Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po sprogimo – nežinomybė ir nerimas

Pasak J.Jaskausko, Polocko g. 1 namo gyventojai bijo likti iš viso be kompensacijų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pasak J.Jaskausko, Polocko g. 1 namo gyventojai bijo likti iš viso be kompensacijų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Užupyje, Polocko gatvės daugiabutyje, praeitą trečiadienį nugriaudėjus dujų sprogimui gyventojai iki šiol priversti vaikščioti apgriauta laiptine, kurioje neliko nei langų, nei durų. Nukentėjo ir jų butų langai bei durys. Gyventojai skundžiasi nežinantys, kiek dar laiko bus priversti taip gyventi, mat remontuoti namą ruošiasi iš draudimo kompensacijų, tačiau nėra tikri, ar jas apskritai gaus.

Daugiabutis iki šiol atrodo kaip po karo. „Iš viso išbyrėjo trys laiptinės langai, nebeliko ir laukųjų durų. Taip pat ugniagesiai, ieškodami žmonių, vienas duris išlaužė, kitas apgadino. Apdegė pirmo aukšto gyventojų buto durys, jos neužsidaro, todėl žmonės priversti nuolat būti namuose“, – patirtus sprogimo metu nuostolius sekmadienį vardijo minėtame name gyvenantis Justinas Jaskauskas.

Iš viso šioje namo laiptinėje yra 11 butų. Pasak pašnekovo, didesnių ar mažesnių nuostolių patyrė visi jos gyventojai, tačiau kas ir kokia dalimi juos kompensuos, jis vis dar nežino. „Buvo atėję draudimo bendrovės atstovai, apžiūrėjo, vertino, kokie galėtų būti nuostoliai, tačiau mums susidarė įspūdis, kad jie žiūri gana atsainiai. Tarkim, viename bute dėl skilusios sienos iškrypo langas ir gerai neužsidaro. Į tai draudikai numojo ranka, sakydami, kad čia viskas gerai. Bet ten ir dabar vėjas pučia, o kas bus žiemą?“ – baisėjosi J.Jaskauskas. Anot gyventojo, pas žmones lankėsi bendrovės „Lietuvos draudimas“ darbuotojai.

J.Jaskausko teigimu, pirmadienį laukiama dar kartą atvykstančių draudikų, kurie vertins patirtus nuostolius tiek bendrose patalpose, tiek butuose. Tačiau gyventojai norėtų, kad apgadinimus įvertintų ir statybų inspektoriai, nes vienoje namo sienoje po sprogimo išbyrėjo plytos, pačios sienos suskilinėjo, todėl bijoma, kad gali subyrėti visas namo kampas.

Atlygins kaltininkas

Sprogimas Polocko g. 1-ajame name kilo praėjusį trečiadienį apie 11 val. ryto. Po įvykio bendrovė „Lietuvos dujos“ pranešė, kad nelaimė įvyko, nes A.Kazoko firmos „Sinerga“ darbuotojai, atlikdami remontą, pažeidė vidutinio slėgio dujotiekį. Iš jo išsiveržusios dujos pasklido laiptinėje ir sprogo. Dėl kokių priežasčių buvo pažeistas dujotiekis ir kodėl užsiliepsnojo dujos, „Lietuvos dujos“ žada paskelbti tik atlikę išsamų tyrimą.

„Lietuvos dujų“ atstovė spaudai Sigita Petrikonytė-Jurkūnienė sakė, kad nuostolius gyventojams turės atlyginti įvykio kaltininkas: „Šiuo metu vyksta tyrimas, todėl kol kas apie kompensacijas ir nekalbame, nes, kol nenustatyti kaltininkai, negalime atsakyti, kas tai turės padaryti.“

Anot pašnekovės, gyventojams pateikta visa informacija, kaip vyks kompensavimo procesas ir kur jiems reikėtų kreiptis. „Dabar jie galės kiekvienas savarankiškai rūpintis, kad nuostoliai būtų atlyginti“, – sakė S.Petrikonytė-Jurkūnienė.

Bet gyventojai baiminasi, kad procesas užsitęs ir jie galų gale liks prie skilusios geldos – be jokios kompensacijos.

„Po tokio įvykio mes nesulaukėme jokio Vilniaus valdžios atstovų dėmesio, niekas nebuvo atėjęs, nepasidomėjo, galbūt mums reikia kokios nors pagalbos. Matyt, mes jiems nerūpime“, – kalbėjo J.Jaskauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min