-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 01 07

Poledinės žūklės mėgėjai traukia meškeres

Gana anksti šiemet užšalusiu ledu džiaugiasi poledinės žūklės mėgėjai. Pirmieji drąsuoliai ant ledo lipo jau prieš Naujuosius, tačiau sako, kad žuvų nėra gausu. Pajūryje jau ragaujamos pirmosios šiemet stintos.
Poledinės žūklės mėgėjai jau traukia pirmuosius laimikius, tačiau žuvų kol kas nėra gausu.
Poledinės žūklės mėgėjai jau traukia pirmuosius laimikius, tačiau žuvų kol kas nėra gausu. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Pirmieji „savižudžiai“ ant ledo lipo dar likus porai savaičių iki Naujųjų, kai vos užsitraukė balutės“, – sakė žvejų klubo „Ant bangos“ narys Emilis Muliuolis. Anot jo, kad ledas būtų saugus, keletą naktų iš eilės užtenka vos 5 laipsnių šalčio, dabar ledo storis jau siekia 10-15 cm ir yra saugus.

Vilniaus Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Prevencinės veiklos poskyrio vyriausioji specialistė Inga Blinstrubienė teigė, kad šią žiemą jau sulaukta ledo aukų. „Nors šiemet gelbėtojai iškvietimų dar neturėjo, per ilgąjį Kalėdų savaitgalį aukų būta. Per Kalėdas gelbėtojai vyko į du iškvietimus, kurių metu nei vieno iš dviejų žvejų nepavyko išgelbėti – iš po ledo ištraukti tik jų kūnai“, – pasakojo I.Blinstrubienė.

Ežerai nedžiugina

„Šaltis nebaugina tikrų žvejybos mėgėjų. Žieminė žūklė ne ką mažiau populiari už vasarinę“, – teigė E.Muliuolis. Jo teigimu, dauguma Vilniaus žvejų važiuoja žvejoti ten, kur vasarą maudosi – ant visų sostinės ežerų: Salotės, Gėlos, Ilgučio, Riešės, Gurelių ir kt.

„Tačiau, įsibėgėjant žiemai, žuvys ežeruose kimba mažiau“, – sakė E.Muliuolis.

Šaltis nebaugina tikrų žvejybos mėgėjų. Žieminė žūklė ne ką mažiau populiari už vasarinę. Teigė E.Muliuolis.

Anot jo, aktyvūs žvejai, norintys daugiau sužvejoti, važiuoja prie Minijos upės, į Kauno, Kuršių ir Elektrėnų marias.

Stintos nekimba

Žvejo E.Muliuolio teigimu, populiariausios žuvys žiemą – ešeriai, kuojos, iki sausio dar žvejojamos lydekos. Pajūryje be konkurencijos populiariausios – šviežiais agurkais kvepiančios stintos.

Nors Klaipėdoje šiomis dienomis jau galima įsigyti stintų, tačiau žvejai per daug nedžiūgauja, nes šiemet stintų pagauna labai mažai. „Blogi metai, stintos išblaškytos, šalčio nėra. Pernai taip pat panašiai buvo“, – sakė Šventosios žvejys Arvydas Tapinas. Anot jo, pastarosiomis dienomis žvejyba buvo sėkmingesnė, nes spustelėjo šaltukas. Šiomis dienomis jis stintų pagavo po kelias dėžes.

Juodkrantės žvejas Algimantas Rauktys juokavo, kad šiemet dar neragavo stintų.
„Pas mus stintų dar niekas negaudo. Nėra ledo. Kad žvejotume, jis turėtų būti apie 8-10 centimetrų storio“, – sakė žvejas. Anot jo, stintos šiuo metu gaudomos jūroje, bet ir ten esą šių žuvų nėra daug. Pasak pašnekovo, pernai stintų pikas buvo sausio gale.

Žvejai tikisi, kad šiemet stintų bus galima daugiau prigaudyti sausio pabaigoje-vasario pradžioje.
Anot prie kruizinių laivų terminalo vakar žvejojusio Nikolajaus, tada yra „pats kibimas“. Deja, vakar jam taip pat buvo nesėkminga diena. Anot jo, kibimui buvo nepalankus vėjas.

Klaipėdiečiai agurkais kvepiančių žuvų gali nusipirkti turguje. Prekeivės teigė, kad daug jų neturinčios ir žmonės greit išperka. Šiuo metu kilogramas stintų turguje kainuoja 15 Lt.

Poledinės žūklės čempionatas

Sausio 10 dieną Trakų rajone ant Juodžio ežero vyks 1-asis Lietuvos asmeninės poledinės žūklės varžybų-čempionato etapas. Antrasis etapas vyks sausio 31-ąją ant Monaičio ežero, Elektrėnuose. Trečiasis etapas, užbaigsiantis čempionatą, vyks vasario 14 dieną Elektrėnuose ant Monio ežero.

Čempionate gali dalyvauti visi norintieji, susimokėję startinį mokestį (25 Lt už vieną etapą arba 60 Lt už visą čempionatą).
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius