TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Petrui Gražuliui dėl piketo prie prokuroro namų norima pareikšti įtarimus

Petras Gražulis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Petras Gražulis
Šaltinis: 15min
1
A A

Antradienį Seime apsilankęs generalinis prokuroras Evaldas Pašilis prašo parlamento panaikinti „tvarkiečio“ Petro Gražulio teisinį imunitetą, nes jam norima pareikšti įtarimus dėl trukdymo prokurorui. P.Gražulis galimai pažeidė įstatymus, nes pernai kovą surengė piketą prie prokuroro Irmanto Mikelionio namų.

Tyrimą dėl tuometinės „tvarkiečių“ frakcijos atstovų P.Gražulio, Kęsto Komskio ir Valdo Vasiliausko surengto piketo prie prokuroro I.Mikelionio namų Generalinė prokuratūra pradėjo pernai kovą.

Pasak E.Pašilio, pikete P.Gražulis laikė iškabą su užrašu „Mikelioni, liaukis politikuoti“. „Ši veikla buvo tęsiama net ir tuomet, kai į namus grįžo prokuroro I.Mikelionio sutuoktinė ir nepilnametis sūnus, kurie dėl to pasijuto nesaugūs“, – teigė generalinis prokuroras.

Mes manome, kad yra pažeista konstitucinė vertybė – prokuroro nepriklausomumas. Tai yra pats pagrindinis dalykas, – sakė E.Pašilis.

„Mes manome, kad yra pažeista konstitucinė vertybė – prokuroro nepriklausomumas. Tai yra pats pagrindinis dalykas. Čia nesiekime nei su I.Mikelionio asmeniu, nei su kito“, – teigė generalinis prokuroras.

Jis neaiškino, ar pažeidimas taip pat būtų fiksuotas, jei politikai būtų susirinkę prie prokuratūros pastato, o ne prie prokuroro namų.

„Negalima kištis į atliekamą tyrimą prokuroro. Mes siejame, kad tai buvo daroma konkrečios bylos kontekste“, – sakė E.Pašilis.

Įtarimai K.Komskiui ir V.Vasiliauskui yra, J.Imbrasui – ne

Šiame, pusvalandį trukusiame, pikete buvo pasirodęs ir dabartinis Seimo narys Juozas Imbrasas, tačiau prokurorai jam įtarimų nereiškia, nes esą politikas tik stebėjo piketą, bet jame nedalyvavo.

„Bijau pasakyti dėl pono J.Imbraso, nes vyksta tyrimas. Kažkokių išimčių negali būti“, – sakė E.Pašilis.

Generalinis prokuroras E.Pašilis Seime pranešė, kad K.Komskiui ir V.Vasiliauskui jau yra įteikti pranešimai apie įtarimus.

K.Komskiui ir V.Vasiliauskui jau yra įteikti pranešimai apie įtarimus.

Iš visų protesto dalyvių Seimo nariu buvo perrinktas ir teisinę neliečiamybę turi tik P.Gražulis, be Seimo leidimo jo negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti laisvę.

Pasak E.Pašilio, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P.Gražulis, veikdamas kartu su kitais asmenimis, siekė daryti prokurorui I.Mikelioniui psichologinį spaudimą, trukdė prokurorui atlikti aukštesniojo prokuroro pareigas, susijusias su rezonansinės baudžiamosios bylos tyrimu, galimai siekė paveikti šio ikiteisminio tyrimo eigą.

Seimo narys, pasak generalinio prokuroro, jau yra apklaustas specialiuoju liudytoju, todėl procesiniai veiksmai, kurių nevaržo Seimo nario teisinė neliečiamybė, jau yra atlikti. Dabar prokurorai nori pareikšti P.Gražuliui įtarimus, kad tyrimą būtų galima baigti.

Per kiek laiko tyrimas galėtų būti baigtas, jei Seimo narys neteks teisinės neliečiamybės, E.Pašilis neprognozavo.

Už trukdymą prokuroro veiklai Baudžiamajame kodekse numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Ar naikinti P.Gražulio teisinę neliečiamybę speciali Seimo komisija, vadovaujama socialdemokrato Algimanto Salamakino, turės nuspręsti iki kovo 21 dienos.

P.Gražulis: „Tai kerštas už kritiką“

Seimo narys P.Gražulis tikino nesipriešinsiantis neliečiamybės naikinimui. Tačiau jis abejoja, ar prokuroro nepriklausomumas yra svarbesnė konstitucinė nuostata už teisę į kritiką.

Jis vėl mėtėsi skambiomis frazėmis apie sugrįžusį Stalino valdymą ir tikino sėsti į kalėjimą visai nebijantis.

„Grįžta Stalino laikai. Grubiai pažeidė Konstituciją generalinis prokuroras, nes draudžiama persekioti už kritiką. taip pat rašoma, kad piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ir pareigūnų darbą“, – sakė P.Gražulis.

Anot jo, prokuroras I.Mikelionis jokios bylos nekuravo, tik vadovavo Organizuotų ir finansinių nusikaltimų departamentui.

P.Gražulio teigimu, prokurorai tiesiog kerštauja keldami jam bylą.

„Aš pats kreipiuosi į teismą ir skundžiu generalinį prokurorą dėl to, kad jis persekioja mane už prokuratūros kritiką“, – sakė P.Gražulis.

Pasak jo, tai, kad jam tiesiog kerštaujama rodo faktas, kad prokurorai bylą tiria jau metus, nors ji nėra sudėtinga.

Piketu gynė R.Paksą

„Tvarkiečiai“ pernai kovą piketu reagavo į prokuroro pareiškimą, kad prašys Europos Parlamentą panaikinti partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio europarlamentaro Rolando Pakso neliečiamybę galimos korupcijos byloje.

Šioje byloje įtariama, kad „Lietuvos ryto“ vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su R.Paksu dėl 15 tūkst. eurų kyšio siekiant per „tvarkiečių“ valdomą Aplinkos ministeriją paveikti valdininkus dėl prekybos centro „Norfa“ statybų Prienuose įteisinimo.

Iškart po piketo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis įvertino tokius politikų veiksmus kaip spaudimą.

„Žinodamas tai, ką žinau dabar, apie tai, kaip vyko piketas, kokius tikslus ir jo organizavimo motyvus skelbia piketuotojai, jaučiu pareigą pasakyti, kad bauginti savo pareigas vykdantį prokurorą veiksmais, į kuriuos įtraukiami artimiausi jo šeimos nariai, įskaitant nepilnamečius vaikus, yra kategoriškai neleistina“, – tuomet sakė E.Pašilis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min