Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 28d. 17:46

Petras Gražulis nutarė užčiaupti valdžią kritikuojančią Aušrą Maldeikienę

Aušra Maldeikienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aušra Maldeikienė

Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis nutarė savais būdais kovoti su opozicijos atstove Aušra Maldeikiene. Nors pats P.Gražulis nepriklauso valdančiajai daugumai, jo požiūriu, parlamentarė persistengia kritikuodama „valstiečius“, todėl jis kolegoms išdalijo informaciją apie A.Maldeikienės ir jos šeimos praeitį.

P.Gražulis antradienį Seimo nariams išplatino laišką, kuriame jis teigia, kad „A.Maldeikienė tarnavo okupuotai Lietuvai“.

„A.Maldeikienė teigia, esą Lietuvai paskelbus nepriklausomybę, ji nuoširdžiai, nesavanaudiškai dirbo tik mūsų valstybės labui, budėjo Seime per sausio įvykius, Vyriausybėje pučo Rusijoje metu, leido knygeles vaikams, taip visą save atiduodama tik vardan tos Lietuvos. Keista, bet Seimo narė savo laiške neužsiminė apie tai, kad lygiai taip pat sėkmingai tarnavo ir tuometei okupuotai Lietuvai. Juk socialistinės ekonomikos studijas baigė Maskvoje, žmonės kalba, kad buvo proteguojama savo tėvo, kuris įvardijamas galimai uoliu KGBistu“, – rašo P.Gražulis.

Seimo narys neslepia, kad apie A.Maldeikienę pasisakyti nusprendė dėl paaštrėjusios jos kritikos „valstiečiams“, Ramūnui Karbauskiui, Gretai Kildišienei.

„Noriu pabrėžti, kad valstiečius visada puola ir puls tokie pat prisitaikėliai, prie visų sistemų prisiklijuojantys žmonės, kaip Aušra Maldeikienė. Turiu pritarti Etikos ir procedūrų komisijai, įspėjusiai A.Maldeikienę. Tokios personos tik trukdo naujai išrinktiems Seimo nariams dirbti Lietuvos labui. Puldami ir niekindami šią partiją, jie paniekina ir 1/3 Lietuvos piliečių, kurie juos išrinko. Iš mūsų šalies jau išvarytas milijonas gyventojų, todėl manau, kad valstiečiai yra ta viltis, kuri gali Lietuvą išvaduoti iš politinio chaoso, kurį sukūrė įvairios grupuotės ir susikūrę klanai“, – rašo P.Gražulis.

Jis kritikuoja ir A.Maldeikienės norą vykti komandiruotėn į Briuselį, kur jau dirba jos sūnus ir anūkas.

Pasak P.Gražulio, Seimo narė prieš kritikuodama kitus turi suvokti, kad pati yra ne šventoji.

A.Maldeikienė: „Tai – melas“

A.Maldeikienė tikina, kad P.Gražulio pateikta informacija melaginga.

„Informacija, pateikiama pono P.Gražulio laiške, yra absoliutus melas. Ir aš labai didžiuodamasi galiu pasakyti, kad mano šeima yra mano pasididžiavimo šaltinis, pamatas ir ramstis, jie, dauguma kurių jau pas Dievą, man padeda išlaikyti kasdienybės naštą“, – teigia ji.

A.Maldeikienė nurodo, kad nė vienas jos šeimos narys — tėvai, seneliai, dėdės ar tetos, kaip ir ji pati, niekada nepriklausė „nusikaltėlių organizacijai pavadinimu Komunistų partija“.

„Melo kojos trumpos. O mano darbas ir toliau bus toks, kokio kai kas nenori, o kai kas jam labai pritaria. Tokiu primityviu melu manęs tikrai nesustabdysite“, – teigia parlamentarė.

Ji prideda ir savo šeimos istoriją bei nuotraukas iš KGB archyve esančios bylos.

A.Maldeikienė nurodo, kad jos tėtis – Kazimieras Seibutis (1919 m. rugsėjo 4 d. Meldučių km. Rokiškio apskritis – 1985 lapkričio 21 d. Vilnius), statybininkas, politinis kalinys. Vokietmečiu Vilniuje mokėsi Politechnikume. 1947.01.09 -1955.02.16 politinis kalinys, kalėjo Vorkutos lageriuose Komijoje (dabar Komijos respublika). Grįžęs į Lietuvą nebegalėjo tęsti mokslų, įvairiose statybinėse organizacijose dirbo statybos darbų vykdytoju.

A.Maldeikienės pateikta KGB archyvo bylos nuotrauka
A.Maldeikienės pateikta KGB archyvo bylos nuotrauka

Senelis Antanas Seibutis (1880-1959) buvo stambus Ragelių valsčiaus (dabar Rokiškio rajonas) ūkininkas, politinis kalinys, kalintas Karagandos lageriuose; tėvelio mama — Anelė Mackutė Seibutienė (1888 – 1969), tremtinė Karsnojarsko krašte. Ji gimė Narkūnų km. ūkininko, kaime vadinto knygiumi, nes turėjo nemažai knygų ir buvo uolus skaitytojas, šeimoje. Jos brolis Balys Mackus buvo Rokiškio mokyklų inspektoriumi, susilaukė sūnaus Jono Mockaus, vėliau tapusio garsiu matematiku, profesoriumi, Mokslų akademijos tikruoju nariu, apdovanotu Lietuvos mokslo premijomis.

A.Maldeikienės pateikta KGB archyvo bylos nuotrauka
A.Maldeikienės pateikta KGB archyvo bylos nuotrauka

Mama — Elena Gražina Seibutienė (g. Baradinskaitė, 1927 m. birželio 25 dieną Kėdainiuose– 2016 m. gruodžio 13 d. Vilniuje). 1950 metais baigė Kauno universiteto Farmacijos fakultetą, provizorė. Dirbo Radviliškio, Palangos, Vilniaus vaistinėse. Mamos tėtis Vincas Baradinskas (1897 – 1981) — vargonininkas, chorvedys, ilgus metus tarnavo Utenos, Kėdainių, Krakių bažnyčiose, mamos mama — Pranė Baniūnaitė Baradinskienė (1898-1980) augino aštuonis vaikus, siuvinėjo Bažnytinius rūbus, nes mokėsi šio gražaus amato Rygoje ir Varšuvoje.

A.Maldeikienės pateikta KGB archyvo bylos nuotrauka
A.Maldeikienės pateikta KGB archyvo bylos nuotrauka

Brolis – Kazimieras Seibutis (gimęs 1961 m. rugpjūčio 29 d. ) apie du dešimtmečius buvo BNS Užsienio naujienų skyriaus vyr. redaktoriumi, vertėjas. Brežnevo laikais dalyvavo kontrkultūriniuose sąjūdžiuose, už aktyvias viešas antisovietines provokacijas kalintas psichiatrijos ligoninėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min