TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijai įkliuvo du Kauno politikai

Tarybos narys Pranas Paškevičius nusižengia nebe pirmą kartą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tarybos narys Pranas Paškevičius nusižengia nebe pirmą kartą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į pareigūnų rankas pakliuvo du eismo saugumo klausimus sprendžiantys Kauno miesto tarybos nariai, savo automobilius pastatę pėstiesiems skirtoje zonoje. Vienas politikas dėl poelgio gailėjosi, o kitas, Kelių eismo taisykles pažeidęs ne pirmą kartą, bandė slapstytis ir savo poelgio motyvų paaiškinti nepanoro.

Nuotraukų galerija

Antradienio rytą į miesto tarybos Eismo saugumo komisijos posėdį atvykę Darbo partijos narys Pranas Paškevičius bei partijai „Tvarka ir teisingumas“ priklausantis Vytautas Vasilenka savo automobilius pastatė ant greta centrinių savivaldybės rūmų prasidedančio pėsčiųjų tako. Ši vieta, į kurią įžengti galima tik pėstiesiems, pažymėta tai nurodančiais kelio ženklais. Tuo metu, kai tarybos nariai dalyvavo Eismo saugumo komisijos posėdyje ir sprendė įvairias su eismu susijusias problemas, jų paliktus automobilius pastebėjo pro šalį važiuojantys patruliai. Jie be jokių skrupulų užblokavo Kelių eismo taisykles pažeidusių vairuotojų automobilių ratus, o ant stiklo priklijavo apie tai perspėjančius lapelius.

Ne, ten tikrai ne mano automobilis. Aš į darbą važinėju autobusu, o kartais – ir troleibusu.

Apie 13 val., pasibaigus komisijos posėdžiui, 66 metų V.Vasilenka išėjo iš savivaldybės pastato ir pastebėjo, jog ant jam priklausančio „Audi 80“ rato uždėtas blokatorius. Politikas „15min“ žurnalistui pasiguodė, jog dėl sveikatos problemų skuba pas gydytoją, ir paskambino ant mašinos stiklo priklijuotame lapelyje nurodytu policijos telefono numeriu. Netrukus atvykę du Patrulių rinktinės pareigūnai V.Vasilenkai, kuris ne tik dirba Eismo saugumo komisijoje, tačiau ir eina Bevariklio transporto komisijos pirmininko pareigas, už pažeidimą surašė protokolą ir nuėmė rato blokatorių.

Už ženklo „Pėsčiųjų takas“ nepaisymą politikui gresia bauda nuo 50 iki 100 Lt. „Atvažiavęs į posėdį, neradau vietos automobiliui. Nenorėjau statyti neįgaliojo vietoje, o šis ženklas man net nė į galvą... Nejau statyčiau čia, jeigu būtų buvę laisvų vietų kitur“, – savo poelgį bandė pateisinti „tvarkietis“ V.Vasilenka.

V.Vasilenkai surašę protokolą, pareigūnai nežinia kodėl blokatorių nuėmė ir nuo P.Paškevičiaus prabangaus automobilio „Chrysler“ rato. „15min” žurnalisto paklausti, ar prieš nuimdami blokatorių neturėtų sulaukti pažeidėjo, policininkai sumurmėjo, jog mašinos savininkas tuoj ateis, ir blokatorių vėl prirakino prie mašinos rato.

Pasiaiškinti nepanoro

Darbo partijos atstovas P.Paškevičius, po komisijos posėdžio išėjęs iš savivaldybės ir išvydęs prie automobilio stovinčius  „15min“ korespondentus bei policijos pareigūnus, prieiti nedrįso ir nukulniavo atgal į savivaldybę. Praėjus maždaug pusvalandžiui, politikas vėl išėjo į lauką, apsidairė ir pasuko Laisvės alėjos vidurio link. Čia kiek pasisukiojęs ir veikiausiai įsitikinęs, jog aplinkui nebėra žurnalistų, 52 metų tarybos narys paskambino į policiją. Atvykus pareigūnams, P.Paškevičius įsėdo į jų tarnybinį automobilį. Jame vyras praleido maždaug 10 minučių. Per šį laiką policininkai nuėmė rato blokatorių.

Ištaikęs progą, politikas staiga smuko į savąjį „Chrysler“ ir ketino išvažiuoti, tačiau pamatęs fotografuojantį „15min“ fotokorespondentą šoko iš automobilio ir ėmė šaukti. „Ką čia fotografuoji?! Aš esu privatus asmuo“, – mosikuodamas rankomis sušuko Darbo partijos narys ir vėl sėdo į savo automobilį. Tuomet politikas išsitraukė mobilųjį telefoną ir pradėjo fotografuoti jį fotografuojantį „15min“ fotokorespondentą. Mobiliajame telefone įamžinęs savo darbą atliekantį fotokorespondentą, P.Paškevičius išvažiavo.

Kiek vėliau politikui paskambinus telefonu ir pasiteiravus apie padarytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą, šis nebuvo linkęs eiti į kalbas. „Dabar negaliu šnekėti“, – rėžė miesto tarybos narys ir baigė pokalbį. Kiek vėliau dar kartą paskambinus ir pasiteiravus apie neseniai įvykusį incidentą, politikas nepratarė nė žodžio.

Buvo užėmęs neįgaliojo vietą

P.Paškevičiaus automobilį Patrulių rinktinės pareigūnai turėtų žinoti puikiai. Tai buvo ne pirmas kartas, kai šis politikas pažeidžia Kelių eismo taisykles. 2007 metų spalio 25 dieną P.Paškevičius, atskubėjęs į savivaldybės tarybos posėdį, savo automobilį „Chrysler“ paliko L.Sapiegos gatvėje esančioje neįgaliesiems skirtoje vietoje. Tąkart paklaustas apie poelgio priežastis, P.Paškevičius ėmė išsisukinėti. „O kodėl jūs taip manote? Ne, ten tikrai ne mano automobilis. Aš į darbą važinėju autobusu, o kartais – ir troleibusu“, – tuomet nė nemirktelėdamas bandė įrodinėti kauniečių į miesto tarybą išrinktas politikas.

Pasmerkė politikų poelgį

Eismo saugumo komisijos pirmininkas Vytas Bancevičius vertinti savo kolegų poelgio nesiryžo.
„Jie yra tarybos nariai, turi vairuotojo pažymėjimus ir turi žinoti, kur kokie ženklai galioja, – pareiškė jis. – Čia yra etikos dalykai ir dėl to reikėtų kreiptis į Etikos komisiją.“

Kiek griežtesnę nuomonę išsakė Eismo saugumo komisijos narys, Kauno policijos Eismo priežiūros valdybos viršininkas Alfonsas Tarasevičius. Jis pasmerkė komisijos kolegų poelgį. „Aš taip niekada nepadaryčiau. Tokius dalykus vertinu itin neigiamai. Tokiu atveju į jokius titulus atsižvelgti negalima“, – pareiškė komisaras. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min