų paliktų kalnų šiukšlių piktinosi Smiltynės gyventojai ir ten dirbantys žmonės. Kad praėjusį savaitgalį padaugėjo besikeliančių per Kuršių marias žmonių su automobiliais, patvirtino ir AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.
Keltas į Smiltynę
Keltas į Smiltynę / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pastarosiomis dienomis žmonės feisbuke dalijosi pastabomis apie kalnus šiukšlių, daug dėmesio buvo skiriama tualetams, kurie neva buvę perpildyti. Stintautojai negailėjo priekaištų Klaipėdos savivaldybei, kuri esą nepasiruošė žmonių antplūdžiui tokiu metu Smiltynėje.

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos patarėja Irena Nachčiunova tikino, jog dar gruodį rangovai į Smiltynę atgabeno daugiau biotualetų, kad važiavo rangovas jų valyti ir gruodžio 31 d., ir sausio 2 d.

„Mūsų problema buvo biotualetai, bet mūsų samdomas rangovas nuvažiavo ir juos sutvarkė. Ir šiandien (sausio 3 d. – aut. past.)važiavo, nes tikrai yra daug žmonių. Žvejai nesivargina nešti šiukšlių į šiukšliadėžes ir šiukšlina kur papuolė. Šiukšliadėžių juk kas 5 metrus nepastatysi“, – sakė I.Nachčiunova.

Dėl šiukšlių patarėja pasiūlė kreiptis į BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“, prižiūrinčią Smiltynę. Bendrovės direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki teigia, kad Naujojoje perkėloje kairėje pusėje už tvarką atsako ne „Klaipėdos paplūdimiai“, o pati „Smiltynės perkėla“, o bendrovė atsako už tvarką dešinėje pusėje.

„Dabar matomas žmonių antplūdis ir tikrai labai daug šiukšlių. Mes ir papildomai šiukliadėžių pastatėme, ir kelis tualetus atvežė papildomai. Mūsų žmonės jau 12 dienų dirba be poilsio dienų nuo ryto iki tamsos valydami. Tokia situacija jau antra savaitė. Ir taip būna kiekvienais metais, kai eina stintos, kai padaugėja žvejų, tuojau kyla problemų. Jie šiukšles meta ir šalia šiukšliadėžių“, – sakė A.Siakki.

„Praėjusį penktadienį pagal perkeltų automobilių skaičių mes pasiekėme 50-60 proc. vasaros sezono dienos skaičiaus. Vasarą per dieną mes keliame 5-5,5 tūkst. transporto priemonių, o gruodžio 27 d. jų perkėlėme beveik 2 700. Vienu metu kokias tris valandas automobilių eilė jau buvo už tilto. Eilėje patekti į keltą reikėjo stovėti apie 40 minučių. Mes operatyviai paleidome trečią keltą, tad problemą išsprendėme“, – kalbėjo M.Čiakas.

„Smiltynės perkėlos“ vadovas patvirtino, kad daugiausia savaitgalį keltais kėlėsi žvejai. Maždaug 80 proc. keliamų automobilių buvo atvykę iš visos Lietuvos.

M.Čiako teigimu, paprastą dieną žiemą bendrovės keltai kelia vidutiniškai 800-1 000 automobilių, o vasarą 5-5,5 tūkst.

„Per tas tris dienas – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį – perkeltų automobilių skaičius per dieną buvo išaugęs iki 2 400-2 700. Sausio 1 d. mes buvome paruošę trečią keltą tam atvejui, jeigu labai daug žmonių būtų grįžę iš Nidos. Mūsų apskaičiavimais, Nidoje buvo likę apie 400 automobilių, bet trečio kelto neprireikė. Šiomis dienomis jau dirbame įprastu žiemos režimu. Nuolatos dirba du keltai, trečio nereikia. Jeigu matome, kad srautai auga, tada operatyviai iškviečiame namuose budinčią komandą ir per pusę valandos paleidžiame trečią keltą“, – sakė „Smiltynės perkėlos“ vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min