Tiesiogiai
Publikuota 2022 09 16, 12:31

Po kelių incidentų Vilniaus savivaldybė galutinai stabdo stadiono pamatų sprogdinimus

Penktadienį Vilniuje vykdant planuotus ankstesnių konstrukcijų pamatų sprogdinimus Nacionalinio stadiono statybvietėje, išdužo netoliese buvusio automobilio langai, savivaldybė stabdo šiuos darbus.
Nacionalinio stadiono statybų ir griovimo eiga
Nacionalinio stadiono statybų ir griovimo eiga / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Kaip BNS informavo savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas, po pastarojo incidento nuspręsta, kad ardyti ankstesnių statybų liekanas šiuo būdu nėra saugu.

Pasitikėjimo šiuo procesu dėl saugumo neturime.

„Šiandien buvo baigtas pirmadienį padėtų sprogmenų sutvarkymas – iškasti juos buvo nesaugu, su „Aro“ ir kitais specialistais šnekėjome, kad būtina dėl saugumo sprogmenis detonuoti. Kaip suprantu, smūgio banga automobilio „Akropolio“ aikštelėje langą išdaužė. Kadangi pasitikėjimo šiuo procesu dėl saugumo neturime, stabdome tą leidimą ardyti pamatus sprogmenimis“, – BNS sakė vicemeras.

Anot jo, toliau pamatai bus ardomi kitais būdais.

Kaip BNS sakė Vilniaus policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja, dėl sprogdinimų penktadienį gauti du gyventojų pranešimai, vienas jų – dėl išdužusio automobilio lango, dar viena gyventoja skundėsi dėl sprogdinimų keliamo diskomforto.

„9 val. 43 min. Ozo g. 25 gautas pranešimas, kad sprogdinimas išmušė pranešėjo BMW automobilio langą“, – teigė J.Samorokovskaja.

Anot jos, atvykus pareigūnams, pranešėjas pareiškė, kad dėl įvykio neturi pretenzijų, nes su atsakingais darbus atliekančios įmonės darbuotojais sutarta, kad žala bus atlyginta.

Bendrovė Vilniaus BDT šią savaitę pranešė, kad pirmadienį vykdant planuotus sprogdinimus Nacionalinio stadiono statybvietėje, už jos ribų galėjo išskrieti betono atplaišos.

V.Benkunsko teigimu, pranešimų gauta iš keturių gyvenamųjų namų, du jų buvo fiziškai apgadinti. Tuomet darbai buvo sustabdyti, tačiau po pokalbių su „Aro“ pareigūnais nuspręsta dėl saugumo penktadienį detonuoti ir likusius paruoštus sprogmenis.

Anot vicemero, visa atsakomybė už sprogdinimo darbus tenka stadiono koncesininkui – „BaltCap“ fondui. Jis aiškinasi situaciją.

Per antrąjį detonavimą penktadienį imtasi papildomų saugumo priemonių: sprogmenų zonos buvo užpiltos dvigubai storesniu sluoksniu, jis buvo uždengtas metaliniu tinklu, uždėti smėlio maišai.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Benkunskas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Valdas Benkunskas

Penktadienį privačios ryšių su visuomene agentūros išplatintame pranešime taip pat rašoma, kad šiandien Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką.

Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą. Statybvietės valymo rangovas, specializuota griovimo ir demontavimo įmonė „Vilniaus BDT“, sprogdinimą filmavo dronu, todėl specialistai turės galimybę sekundės dalių tikslumu išsiaiškinti įvykių eigą. Tačiau, nelaukiant tyrimo rezultatų, sprogdinimo darbus statybvietėje nuspręsta nutraukti.

Sprogdinimas filmuotas dronu, todėl specialistai turės galimybę sekundės dalių tikslumu išsiaiškinti įvykių eigą.

„Šiandien sprogdinta dar pirmadienį sprogdinimui paruošta pamatų dalis. Ekspertų vertinimu, procesą reikėjo būtinai užbaigti, nes parengtų sprogmenų visiškai saugiai demontuoti neįmanoma. Rengiantis sprogdinimui buvo imtasi papildomų saugumo priemonių, deja, gali būti, kad jos tinkamai nesuveikė. Incidento aplinkybes išsiaiškins specialistai, tačiau akivaizdu, kad jei rizikos neįmanoma visiškai neutralizuoti, šio būdo reikia atsisakyti. Likusius senojo stadiono konstrukcijos blokus smulkinsime kitomis priemonėmis. Gyventojams bus atlyginta už apgadintą jų turtą“, – pranešime cituojamas BDT direktorius Giedrius Masalskas.

Nuotrauka iš „Facebook“ asmeninio profilio/Vilnietės paviešintos nuolaužos, jos manymu, atskriejusios kelis šimtus metrų iš stadiono sprogdinimo vietos.
Nuotrauka iš „Facebook“ asmeninio profilio/Vilnietės paviešintos nuolaužos, jos manymu, atskriejusios kelis šimtus metrų iš stadiono sprogdinimo vietos.

Buvusių statybų liekanos šioje vietoje ardomos rengiantis statyti naują 160 mln. eurų vertės Nacionalinį stadioną.

Numatyta, kad iki 2024-ųjų pabaigos čia atsiras aštuoni statiniai: futbolo stadionas, sporto centras, dvi futbolo treniruočių aikštės, lengvosios atletikos apšilimo zona ir stadionas, kultūros centras bei 300 vietų vaikų darželis.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min