Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 11d. 09:31 , atnaujinta: 2018 gegužės 11d. 14:58

15min studijoje – kyšininkavimu kaltinamas Eligijus Masiulis: šiandien apie kalėjimo kamerą nemąstau

Eligijus Masiulis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis

Penktadienį 15min studijoje lankėsi kyšininkavimu kaltinamas buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

Su E.Masiuliu kalbėjomės po kratų jo namuose dvejų metų sukakties išvakarėse. 2016-aisiais gegužės 12-oji buvo ta diena, kai pareigūnai iškrėtė E.Masiulio namus ir automobilį ir surado 250 tūkst. eurų. Įtariama, kad 106 tūkst. 200 eurų E.Masiulis buvo paėmęs kaip kyšį iš buvusio „MG Baltic“ koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio.

E.Masiulis tai netrukus paneigė ir žadėjo, kad, kai jis prabils, papasakos tiek, kad Lietuvoje gyventi taps įdomu. Praėjus keliems mėnesiams po to, kai jam buvo pareikšti įtarimai, E.Masiulis pareiškė, kad iš R.Kurlianskio paimti pinigai buvo ne kyšis, o paskola.

Šiemet byla pasiekė teismą ir netrukus bus pradėta nagrinėti iš esmės. Iki teismo posėdžiams prasidedant buvo paviešinti iš prezidentės Dalios Grybauskaitės naudoto el.pašto E.Masiuliui rašyti laiškai, o šią savaitę Valstybės saugumo departamentas (VSD) išslaptino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimui apie verslo ir politikų ryšius paprašytą informaciją apie koncerno „MG Baltic“ įtaką Lietuvos politiniam gyvenimui.

Apie kalėjimą negalvoja

Skaitytojai E.Masiuliui turėjo daug klausimų apie tai, ar jau galvoja apie kalėjimo kamerą, ar rinksis kamerą su vaizdu į Seimą ar, ironiškai sakant, į jūrą, ar domisi kalėjimo maistu ir t.t. E.Masiulis tikina tikįs, kad įrodys savo nekaltumą. „Atsakydamas tiems skaitytojams, galiu pasakyti, kad apie tai tikrai nemąstau“, – teigė kyšininkavimu kaltinamas buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas.

Jis teigė tikintis, kad įrodys savo nekaltumą.

Paklaustas, kodėl iš karto po kratos nekalbėjo apie dabar pateikiamą versiją, kad tai buvęs ne kyšis, o paskola, E.Masiulis akcentavo, jog tai buvę itin emociškai sunkus laikas. Tą dieną jis pavadino sunkiausia savo gyvenime, esą tuo metu net nežinojo, kuo yra kaltinamas ar įtariamas, nors tai jau buvo skelbta žiniasklaidoje.

Kita vertus, E.Masiulis patvirtino, kad vykstant kratoms turėjo galimybę pats skaityti naujienas.

„Aš supratau kokioje situacijoje esu ir aš supratau, kad kiekvienas žodis turi teisinę reikšmę. Natūralu, kad turėjau apgalvoti“, – teigė buvęs politikas.

E.Masiulis apie prezidentės prašymus: „Ar tai ne provokavimas?“

Nebūtinai aš vienas esu tas šaltinis, – apie nutekintą susirašinėjimą su prezidente sakė E.Masiulis.

Tuoj po kratų E.Masiulis tikino, kad kai prabils, gyventi Lietuvoje pasidarys tikrai įdomiau. Klausiamas, ką tada galvojo, jis tikino užuominomis laidęsis ne tik apie prezidentės laiškus, bet ir apie juos.

„Turėjau omeny bendrą kontekstą, kad nėra viskas taip primityvu ir tam tikrus politinius užkulisius“, – dėstė E.Masiulis, bet daugiau sukonkretinti nenorėjo.

Paklaustas, ar tai jis paviešino savo ir prezidentės Dalios Grybauskaitės laiškus, kuriuos išplatino „Lietuvos rytas“, E.Masiulis iš pradžių išsisukinėjo, kad reikėtų klausti tų, kurie paviešino.

„Nebūtinai aš vienas esu tas šaltinis, keista, kad visi susikoncentravo į mane. Teisėsauga kratų metu paėmė visus mano elektroninius prietaisus ir kai jie buvo man grąžinti, tai aš nebeturėjau galimybių prisijungti prie Lietuvos Respublikos Seimo nario pašto, – sakė E.Masiulis. – Ta beprotiška gyvenimo skuba neleisdavo man užsiimti archyvaro darbu, kopijos tikrai nesidarydavau, neturėdavau tiesiog tam laiko.“

Jis taip pat tikino, kad tyrimo metu dalyvaudamas apklausoje pas Justą Laucių jis susidarė įspūdį, kad prokuroras tuos laiškus turi, nes pats prokuroras pasiūlė kitame susitikime tuos laiškus aptarti. Pasak jo, tai būtų buvę logiška, kad laiškai būtų įtraukti į bylą, nes juose kalbama apie su byla susijusius asmenis, detales.

„Jeigu tu žinai, kad aš palaikau santykius su koncernu, ir sąmoningai prašai, kad linkėjimus perduočiau, ar tai nėra provokavimas, galbūt kai kuriais atvejais aš net nebūčiau ėjęs susitikti su koncernu?“ – klausė E.Masiulis.

E.Masiulis tikino, kad jam nemalonu nuolat matyti tuos laiškus viešoje erdvėje ir naudos iš to jam esą nėra. O ar naudos neturėtų koncernas, galintis dėstyti, kad politikai, net ir prezidentė, pati siekė kontaktų ir prašė palankumo?

„Aš tikrai neadvokatauju koncernui. Koncernas, kaip žinia, yra nusisamdęs daug savo advokatų“, – atsakė E.Masiulis.

Jis tvirtino prezidentės tikrai nekaltinantis dėl to, kad jam iškelta byla, tačiau jam kyla abejonių, ar byla tiriama be dvigubų standartų, todėl ir siekiama, kad iš jos nedingtų jokia detalė.

VSD ataskaitą vadino rašliava

Jis pats, tiesa, labai kritiškai vertina atsaku į paviešintus laiškus tapusią VSD Seimo komitetui ir trims valstybės vadovams pateiktą informaciją, kurioje aptariama „MG Baltic“ įtaka politikams.

E.Masiulis šį dokumentą vadino rašliava.

Pirmiausia, buvusiam Seimo nariui ir ministrui neaišku, kodėl VSD, jei jau laikė Liberalų sąjūdį „MG Baltic“ projektu, jam pačiam ne kartą išdavė leidimus dirbti su ypatingai slapta informacija.

„Jeigu E.Masiulis ir Liberalų sąjūdis yra konkretus koncerno projektas, produktas ir kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, tai kada VSD elgiasi iš tikrųjų nuoširdžiai: ar tada, kai duoda man leidimą prieiti prie pačios slapčiausios informacijos, kurią, įsivaizduokime, galėčiau perdavinėti, ar dabar, kai rašo tokias rašliavas ir bando manipuliuodami tam tikrais faktais, pridėdami savų pamąstymų, nupiešti keturiolikos metų istoriją?“ – klausia E.Masiulis.

Jis tikino, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas jam išvis neuždavė nė vieno klausimo apie santykius su koncernu, todėl būtų normalu, jei tyrėjai dabar bent apklaustų pakartotinai.

„Aš laukiu, kada pakvies. Jei galima sakyti, tai prašausi“, – apklausos Seimo komitete sieksiantis sakė E.Masiulis.

Jis kategoriškai neigė, kad Liberalų sąjūdis nuo pat įsikūrimo buvo „MG Baltic“ projektas.

„Aš įsižeidžiau, nes, jei jau projektas, tai mes turėjome didžiausią paramą gauti“, – E.Masiulis priminė, kad tuomet, kai įmonės dar galėjo legaliai remti partijas, daugiau pinigų iš koncerno gavo konservatoriai, o ne liberalai.

Pats E.Masiulis sako su „MG Baltic“ atstovais susipažino vėliau, negu buvo įkurta partija. Todėl pasak jo, VSD yra nesolidu tokias toli siekiančias išvadas daryti remiantis viena žinute.

Jis tikino, kad iki šiol Liberalų sąjūdžiui linki didžiausios sėkmės ir tiki, kad ji yra nekalta, neturėtų figūruoti byloje ir liks stipri ir vieninga net po visų smūgių.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas nekomentavo lrytas.lt paskelbtos informacijos, kad „MG Baltic“ vadovas Darius Mockus prieš susitikdamas su E.Masiuliu skaičiavo, kiek išvis „jie gauna“ iš koncerno ir iš R.Kurlianskio išgirdo kad „Du šimtus eurų tai galvoju beveik (...) Ir, manau, kad... ir manau, kad truputį reikia pasilikti viršui, Eli... ta prasme, čia Eligijui (...) reikia.“

Jis neprisiminė ir nė vieno atvejo, kad „MG Baltic“ vadovai būtų jį šantažavę, tačiau nejautęs ir ypatingo palankumo iš koncerno valdomos žiniasklaidos.

Užduokite klausimą
Kviečiame pateikti klausimą 15min studijos svečiui.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min iš Gdansko Aktualu

Nužudyto Gdansko mero žmona: žmonėms sunku suvokti, kad neapykanta gali būti tokia didelė

Aktualu

Theresos May vyriausybė nedideliu balsų skirtumu atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo

Aktualu

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas

Aktualu

„Brexit“: ar po 72 dienų lietuviams teks grįžti namo?

15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: klampus smėlis, gedimai ir iškovota penkta vieta

Interviu 24sek

Buvusį klubą 23 taškais pasveikinusį Roką Giedraitį nustebino sirgalių sutikimas

Verslas

Miesto estetika ir kaimo praktiškumas: dizainerė įrodė, kad tai suderinama

Vardai

„120“ apsiskelbė „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojais, bet komisija nuleido ant žemės – skyrė 0 balų

„Ginčas“: lietuvis NBA klubo savininkas – utopija ar realus tikslas?

Gazas

Priešpaskutinis etapas įveiktas: finiše – abu Lietuvos motociklininkai

Aktualu

Šilutės rajone į griovį įvažiavusiame automobilyje nuskendo motina ir mažametė dukra

15min recenzija Kultūra

„Žalioji knyga“: patogi komedija nepatogia tema

24sek

Sėkmės pasigedęs Dainius Adomaitis: apie „Ryto“ klaidas ir nedėkingą lipduką

Mokslas.IT

Advokatas: „Linkomanijos“ byla bus paskutinė – nauja tvarka leis blokuoti svetaines be teismo

Gyvi regionai

Žiemą vilniečius šildo telšiškės siuvami paltai

Verslas

Apsigavo: alytiškė lėktuvo bilietus pirko iš ne kartą baustos įmonės ir susidūrė su bėdomis

Gyvenimas

Dietomis nusivylęs Dmitrijus tapo veganu: atsikratė 30 kg ir įveikė aplinkinių spaudimą

Pasaulis kišenėje

Neskaitę šių patarimų į Pietų Ameriką dar nevažiuokit

Gyvenimas

6 kūdikio kambario dekoravimo klaidos, kurių turėtumėte vengti

24sek

Garsus svečias Vilniuje: dėl „Ryto“ talento atvyko „Raptors“ bosas

Vardai

Keistuoliu vadintas Antanas Nedzinskas dėl svajonės išleido beveik 60 tūkst. eurų

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Aktualu

Graikijos premjeras A.Cipras laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo

Sportas

Italijos Supertaurę į viršų kėlė Turino „Juventus“

24sek

Nervų karas Vilniuje: pratęsimo neišgyvenęs „Rytas“ krito prieš R.Giedraičio tempiamą ALBA

Naujienos

Aktualu

Konservatorių dilema: ar pavyks išlaviruoti tarp proeuropietiškumo ir nacionalizmo?

Aktualu

Indijoje trečia paauglė per savaitę išprievartauta ir padegta

Vardai

Humoristas Algis Greitai už dainelę apie J.Statkevičių neatgailauja: „Laikyk smūgį, Juozai!“

24sek

„Toronto Raptors“ atleido trenerį Dwane'ą Casey

Aktualu

Europos diena sostinėje: sotus maistas ir „Golden Parazyth“ koncertas

Gyvenimas

Gamtininkas S.Paltanavičius – apie pavojingiausias erkių rūšis

Aktualu

Per avariją V.Pietario ir Geležinio Vilko gatvių sankirtoje nukentėjo vilnietė

Aktualu

Gruzijos ekspremjeras milijardierius B.Ivanišvilis išrinktas valdančiosios partijos vadovu

Verslas

Ilgametį profesinių sąjungų konfederacijos vadovą A.Černiauską keičia I.Ruginienė

Gazas

Teismas įvertino: tvarka, pavertusi dalį iš JAV importuotų automobilių atliekomis, prieštarauja Konstitucijai

Vardai

G.Valaitytės ir J.Brūzgos Lisabona su 4 vaikais: „Kol mylimieji „Eurovizijoje“, dirbame auklėmis“

Sportas

Tradicinis V.Putino pasipuikavimas – mušė mažiau įvarčių nei įprastai

24sek

Paskutinė repeticija prieš kovą su „Žalgiriu“ – „Fenerbahče“ dominavo Turkijoje

Aktualu

Rusijos opozicijos lyderis A.Navalnas stojo prieš teismą dėl protestų organizavimo

Aktualu

Nufilmuotas „vesternas“ Varėnoje: policijai visą valandą nestojo 18-metis su BMW

Aktualu

V.Putinas su A.Merkel ir R.T.Erdoganu aptarė galimybes išsaugoti Irano branduolinį susitarimą

Aktualu

Šienaus privatus verslas: savivaldybės bendrovei „Gargždų švara“ neleista užsiimti nauja ūkine veikla

Aktualu

Vilniuje prie Žaliųjų Ežerų automobilis partrenkė nepilnametį dviratininką

Mokslas.IT

Išmanus kelionių planavimas: 4 programėlės, padėsiančios sutaupyti

Verslas

Paskirtasis ministras G.Surplys: ŽŪM ir pavaldžios tarnybos kelsis į Kauną

Maistas

Populiariųjų kibinų testas: kur Vilniuje jie nusipelno didžiausių pagyrų?

Vilniuje prasideda tradicinė Europos šalių restoranų mugė

Vardai

Karalienės Elizabeth II sutuoktinis po operacijos pirmąkart pasirodė viešumoje

Gyvenimas

Saulė išryškino pigmentines dėmes? Keli patarimai padės apsaugoti odą

Gazas

Japoniškų automobilių entuziastai sezono pradžią skelbia Trakuose

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:32
21:00
02:06

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie 15min