Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 2d. 22:24

Pirmagimės sausio 1-ąją susilaukę lazdijiečiai Lina ir Milgirdas: „Šie metai – ypatingi“

Lazdijiečiams Jonuškoms sausio 1-ąją gimė pirmagimė dukra
Vilmos Danauskienės nuotr. / Lazdijiečiams Jonuškoms sausio 1-ąją gimė pirmagimė dukra

Sausio 1-ąją Lazdijų ligoninėje gimė du naujagimiai. Abiem jiems Lietuvos bankas įteiks simbolines 1-o proginio euro dovanas. Visi Lietuvos gimdymo skyriai informaciją apie sausio 1-ąją gimusius Lietuvos piliečius perdavė Lietuvos bankui.

Sausio 1-ąją pirmagimės susilaukę lazdijiečiai Lina ir Milgirdas Jonuškos neslepia: gyvename ypatingais metais.

„Ir euras, ir dukra, ir tiek sveikinimų, dėmesio – visomis prasmėmis, tai yra mūsų šeimai labai ypatingi metai“ – sakė M. Jonuška.

Sausio 2-osios vakarą Lazdijų ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus palatoje aplankyta jauna šeima neslepia – dukros gimimas tokią dieną yra ypatingas ir labai lauktas.

Ir euras, ir dukra, ir tiek sveikinimų, dėmesio – visomis prasmėmis, tai yra mūsų šeimai labai ypatingi metai.

34-erių Lina ir 30-ies Milgirdas sako, kad medikai jų pirmagimės gimimą prognozavo sausio 8-ąją.

Tačiau į Lazdijų ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrių jauna pora atvyko besibaigiant 2014-iems metams, gruodžio 31-ąją, 23 valandą 30 minučių.

„Tokios atmosferos, kaip Lazdijų ligoninėje, vargu ar kur sutiksite – čia kaip namie. Gimdyvės būna vienvietėse palatose, kuriose yra naujagimių lovytės, lova sutuoktiniui, atskiras sanitarinis mazgas. Aš nežinau, kaip gimdo Vilniaus ar Klaipėdos moterys, bet Lazdijuose aš jaučiau tokį dėmesį man ir mano kūdikiui, mums visiems, kad kažin ar taip aptarnaujamos privačių klinikų pacientės“, – gražių žodžių Lazdijų ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus personalui negailėjo Lina Jonuškienė.

Šeima planuoja ateitį Lietuvoje

Ponia Lina – pedagogė, jos vyras Milgirdas – uždarbiauja užsienyje. Jauna šeima

Vilmos Danauskienės nuotr./Akušerė Inga Pledienė, gydytoja ginekologė Vilma Burbulė, akušerė Silva Spitrienė
Vilmos Danauskienės nuotr./Akušerė Inga Pledienė, gydytoja ginekologė Vilma Burbulė, akušerė Silva Spitrienė

neslepia – gyvenimą įsivaizduoja Lietuvoje, tam įsigijo būstą ir planuoja verslą čia.

Sausio 1-ąją gimusi poros pirmagimė dar neturi vardo. Jauni tėvai neslepia, kad turi keletą variantų, tačiau koks bus tikras – paaiškės kitą savaitę.

„Tai, kad gimdyme dalyvavo vyras, man buvo labai svarbu. Viena būčiau sunkiai iškentusi gimdymą“, – sako Lina Jonuškienė.

„Na, tai – ne vyrų pečiams. Aš to negalėčiau“, – sako nuo pat pirmųjų gimdymo akimirkų su  žmona buvęs Milgirdas Jonuška.

Ponia Lina neslepia, kad gimdė natūraliai. Vyras taip pat dalyvavo gimdyme. Dukra gimė sveika, išnešiota, svėrė 3390 gramų ir buvo 53 centimetrų ūgio.

„Šeimos gydytojai tikino, kad dėl mano amžiaus, ir kad pirmagimė, turėsiu gimdyti Kauno klinikose. Bet Lazdijuose toks profesionalų kolektyvas! Nei akimirkai nedvejojau, kad gimdysiu čia“, – sako L.Jonuškienė.

Lazdijų ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja, gydytoja ginekologė Vilma Burbulė sako, kad sąlygos jos vadovaujamame skyriuje prilygsta privačių klinikų medicinos aptarnavimui.

„Dirbu neseniai, bet jau suspėjau įvertinti mano personalo atsidavimą savo darbui. Per metus sulaukiame vidutiniškai apie 200 gimdymų, esame vienintelis stacionarus gimdymo punktas Lazdijų, Druskininkų, Kalvarijos savivaldybėse, sulaukiame gimdyvių iš Varėnos, Marijampolės, Alytaus, net – Vilniaus, Lenkijos Seinų ir Punsko“, – sakė gydytoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min