Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2022 05 24

„Pilaitės terasų“ statytojai – lyg vaiduoklis: jų neranda ir Statybos inspekcija

Iš naujai pastatyto gyvenamųjų namų kvartalo „Pilaitės terasos“ nuotekos srūva tiesiai į pievą, įrengimai pastatyti nelegaliai, o statytojų nepasiekia nei aplinkosaugininkai, nei Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, nei gyventojai. Pastarieji vis dėlto tvirtina, kad jiems visiškai aišku, kas atsakingas už statybas, todėl stebina tokios valstybinių institucijų atstovų kalbos.
Pilaitės terasos
Pilaitės terasos / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Statytojai vengia atsakomybės

15min jau rašė apie problemas „Pilaitės terasose“ Simono Grunau gatvėje Vilniuje. Anot čia būstą įsigijusio vyro, kuris prašė neminėti jo pavardės, nes jau turėjo nemalonumų su statytojais, gyventojai naudojasi gręžinio vandeniu, kurio geležies kiekis normas viršija dešimtis kartų, nuotekos išteka iš šulinių į šalia esančią pievą.

„Statybos inspekcija grasina gyventojams baudomis, jeigu jie nepriduos patys gyvenamųjų namų su 100 proc. baigtumu. Statybų bendrovė vengia atsakomybės, vis keičiamos kompanijos ir tęsia statybas naujai įkurtos UAB, nors faktiniai valdytojai yra tie patys“, – sakė gyventojas, tvirtindamas, kad projekto vystytojai jau ir į kalbas nelabai leidžiasi su gyventojais.

Apie tai, kad su statytojais nesusisiekia, patvirtino ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD). Jo atstovų teigimu, AAD pareigūnai vyko į vietą, nes gavo pranešimą apie į aplinką išsiliejusias nuotekas.

Tai pasitvirtino, o aiškinantis susiklosčiusią situaciją, anot AAD, paaiškėjo, kad UAB „Pilaitės terasos“ vykdoma daugiabučių gyvenamųjų namų statyba neužbaigta, buitinių nuotekų tinklai nesujungti su Vilniaus m. centralizuotu nuotakynu (projekte numatyta sujungti), be statybą leidžiančio dokumento pastatyti buitinių nuotekų valymo įrenginiai, iš kurių nuotekos išleidžiamos į aplinką. O nuotekos esą yra gyventojų, įsikėlusių gyventi į neužbaigtos statybos pastatus (butus), kurie naudojasi nebaigtos statybos nuotekų tinklais.

AAD pareigūnai sako UAB „Pilaitės terasos“ surašę privalomąjį nurodymą nutraukti nuotekų išleidimą į aplinką, tačiau esą pasikalbėti su minėtos bendrovės atstovais aplinkosaugininkams nėra pavykę: „Su statytojo UAB „Pilaitės terasos“ vadovu ar atsakingu už statybos darbus šios įmonės atstovu susisiekti nepavyko. Paaiškėjo, kad UAB „Pilaitės terasos“ nėra darbuotojų ir paskirto vadovo. VšĮ Registrų centras informaciją, kad įmonėje darbuotojų nėra, patvirtino.

Be to, kadangi įmonė neturi darbuotojų, nėra paskirto vadovo, buvo ieškoma įmonės akcininkų. Paaiškėjo, kad vieninteliam UAB „Pilaitės terasos“ akcininkui UAB „Domus Estate“ pradėta bankroto procedūra ir 2022-01-19 teismo sprendimu pripažinta bankrutuojančia.“

{gallery|239

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais