Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 21, 09:04

Per parą pasieniečiai apgręžė 22 migrantus

Penktadienį pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido neteisėtai patekti 22 migrantams. Eiti į Latviją tokie užsieniečiai praėjusią parą nebandė. Į Lenkiją ketvirtadienį iš Baltarusijos neleistinose vietose brovėsi 30 atėjūnų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Spaudos konferencija prie Lietuvos ir Baltarusijos pasienio
Pasienis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Penktadienį vakare Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė–Suvalkai, sustabdė į Lenkiją beišvažiuojantį maršrutinį autobusą Ryga–Diuseldorfas. Prie ES vidaus sienos, t. y. Lenkijos ir Lietuvos, nuolatinių patikrų nėra, tačiau prieš neteisėtą migraciją ir įvairius nusikaltimus kovojanti VSAT čia vykdo pasirinktinius patikrinimus.

Vienas autobusu vykęs keleivis pateikė leidimą gyventi Ispanijoje. Kalvarijos pasieniečiai iškart nustatė, kad šis dokumentas yra visiška klastotė. Vyras buvo išlaipintas ir pristatytas į Kalvarijos užkardą, o autobusas toliau vyko nustatytu maršrutu. Netrukus pasieniečiai išsiaiškino, kad klastotę pateikęs užsienietis, įtariama, yra Nigerijos pilietis. Pirminiais duomenimis, šis asmuo gali būti neteisėtai pasišalinęs iš Užsieniečių registracijos centro Latvijoje. VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Ketvirtadienį pasieniečiai apgręžė 13 iš Baltarusijos į Lietuvą sieną kirsti bandžiusių neteisėtų migrantų. Trečiadienį VSAT tokių atvejų nefiksavo, o pirmadienį ir antradienį neįleista po 14 asmenų.

Profesionaliai migrantų krizės metu veikiantys bei visuomenės pasitikėjimą dėl to pelnę pasieniečiai iš viso šiemet neįsileido 1684 iš Baltarusijos į Lietuvą bandžiusių patekti perėjūnų. Susiruošusiųjų šiemet iš Baltarusijos draudžiamose vietose kirsti sieną į Latviją yra 2627. Neįleistųjų į Lenkiją yra 4918 (be penktadienio duomenų). Pernai nuo rugpjūčio 3 d., kai VSAT įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų į Lietuvą iš Baltarusijos nepateko 8106.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min