Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 4d. 12:43

Politikų susistumdymas Druskininkuose: politinės opozicijos atstovas K.Kaklys sako, jog buvo užpultas mero R.Malinausko bendražygio

Liudas Vaisieta ir Karolis Kuklys
15min koliažas, 15min ir asm. archyvo nuotr. / Liudas Vaisieta ir Karolis Kuklys

Trečiadienio vakarą įvyko konfliktas tarp Druskininkų savivaldybės tarybos opozicinėms frakcijoms priklausančių narių. Opozicijai priklausantis Karolis Kaklys teigia, kad vakarinio pasivaikščiojimo metu buvo užpultas miesto mero Ričardo Malinausko bendražygio, žinomo kultūristo Liudo Vaisietos. Šis savo ruožtu sako, kad kaltinimai jam prasilenkia su realybe, bet daugiau komentarų nedalija. Įvykį tiria policija.

Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijai priklausantis Karolis Kaklys vėlų trečiadienio vakarą savo feisbuko paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame pasakoja apie vakare įvykusį užpuolimą.

Jo teigimu, vedžiojant šunį aplink Vijūnėlės ežerą, prie jo tyčia prikibo politinei daugumai priklausantis tarybos narys, mero R.Malinausko bendražygis Liudas Vaisieta.

Susisiekus su K.Kukliu, 15min politikas teigė, kad toks išpuolis nėra pirmas.

Jis pasakojo, kad L.Vaisieta esą specialiai jį užkabino savo pečiu ir sudavė smūgį į viršugalvį, o iškvietus policiją – pasišalino.

„Aš pasitraukiau į šaligatvio šoną, jis specialiai iš mosto sudavė man į petį iš savo peties, tada apsigręžęs dar vieną kartą į viršugalvį dešine ranka sudavė smūgį. Jis nebuvo toks, kad aš prarasčiau sąmonę, tačiau, ar apskritai žmogus gali taip elgtis? Ir keliu klausimą šioje vietoje, kad save gerbiančiam vietos politikui tokie veiksmai nėra toleruotini“, – kalbėjo jis.

Asmeninio archyvo nuotr./Karolis Kaklys
Asmeninio archyvo nuotr./Karolis Kaklys

Tuomet, po 6 val. vakaro, K.Kaklio teigimu, jis pasakė iškviesiąs policiją, tačiau L.Vaisieta esą pabėgo.

„Atvykus policijos pareigūnams, jo vietoje jau nebuvo. Paaiškinau situaciją, kas atsitiko. Taip pat parašiau pareiškimą dėl to įvykio“, – sakė K.Kaklys.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Policija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Policija

Į politiko įrašą sureagavo ir pats L.Vaisieta, kuris socialiniame tinkle teigė, jog nustebo sužinojęs apie parašytą pareškimą policijai ir pateikė savo įvykių versiją:

„Kad gandai neišbujotų, trumpai apie šį vakarą: bėgu krosą, prasilenkiant su Kakliu vienas kitą kliudome rankomis, atsisukę pasidalijame patarimais, palinkime gero kelio ir toliau keliaujame savo kryptimi. Grįžęs į namus sulaukiu žinių – parašytas pareiškimas, esą žmogų užpuoliau.

Laukiu nesulaukiu tyrimo pradžios ir apklausos. Vis dėlto įdomu pamatyti, ką šis susireikšminęs politikėlis išdėstė pareiškime. Ir kuo esu kaltinamas.

Viešai mane jau nuteisė – panaudojau smurtą, užpuoliau. Kaip teisininkas, nelabai tu vykęs, Kakly, juk turi žinoti, kas gresia už šmeižtą. Žodis ne žvirblis, jeigu reiks, tai ir „cyber patrulį“ iškviesiu...

Turime liudininkų: mano draugas ir jo šuo. Bus įdomi ir jų abiejų nuomonė“, – fesibuke rašė jis.

15min susisiekus su Druskininkų tarybos nariu, jis situaciją telefonu pakomentuoti atsisakė.

„Iš tikrųjų nežinau, nesusipažinęs dar su jo parodymais, kuriuos jis yra pateikęs, nesu iškviestas į apklausą, tai norėčiau visų pirma pabendrauti su policijos pareigūnais ir pasižiūrėti, kaip iš tikrųjų skamba jo pateiktas šmeižtas“, – teigė jis ir paprašė klausimus pateikti raštu.

Priminus politikui, kad jis savo nuomonę apie įvykį išdėstė socialiniame tinkle, jis teigė, kad įrašą galima naudoti, tačiau plačiau komentuoti visgi nesutiko.

15min nuotr./Liudas Vaisieta
15min nuotr./Liudas Vaisieta

Klausimus uždavus el. paštu, po kurio laiko L.Vaisieta atsiuntė trumpą komentarą:

„Pabrėžiu, kad Kaklio pasakojimas smarkiai prasilenkia su realybe, o į visus klausimus atsakys tyrimas. Šiuo metu man nėra žinoma, kokie šio politikėlio motyvai, tačiau už šmeižtą atsakomybę jam teks prisiimti.

Apklausai nebuvau iškviestas, todėl komentuoti įvykio negaliu“, – atsakė jis.

Atmosfera nėra normali

K.Kaklio teigimu, šis užpuolimas nebuvo pirmasis.

Be to, anot jo, opozicijoje esantys tarybos nariai yra engiami, posėdžių metu neįmanoma išsakyti savo nuomonės, o tokiais išpuoliais esą norima užtildyti žmones, kurie į viešumą iškelia mero R.Malinausko bei jo bendražygių vykdomas negeroves.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ričardas Malinauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ričardas Malinauskas

„Iš tikrųjų nusiteikimas, atmosfera Druskininkuose nėra naujovė ir 2015 metais yra įsiteisėjęs Kauno apygardos teismo kolegijos teisėjų nuosprendis, kai už mano sumušimą buvo nuteistas Druskininkų mero brolis, kuris buvo verslo partneris su Liudu Vaisieta“, – sakė jis.

Kaip rašoma Kauno apygardos teismo nutartyje, Vitoldas Jankauskas (mero R.Malinausko brolis) nuteistas už tai, kad 2013 metais „be jokios pateisinamoms priežasties ar motyvo, <...> prikibo prie nukentėjusio Karolio Kaklio, spjovė jam į veidą ir iš iš chuliganiškų paskatų, tyčia, sudavė ranka ne mažiau du smūgius į dešinį skruostą, vieną smūgį ranka į nosį. <...> Bei nukentėjusiam Karoliui Kakliui iš rankų išplėšęs 159 litų vertės mobilaus ryšio telefoną „Nokia C3“, metė telefoną į grindinį ir jį sugadino.“

Tuomet K.Kaklys teigė neabejojęs, kad incidentas kilo dėl jo politinės veiklos.

„V.Jankauskas net neslėpė, kad priežastis prikibti prie manęs buvo mano kritiški straipsniai apie Druskininkų savivaldybės valdančiuosius vietos nepriklausomoje spaudoje.

Druskininkuose šio verslininko ir mūsų savivaldybės mero giminystė yra laikoma vieša paslaptimi, tad gal tokiu būdu man buvo pademonstruota, kad neturėčiau knistis po savivaldybės vykdomus sandorius, kurių nauda yra daugiau nei abejotina“, – tuomet sakė K.Kaklys.

V.Jankauskas šį sprendimą skundė, tačiau jis nebuvo patenkintas.

Daugiau apie šį įvykį skaitykite – čia.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Temidė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Temidė

K.Kaklio teigimu, mieste nėra politinės kultūros, esi puolamas dėl savo politinių pažiūrų, jei nepalaikai R.Malinausko komandos ir viešini jų negeroves.

„Reikia iš tikrųjų suvokti, kokioje mes dabar situacijoje gyvename Druskininkuose. Taip pat kokia yra aplinka apskritai tiek teisėsaugos prasme, tiek kriminogeniniu požiūriu, tiek valdymo kultūra.

Jeigu jūs pasižiūrėtumėte, kaip vyksta Druskininkų tarybos posėdžiai, kokia yra valdymo kultūra, bendravimo kultūra, kyla iš tikrųjų iš tokių kultūrinės stokos, pasaulėžiūros suvokimo stokos, galbūt noras įrodyti fizine jėga savo teisumą, o ne argumentų kalba. Šito klausimo reikėtų paklausti paties pono Liudo ir tų asmenų, kurie savo priemonėse naudoja smurtą“, – 15min teigė jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ričardas Malinauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ričardas Malinauskas

Paklausus L.Vaisietos apie opozicinių tarybos narių engimą, jis į klausimą nieko neatsakė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:00:04
01:26
01:59:13

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min