Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 13d. 09:01

Pašto ženklus nukopijavę autoriai gavo baudas, du pašto ženklai nebus leidžiami

Pašto ženklo konkurso nugalėtojas ir paveiksliukas iš interneto
15min nuotr. / Pašto ženklo konkurso nugalėtojas ir paveiksliukas iš interneto

Įkvėpimo internete ieškoję pašto ženklų kūrėjai po 15min publikacijos ne tik neteks Lietuvos pašto premijų, bet ir turės sumokėti baudas. Dviejų pašto ženklų, skirtų Kalėdoms ir Naujiesiems metams, autorius prisipažino, kad jie buvo nukopijuoti. Jie nebus leidžiami.

Po 15min straipsnio apie galbūt nukopijuotus pašto ženklus, kuriuos leidybai atrinko speciali komisija, jai vadovaujantis susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas kreipėsi į LATGA, kad šį įvertintų meno kūrinių autentiškumą.

Lietuvos pašto atstovas spaudai Tomas Bašarovas 15min teigė, kad LATGA nurodė, jog įvertinimui teikti pašto ženklai ir kūriniai, rasti internetinėse svetainėse, yra beveik tapatūs.

Pripažino, kad pažeidė pasirašytą patvirtinimą dėl kūrinio originalumo ir konkurso sąlygas.

„Tiek LATGA nuomone, tiek Pašto blokų ir pašto ženklų projektų sąlygų apraše yra aiškiai numatyta, kad naudojant kitų autorių kūrinius – būtinas jų rašytinis sutikimas“, – raštu atsiųstame atsakyme pabrėžė jis.

Be to, pašto ženklų projektus teikiantys autoriai pasirašo kūrinių originalumo patvirtinimą ir prisiima visišką atsakomybę.

Pasak T.Bašarovo, pašto ženklo projektą „Šv. Kalėdos ir Naujieji metai“ kūręs Eimantas Mundinas pripažino, kad pažeidė pasirašytą patvirtinimą dėl kūrinio originalumo ir konkurso sąlygas, numatančias nurodyti autorių ir pateikti jo leidimą, jeigu sukurtame pašto ženklo projekte yra naudojamos kitų autorių nuotraukos, piešiniai, kiti dailės kūriniai ar jų dalys.

15min.lt nuotr. /Pašto ženklo konkurso laimėtojai ir paveiksliukai iš interneto
15min.lt nuotr. /Pašto ženklo konkurso laimėtojai ir paveiksliukai iš interneto

Pašto atstovas teigė, kad E.Mundinas turės grąžinti 435 eurų premiją ir sumokėti baudą, o pagal šį projektą pateiktas pašto ženklas nebus leidžiamas.

Kokio dydžio bauda, Lietuvos pašto atstovas nepatikslino.

Ženklas su „pasiskolinta“ nuotrauka – jau išleistas

Pasak T.Bašarovo, pašto ženklą „Turizmas Lietuvoje. Kauno Ąžuolynas“ sukūrusi dailininkė Dorota Gribauskė naudojo fotografo Šarūno Vaitiekūno nuotrauką, tačiau, teikdama konkursui pašto ženklo projektą, nepateikė fotografo leidimo naudoti jo kūrinį.

post.lt nuotr. /Pašto ženklas „Turizmas Lietuvoje. Kauno Ąžuolynas“
post.lt nuotr. /Pašto ženklas „Turizmas Lietuvoje. Kauno Ąžuolynas“

„Kadangi D.Gribauskė pažeidė su bendrove sudarytos sutarties ir konkurso sąlygų nuostatas, ji turės atlyginti sutartimi numatytą baudą bei grąžinti sumokėtą premiją“, – teigė T.Bašarovas.

D.Gribauskei buvo skirta 433 eurų premija.

Ženklą Lietuvos paštas jau išleido dar balandžio pradžioje 300 tūkst. tiražu.

Beje, šį pašto ženklą Lietuvos paštas jau išleido dar balandžio pradžioje 300 tūkst. tiražu.

„Saugant trečiųjų autorių teises ir intelektinę nuosavybę, skelbiamuose pašto blokų ir pašto ženklų projektų teikimo konkurso sąlygose, taip pat teisės aktuose yra aiškiai numatyti kitų autorių kūrinių (jų dalių) panaudojimo reikalavimai, todėl imsimės griežtų priemonių, užtikrinančių, kad šių reikalavimų būtų sąžiningai ir principingai laikomasi“, – teigė Lietuvos pašto atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:52
07:10
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min