Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pilietybės Isabellai Tobias reikalavę politikai galvos pelenais nesibarsto, bet merginų ašaromis nebetikės

Isabella Tobias
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Isabella Tobias
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš metus beveik visi mūsų šalies politikai stojo mūru už tai, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė išimties tvarka suteiktų Lietuvos pilietybę šokėjai ant ledo Isabellai Tobias. Savo palaikymo sportininkei jie neišsižada ir dabar, kai šokėja nebekalba apie begalinę meilę Lietuvai ir ruošiasi atstovauti Izraeliui. Tiesa, nusivylimo ši žinia atnešė. Labiausiai dėl to, kad ateityje pilietybę išimties tvarka sportininkams gauti taps nepalyginti sunkiau.

Pernai gruodį kalbėdami su 15min.lt Seimo nariai lieberalas Remigijus Šimašius ir socialdemokratas Julius Sabatauskas tvirtino, kad pilietybė I.Tobias turėjo būti suteikta dėl to, kad ji su partneriu Deividu Stagniūnu iškovojo galimybę dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Politikai taip pat svarstė, ar nereikėjo pilietybės šokėjai ant ledo suteikti dar anksčiau, mat ji demonstravo nuoširdų norą ją gauti, mokėsi lietuvių kalbos, dalyvavo visuomeniniame lietuvių išeivių gyvenime.

Netrukus, pateisindama į ją sudėtas viltis, I.Tobias su ašaromis akyse priėmė Lietuvos pilietybę ir kalbėjo apie begalinę meilę Lietuvai ir jos žmonėms. 

Tačiau po to, kai D.Stagniūnas netikėtai pranešė apie karjeros pabaigą dėl traumų, I.Tobias nutarė su naujuoju šokių partneriu iš Rusijos atstovauti Izraeliui. Tai reiškia, kad vos aštuonis mėnesius pabuvusi Lietuvos piliete, artimiausiu metu I.Tobias greičiausiai paprašys Izraelio pilietybės.

Mergaičių ašaromis nebetikės

Seimo narys socialdemokratas J.Sabatauskas neslepia, kad šis I.Tobias sprendimas jį gerokai nuvylė, nes iki šiol atrodė, kad I.Tobias turi ir pakankamai nuopelnų, ir tikrai nuoširdžiai stengiasi dėl Lietuvos.

Šiek tiek prispjaudyta į dūšią. Atrodė, kad taip nuoširdžiai ruošiasi žmogus, o išėjo va taip. Aš, kaip žilo plauko žmogus, įsitikinau darkart, kad jaunų mergaičių ašaromis tikėti negalima, – sakė J.Sabatauskas.

„Šiek tiek prispjaudyta į dūšią. Atrodė, kad taip nuoširdžiai ruošiasi žmogus, o išėjo va taip. Aš, kaip žilo plauko žmogus, įsitikinau darkart, kad jaunų mergaičių ašaromis tikėti negalima. 

Tikrai tikėjau, kad nuoširdžiai žmogus stengėsi, nes reikalavimai buvo tokie, kad ne už ateities nuopelnus, o už dabarties pilietybė suteikiama. Ar buvo galima vertinti, kad jos nuopelnai pakankami? Manau, kad kiekvienas sportininkas pasakys, jog galimybė dalyvauti olimpiadoje jau yra pasiekimas“, – 15min.lt sakė J.Sabatauskas.

Jis pabrėžė, kad I.Tobias tikrai mokėsi lietuvių kalbos, Čikagoje mokė lietuvius šokti ant ledo.

„Atrodė, kad pastangos tikrai yra nuoširdžios. Bet laikas parodė, kad sporte, kaip ir šeimoje, kai prisiekiant amžinai mylėti ir laimėje, ir varge, atsitinka taip, kad būna kitaip. Mergina už D.Stagniūną gerokai jaunesnė, kiek suprantu, pakankamai talentinga, tai ir įvertino savo galimybes. Žinoma, man toks jos elgesys nepatinka. Atrodo, kad asmeninė sėkmė yra svarbiau, nors mane asmeniškai tai žeidžia“, – pripažino politikas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Julius Sabatauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Julius Sabatauskas

Tai, kad dabar I.Tobias nutarė tęsti karjerą atstovaudama Izraeliui, pasak J.Sabatausko, rodo, kad asmeniniai interesai šokėjai yra svarbesni už teisinį ryšį su Lietuvos valstybe.

Ačiū ir sudie?

Kita vertus, jis nemano, kad pilietybė I.Tobias neturėjo būti suteikta. J.Sabatauskas šokėjai ant ledo dėkoja už tai, kad ji suteikė galimybę D.Stagniūnui pasirodyti olimpiadoje ir leido visai Lietuvai pasidžiaugti olimpinėse žaidynėse kylančia Lietuvos vėliava.

Taip pat mano ir I.Tobias paramą reiškęs liberalas R.Šimašius. Anot jo, I.Tobias pilietybę gavo ne už tai, kad įsipareigojo visą gyvenimą čiuožti už Lietuvą, bet, kaip įvertinimą to, ką Lietuvos labui jau buvo padariusi, todėl turime jai tarti „ačiū“ ir be širdgėlos leisti kopti sportinės karjeros laiptais.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius

„Jos nuopelnai Lietuvai buvo tikri. O diskusinis klausimas išlieka, ar pilietybė galėtų būti suteikta tiems, kurie sporto, meno, verslo srityse garsina Lietuvą. Manau, kad visokių atvejų dar bus. Su lietuviais irgi visko pasitaiko, kaip ir su tais, kur ne nuo gimimo Lietuvos piliečiai“, – kalbėjo R.Šimašius.

Tikrai nenoriu nieko smerkti ar apraudoti. Tai, kad D.Stagniūnas galėjo dalyvauti olimpiadoje irgi yra pliusas Lietuvai, – sako R.Šimašius.

Jis pripažino, kad žmogiškai ir pats nesidžiaugia dabartiniu I.Tobias pasirinkimu, bet jos už tai smerkti nesiima.

„Buvo ir D.Stagniūno sprendimai. Yra daug niuansų. Tikrai nenoriu nieko smerkti ar apraudoti. Tai, kad D.Stagniūnas galėjo dalyvauti olimpiadoje, irgi yra pliusas Lietuvai“, – sakė jis.

Lietuvoje – pirmas kartas

J.Sabatauskas pažymi, kad Lietuva iki šiol lengva ranka pilietybės sportininkams nedalijo, skirtingai nei tai daro Graikija ar Turkija, o nuo šiol tai darys dar atsargiau.

„Menininkams dalijo lengvai. Mstislavas Rostropovičius gavo pilietybę, Maja Pliseckaja ją gavo. Tačiau legionierių „pirkimas“ per pilietybę Lietuvoje nebuvo įprastas. O šis atvejis greičiausiai dar labiau atgrasys nuo to“, – spėliojo jis.

Be to, I.Tobias bus pirmoji Lietuvos pilietė, kuri, gavusi pilietybę išimties tvarka, nepraėjus nė metams pati jos išsižada.

Alfredo Pliadžio nuotr./Čiuožėjai ant ledo Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas
Alfredo Pliadžio nuotr./Čiuožėjai ant ledo Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas

22 metų amerikietei po ilgos kovos Lietuvos pilietybė išimties tvarka buvo suteikta prieš pat Sočio žiemos olimpines žaidynes. Jose mūsų šalies pora užėmė 17-ąją vietą, o po to vykusiame pasaulio čempionate liko penkiolikti. Netrukus po to 29 metų D.Stagniūnas paskelbė, kad nebegali tęsti karjeros dėl traumų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min