Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 3d. 12:01 , Atnaujinta: 2020 vasario 3d. 14:19

Pilaitės gimnazistai vieni kitus ragina gadinti mokyklos turtą, gimnazija problemos nesureikšmina

Pripučiamas stadionas Pilaitėje
Sauliaus Žiūros nuotr. / Pilaitės gimnazija ir pripučiamas stadionas šalia jos

Tėvai pasakoja, kad Pilaitės gimnazijoje susibūrė mokinių grupė, kuri socialiniuose tinkluose ragina vieni kitus gadinti mokyklos turtą. Esą keletą tokių „akcijų“ jie jau įgyvendino, apgadino unitazus. Taip pat raginta pradurti stadiono kupolą ir pan. Mokyklos vadovybė tvirtina, kad incidentų pasitaikė, tačiau viskas nurimo, organizatoriai žinomi ir stebimi – dar vienas nusižengimas ir tėvams teks apmokėti žalą.

Ragino socialiniuose tinkluose

Pilaitės gimnazijoje besimokančio gimnazisto mama 15min pasakojo, kad iš sūnaus netyčia sužinojo, jog jo mokykloje yra susibūrusi grupė moksleivių, jie „agituoja socialiniuose tinkluose gadinti mokyklos turtą“.

„Apie pirmą tokią akciją sūnus papasakojo dar gruodžio pradžioje – buvo sugadinti unitazai tualetuose į kabiną susigrūdus masei mokinių, užlipus ant unitazų, buvo lipama ir kabinų pertvaromis. Po to sekė kitos įvairios akcijos, tokios kaip įžeisk mokytoją, pradurk stadiono kupolą ir pan. Kaip supratau, organizatoriai mokyklos administracijai žinomi – buvo socialiniuose tinkluose piktinamasi, kad kažkas iš mokinių išdavė. Tačiau iki šiol jokių veiksmų iš mokyklos pusės. Organizatoriai nenubausti, žala neatlyginta, organizuojamos kitos akcijos. Artimiausia akcija – tualetiniu popieriumi užkimšti unitazus“, – pasakojo moteris, prašiusi neskelbti jos vardo.

Organizatoriai nenubausti, žala neatlyginta, organizuojamos kitos akcijos. Artimiausia – tualetiniu popieriumi užkimšti unitazus.

Apie tai, kad mokykloje buvo kilęs sujudimas dėl turto gadinimo, 15min sužinojo ir iš kitų į šią mokyklą vaikus leidžiančių tėvų. Jie pasakojo sausio 24 d. dienyne sulaukę pranešimo iš mokyklos.

„Gerbiami tėveliai, noriu atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad paskutiniu metu labai padažnėjo atvejų, kai piktybiškai gadinamas mokyklos turtas, ypač tualetuose esančios kriauklės, unitazai ir kita įranga, bei markeriais rašomi įvairūs užrašai (necenzūriniai žodžiai), kurių neįmanoma nuvalyti. (…) Taip pat pastebima, kad mokiniai piktybiškai popieriumi užkemša kriaukles, unitazus ir paleidžia vandenį, kad vanduo apsemtų visą tualeto patalpą, tualetuose sugadinamos lubų grotelės“, – rašoma šiame pranešime.

Gimnazijos atstovai tėvams priminė, kad Mokymosi sutartyje numatyta, jog tėvai (globėjai) įsipareigoja „1.2 susipažinti ir užtikrinti, kad vaikas laikytųsi mokyklos vidaus tvarkos, mokinio elgesio taisyklių; 3.10 atlyginti padarytą žalą mokyklai“.

Todėl tėvų prašoma su savo vaikais aptarti mokinio elgesio taisykles mokykloje, kurios yra mokyklos interneto svetainėje: „Prašome Jūsų vaikams akcentuoti tai, kad nederamas jų elgesys gali labai neigiamai atsiliepti šeimos gerbūviui. Mieli tėveliai, tikimės bendradarbiavimo ir supratimo siekiant užkardyti mokyklos turto gadinimo atvejus.“

Direktorius nesureikšmina

Pilaitės gimnazijos direktorius Zotikas Popovas, kalbėdamas su 15min, situacijos nesureikšmino. Esą šiuo metu tokie mokyklos turto gadinimo atvejai nesikartoja, tačiau galimi jų sumanytojai ir vykdytojai gimnazijos vadovybei žinomi ir yra stebimi.

„Buvo čia keletas tokių „akcijų“, bet dabar, atrodo, apstojo – mes susitvarkėme patys mokykloje. Mokiniai patys susitvarkė, Mokinių parlamentas įsikišo. Mes žinome, kurie tai mokiniai, stebime, jeigu jie dar kartą ką nors darys, tai kreipsimės stipriau. Surašysime aktą ir tėvai turės atlyginti žalą“, – tvirtino direktorius.

Mes susitvarkėme patys mokykloje. Mokiniai patys susitvarkė, Mokinių parlamentas įsikišo.

Jo teigimu, iki šiol fiksuoti incidentai nebuvo labai rimti, tokių pasitaiko ir kitose mokyklose. O, tarkim, užrašai tualetuose buvę pamokantys – raginta neteršti, tausoti tualetinį popierių.

Supranta direktorius ir mokinių nepasitenkinimą stadiono kupolu. Kaip 15min rašė, Vilniaus savivaldybė dar spalį paskelbė apie pripūstą Pilaitės stadiono kupolą, tačiau naudotis šiuo sporto aikštynu nei Pilaitės gimnazijos mokiniai, nei kiti žmonės iki šiol negali. Sausio pradžioje Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas jau kalbėjo apie tai, kad iki vasario pradžios statinys bus priduotas.

„Kol kas mes dar neatsakome už tą stadiono kupolą, rangovas atsako, bet ten įrengėme daug vaizdo kamerų, stebime. Jeigu kas ką darytų – iš karto pamatytume, kas tuo užsiima. Tas kupolas erzina ir mokinius, ir tėvus, visą bendruomenę, nes jis yra, o naudotis stadionu negalima. Gal čia tas raginimas buvo su tuo susijęs“, – svarstė Pilaitės gimnazijos vadovas.

Z.Popovas sakė manąs, kad kartais vyresnieji mokiniai jaunesnius juokais pakursto padaryti ką nors netinkama, o kai šie paklūsta – tik juokiasi. Bet esą čia mokyklų kasdienybė ir bent jau šįkart jis pavojaus varpais skambinti nelinkęs.

Po publikacijos paskelbimo 15min sulaukė ir Pilaitės gimnazijos mokinių atsiliepimų. Grupės, apie kurią kalbama, administratoriumi prisistatęs gimnazistas Justas teigė, kad ši informacija – prasimanymas ir melas. Esą niekas jokio vandalizmo grupėje neskatino, o apie mokytojų įžeidimą iš viso nebūta kalbos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min