Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 1d. 12:48

Per parą NVSC nurodė išsitirti 283 raseiniškiams

COVID-19 punktas Radviliškyje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / COVID-19 punktas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį išsitirti dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) nurodė 283 Raseinių miesto ir rajono gyventojams, turėjusiems tiek didelės rizikos, tiek mažos rizikos sąlytį. Visi šie asmenys registruojami tyrimui mobiliame punkte.

Pasak NVSC, atlikus epidemiologinę diagnostiką, nustatyta, kad 29 žmonės turėjo didelės rizikos sąlytį šeimose. Tai reiškia, kad COVID-19 patvirtinta jų artimiesiems.

Tuo metu, 254 žmonės buvo identifikuoti kaip turėję mažos rizikos sąlytį. Iš jų – 45 Raseinių kultūros centro darbuotojai, 72 Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos bei 82 Raseinių „Šaltinio“ progimnazijos darbuotojai, taip pat 55 asmenys, rugsėjo 20 d. dalyvavę memorialo, skirto Lietuvos partizanams atminti, atidarymo ceremonijoje Kryžkalnyje.

NVSC ragina profilaktiškai mobiliame punkte pasitikrinti visus Raseinių rajono gyventojus. Tiek tuos, kurie jaučia koronavirusui būdingus simptomus, tiek tuos, kurie jų nejaučia. Taip pat – dėvėti asmenines apsaugos priemones, laikytis fizinės distancijos, atsisakyti visų išvykų iš namų, susitikimų, švenčių. Kitaip tariant – saugoti save ir kitus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) yra pavedusi NVSC Raseiniuose registruoti tyrimui visus sąlytį turėjusius asmenis, t. y. visus asmenis turėjusius bet kokį kontaktą, jei įmonėje, įstaigoje, organizacijoje, renginyje ar kitame susibūrime nustatytas bent vienas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejis. Visi kiti asmenys (tiek turintys kvėpavimo takų infekcijos simptomų, tiek sveiki) tyrimams užsiregistruoti gali karštąja linija 1808, nurodydami, kad jie yra Raseinių rajono gyventojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min