Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 27d. 16:33

Po kilusio triukšmo dėl į Ruklos gyventojų butų langus atsuktų vaizdo kamerų jų priežiūrą perima policija

Vaizdo stebėjimo kameros Rukloje
Jonavos r. savivaldybės nuotr. / Vaizdo stebėjimo kameros Rukloje

Neseniai kilus triukšmui dėl Rukloje įrengtų vaizdo stebėjimų kamerų Jonavos rajono savivaldybė pranešė, jog jų administravimą sutiko perimti Kauno apskrities policija.

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius trečiadienį susitiko su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas laikinai einančiu Elanu Jablonsku, viršininko pavaduotoju Darium Pliavga ir Jonavos rajono PK viršininku Šarūnu Martinkėnu.

Kaip rašoma Jonavos rajono savivaldybės pranešime, policijos vadovai informavo rajono merą, kad Kauno apskrities VPK sutinka perimti Jonavos mieste ir Ruklos miestelyje sumontuotas vaizdo kameras bei vykdyti vaizdo stebėjimą.

Jonavos r. savivaldybės nuotr. /Vaizdo stebėjimo kameros Rukloje
Jonavos r. savivaldybės nuotr. /Vaizdo stebėjimo kameros Rukloje

Klausimas dėl vaizdo stebėjimų kamerų iškilo prieš kelis mėnesius, kai vietos gyventojai ėmė skųstis, jog miestelyje įrengtos kai kurios kameros atsuktos į jų langus.

Paaiškėjus, kad miestelyje vykdytas vaizdo stebėjimas gali pažeisti Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR), kameros buvo išjungtos.

Todėl Jonavos rajono savivaldybės administracija kreipėsi į policiją ir parašė perimti Ruklos miestelyje sumontuotą didelį kiekį vaizdo kamerų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Elanas Jablonskas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Elanas Jablonskas

Kaip 15min sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas laikinai einantis E.Jablonskas, visos miestelyje esančios kameros bei jų stebėjimo laukas bus peržiūrėti.

„Kad informacijos rinkimas nepažeistų BDAR. Tikrai nestebėsime nei gyventojų langų, nei palangių. Policijai perėmus vaizdo stebėjimų kamerų administravimą, manau, viskas vyks paprasčiau ir greičiau“, – sakė E.Jablonskas.

„Iki šiol nesuprantama, kam Ruklos seniūnui reikėjo tokio didelio kiekio kamerų. Ten jų daugiau nei visame Jonavos mieste. Ir kam reikėjo kameras nukreipti į žmonių langus ir stebėti vaizdą savo telefono ekrane? Man tai primena Šiaurės Korėją ir jos lyderį Kimą“, – buvusio Ruklos seniūno Ginto Jasiulionio sprendimais tąsyk stebėjosi M.Sinkevičius.

Kameromis piktinosi ir kai kurie vietos gyventojai, teigdami, jog savo namuose jaučiasi nejaukiai.

Tuo tarpu G.Jasiulionis kalbas apie privataus gyvenimo stebėjimą neigė. Jo teigimu, Ruklos miestelis yra išskirtinis, mat čia įsikūrę kariniai daliniai, atvyksta nemažai svečių iš užsienio, yra Pabėgėlių priėmimo centras, miestelyje daug socialinių būstų, o Ruklio gatvė, kurioje ir buvo sumontuotos kameros, yra viena problemiškiausių vietų miestelyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min