Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 14d. 14:29 , atnaujinta: 2017 birželio 14d. 15:40

Po 15min tyrimo braška Artūro Skardžiaus kėdė Seimo komisijoje, tyrimą pradeda ir socdemai

Socialdemokratas Artūras Skardžius gali prarasti savo postą Seimo Energetikos komisijoje. Įtakingą poziciją politikui gali kainuoti 15min tyrimas apie pinigų upes, kurios A.Skardžiaus šeimai plaukia iš vėjo energetikos įmonių. Tų pačių, kurioms naudingų veiksmų socdemas imasi Seime.

Seimo Energetikos komisijoje A.Skardžius eina pirmininko pavaduotojo pareigas. Tokia kėdė jam teko „valstiečiams“ ir socdemams skirstantis postus pagal valdančiosios koalicijos susitarimą. 15min paviešinus, kad A.Skardžius solidžias sumas gauna iš vėjininkų, kurių interesus gina Seime, ši kėdė pradeda braškėti. Atskiri tyrimai dėl A.Skardžiaus inicijuojami tiek Seime, tiek jo partijoje.

V.Poderys žada „pasikalbėti“ su A.Skardžiumi

„Valstiečių“ deleguotas Energetikos komisijos pirmininkas V.Poderys 15min teigė rimtai vertinantis naujus faktus apie A.Skardžių.

„Visų pirma, mes visi, kaip Seimo nariai ir politikai, patys turim rūpintis ir derinti savo privačius ir viešuosius interesus. Ir pats asmuo, žinodamas, kokių jis turi interesų ar kas gali užkliūti, pats turi priimti sprendimą. Nusišalinti arba nenusišalinti nuo dalyvavimo tam tikruose klausimuose. Jeigu viešai yra paskelbta rimta informacija šia tema ir asmuo nereaguoja, tai, be abejo, tada yra Etikos ir procedūrų komisija, į kurią, kaip suprantu, yra kreiptasi, ir kuri tą klausimą išriš“, – kalbėjo V.Poderys.

Paklaustas, ar A.Skardžius nusišalindavo nuo klausimų, galimai susijusių su jam pinigus mokančių verslininkų interesais, pašnekovas tiesaus atsakymo nepateikė. Vis dėlto jis pripažino, kad A.Skardžius aktyviai dalyvavo svarstant šiuos klausimus kitur – Seimo Ekonomikos komitete.

„Paskutiniame svarstyme jis nedalyvavo. Energetikos komisijoje. Bet komitete dalyvavo tikrai“, – sakė V.Poderys.

Paklaustas, ar pasitiki A.Skardžiumi kaip savo pavaduotoju Energetikos komisijoje, pašnekovas pirmiausiai akcentavo A.Skardžiaus nesirinkęs. Čia pat jis pridūrė ketinantis pasikalbėti su savo pavaduotoju apie tolesnio jo darbo komisijoje perspektyvas.

„Nėra, kad kažkas pasirenka. Pagal kvotas tiesiog išdalinama ir užimamos pareigos. Tai dabar aš, be abejo, turėsiu pokalbį. Po komisijos posėdžio, be abejo, aš pasikalbėsiu. (...) Tikrai pasikalbėsiu su savo pavaduotoju. Taip“, – teigė V.Poderys.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Virgilijus Poderys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Virgilijus Poderys

Tirs ir socdemai, ir Seimo etikos sargai

Socialdemokratai rimtai vertina 15min tyrimą apie tai, kad Seimo narys Artūras Skardžius gauna pinigus iš vėjo energetika užsiimančių verslininkų. Partijos pirmininkas Gintautas Paluckas trečiadienį sakė, kad bus įvertintos ne tik A.Skardžiaus interesų deklaracijos, bet ir jo veikla parlamente. Tuo metu Seimo narė Aušra Maldeikienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją.

„Šeštadienį rinksis mūsų partijos etikos ir procedūrų komisija, kuri nagrinės šitą klausimą pagal jūsų publikacijoje pateiktą informaciją, – 15min sakė G.Paluckas. – Komisija išnagrinės ne tik tas formalias viešų ir privačių interesų deklaracijas, bet ir stenogramas Seime. Tiek Energetikos komisijoje, tiek Seimo plenarinėje sesijoje.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintautas Paluckas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintautas Paluckas

Socialdemokratų lyderis teigia, kad tokios istorijos kenkia ne tik partijos įvaizdžiui, bet visai šalies politikai.

„Tai diskredituoja tiek patį Seimą, tiek politinę sistemą“, – sakė G.Paluckas.

Partijos pirmininkas pripažino, kad dar nekalbėjo su pačiu A.Skardžiumi, nes Seimo narys visą dieną neatsiliepia telefonu.

„Bet tai mes turėsime apie tai pasikalbėti“, – kalbėjo G.Paluckas.

Nenusišalindavo nuo vėjo energetikos klausimų

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius sakė, kad A.Skardžius nenusišalindavo, kai buvo svarstomi su vėjo energetika susiję klausimai.

„Akivaizdu, kad tie interesai yra. Gal ir nebūtų problemų, jei Seimo narys deklaruotų savo interesus ir nedalyvautų tų klausimų svarstyme“, – 15min kalbėjo V.Sinkevičius.

Politikas pabrėžė, kad A.Skardžius to nepadarė. Priešingai, jis aktyviai dalyvavo svarstant su atsinaujinančių išteklių energetika susijusius klausimus. Pavyzdžiui, Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisas dėl vėjo jėgainių statybos Baltijos jūroje.

„Mes matėme, kaip čia ir straipsnyje rašoma, kad svarstant įstatymų pakeitimus dėl vėjo jėgainių parkų, iš tiesų minėtas Seimo narys buvo labai aktyvus. Ten ir ginčų kilo su ministro pirmininko patarėju, – pasakojo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas. – Į šituos klausimus turėtų atsakyti Etikos ir procedūrų komisija, o esant pagrindui – ir kažkas daugiau.“

Seimo narė Aušra Maldeikienė jau kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama išnagrinėti 15min tyrime pateiktą informaciją dėl galimai supainiotų A.Skardžiaus privačių ir viešų interesų.

Trečiadienį 15min paskelbė žurnalistinį tyrimą, kuris atskleidžia, kad Seimo narys A.Skardžius kasmet gauna dešimtis tūkstančių eurų iš verslininkų, kurių interesus gina parlamente.

Skardžiams priklausančiuose žemės sklypuose Šilutės rajone sukasi vėjo jėgainės, o politiko šeima už tai gauna apie 24 tūkst. eurų per metus – gerokai daugiau nei greta esančių sklypų savininkai. Tačiau A.Skardžius ne tik nenusišalina nuo susijusių klausimų svarstymo Seime, bet aktyviai gina savo žemės nuomininkų interesus.

Be to, jam kasmet išmokama nuomos kaina tiesiogiai priklauso nuo elektros supirkimo kainos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Artūro Skardžiaus šeimai – stambios pinigų sumos iš vėjo verslininkų, kuriuos jis proteguoja Seime

VIDEO: Apie ryšius su vėjo energetikais paklaustas A.Skardžius: „Gal tu norėtum savo akytes man parodyt?“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min