Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2018 03 16, 15:27

Po 15min publikacijos pradėtas tyrimas dėl mašinos Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojo kieme

Žemės ūkio ministerija imasi veiksmų, kad būtų išaiškinta, ar jai pavaldžios Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojas Aidas Adomaitis teisingai naudoja tarnybinį transportą. Prie A.Adomaičio namų aptikus mašiną suklastotais numeriais, neatmetama galimybė tyrimą perduoti teisėsaugai.
Aidas Adomaitis su tarnybine „Toyota RAV4“
Aidas Adomaitis su tarnybine „Toyota RAV4“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tarnybinis patikrinimas dėl A.Adomaičio pradėtas ketvirtadienį. Tada 15min kreipėsi į ministeriją su prašymu pateikti informaciją apie tai, kaip tarnybinės mašinos „Toyota RAV4“ naudojimas atrodo ministerijos kiemą stebinčių kamerų įrašuose. Tyrimas dėl galimo tarnybinio nusižengimo pradėtas ministro Broniaus Markausko sprendimu.

Ketvirtadienį 15min paskelbė, kad A.Adomaičio kieme aptikta labai panaši „Toyota RAV4“ – tik su suklastotais numeriais. 15min žiniomis, poros metų senumo mašina buvo paženklinta senu numeriu, kuriuo yra registruota 1990 metų gamybos BMW.

A.Adomaitis negalėjo paaiškinti, kaip jo kieme atsidūrė mašina, stebėtinai panaši į tarnybinę „Toyotą“ ir pažymėta suklastotais numeriais.

Vidmanto Balkūno, Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Toyota RAV4“ suklastotais numeriais, stovinti prie A.Adomaičio namų (kairėje) ir Žuvininkystės tarnybos „Toyota RAV4“
Vidmanto Balkūno, Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Toyota RAV4“ suklastotais numeriais, stovinti prie A.Adomaičio namų (kairėje) ir Žuvininkystės tarnybos „Toyota RAV4“

Valdininkas neneigia važinėjantis tarnybine „Toyota“, bet tikina to nedarantis asmeninėms reikmėms. Tačiau 15min fotografas ketvirtadienio rytą užfiksavo A.Adomaitį prie tarnybinės „Toyotos“ vairo, riedantį savo namų apylinkėse.

Ministerija užsimena tirianti ne tik mašinos naudojimo aplinkybes, bet ir A.Adomaičio elgesį disponuojant tarnybine informacija.

„Vakar pradėjome pirmuosius tarnybinio nusižengimo tyrimo veiksmus dėl Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojo A.Adomaičio galimo tarnybinio nusižengimo. Per penkias darbo dienas prašysime A.Adomaičio pasiaiškinti dėl jo galimai padarytų tarnybinių nusižengimų, naudojant tarnybinę informaciją, naudojant tarnybinį automobilį bei nedeklaruojant privačių interesų. Imsimės visų priemonių kuo skubiau išsiaiškinti visas aplinkybes. Apie priimtus sprendimus visuomenė bus nedelsiant informuota“, – penktadienį popiet išplatintame pranešime teigia žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas.

Anot ministerijos, svarstoma galimybė kreiptis į teisėsaugą dėl galimo numerio klastojimo ant tarnybinio Žuvininkystės tarnybos automobilio. „Paaiškėjus, kad tarnybinis nusižengimas turi nusikalstamos veikos ar administracinio teisės pažeidimo požymių, tarnybinio nusižengimo tyrimas bus sustabdytas ir jo medžiaga perduota kompetentingai institucijai“, – teigiama ministerijos pranešime.

Ministerija taip pat aiškinasi 15min atskleistą informaciją apie A.Adomaičio nuosavą automobilį. Naują „Suzuki Vitara“ pareigūnas nusipirko pernai vasarą, tačiau sandorio nedeklaravo.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aido Adomaičio visureigis „Suzuki Vitara“
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aido Adomaičio visureigis „Suzuki Vitara“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min