Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 10d. 13:48

Portale 15min – daugiau patikimos ir švietėjiškos informacijos apie COVID-19 vakcinas

Donato Gvildžio iliustr. / 15min
15min dar daugiau patikimos ir švietėjiškos informacijos apie COVID-19 vakcinas

Sparčiai augant dezinformacijos ir melagienų srautui apie COVID-19 vakcinas bei visame pasaulyje plintantį virusą, o valstybinėms institucijoms nepakankamai reaguojant į informacijos stygių, naujienų portalas 15min imasi iniciatyvos dar intensyviau skleisti patikimą, patikrintą informaciją šiuo visuomenę skaldančiu ir mitais apaugusiu klausimu.

Jau šiuo metu naujienų portalo 15min žurnalistų komanda kasdien dekonstruoja internete pasirodančias melagienas, ruošia informacinius skydelius portale ir socialiniuose tinkluose, itin atsakingai tikrina visą turinį, susijusį su pranešimais apie COVID-19 virusą ir vakcinas, bei skelbia specialiame polapyje COVID-19: viskas, ką reikia žinoti. Taip pat, savo skaitytojams sukūrė ir elektroninio pašto adresą skiepai@15min.lt – šiuo adresu visi skaitytojai kviečiami siųsti rūpimus klausimus, susijusius su COVID-19 vakcina, o į juos kiekvieną pirmadienį atsako specialistai „15/15” laidoje, kurią veda žurnalistas Tadas Grabys.

„Esame naujienų portalas, kurį kasdien aplanko pusė milijono šalies gyventojų – jaučiame pareigą ir atsakomybę imtis tokių iniciatyvų. Ypač tada, kai valstybinės institucijos į susidariusią situaciją reaguoja pavėluotai ir vangiai, arba net mažina visuomenės saugumui svarbios socialinės reklamos kiekį. Nors šiandien SAM paskelbė pradedantys vakcinavimo kampaniją, visi aiškiai suvokiame – tokios, kokia ji yra, toli gražu nepakanka. Portalas 15min imamės iniciatyvos ir skirsime savo resursus ir kompetencijas sklaidai apie COVID-19 vakcinas. Tikimės, pirmiausia tai padės priimti sprendimus dvejojantiems. Be to, būtina kalbėtis su žmonėmis, kuriuos klaidina gausiai apmokėtos melagienos, manipuliacijos ir nežinia, kurie atsisako skiepytis, remdamiesi nepatikima informacija, ir taip kelia grėsmę sau bei aplinkiniams. Turime šviesti visuomenę šiuo klausimu, mokyti atsirinkti patikimą informaciją, priimti apgalvotus sprendimus, o ne remtis greičiausiai priešiškų jėgų skatinamomis emocijomis“, – sako 15min generalinis direktorius Ramūnas Šaučikovas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Šaučikovas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Šaučikovas

Pasak laikinai einančio vyr. redaktoriaus pareigas Audriaus Ožalo, visuomenėje mitų, nepagrįstų teorijų itin sparčiai daugėja dėl patikimos informacijos trūkumo, nuolatinio komunikavimo su visuomene jai rūpimais klausimais stygiaus, delsimo ir atsakomybės stokos.

„Visuomenė jaučia informacijos stygių ir kaip tik iš nežinios kyla daugybė mitų ir melu grįstų teorijų. Įvairios bendruomenės ar asmenys, kuriantys melą ir gąsdinantys visuomenę veikia itin aktyviai ir kiekvieną dieną, tuo tarpu atsakas jiems yra nepakankamas. Tad mūsų komanda imasi atsakomybės ir lyderystės skleisti vis daugiau patikimos, patikrintos ir švietėjiškos informacijos, mitų griovimo ir dar didesnės specialistų įtraukties“, – komentuoja A. Ožalas.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Audrius Ožalas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Audrius Ožalas

Specialias 15min laidas, skirtas informacijai apie COVID-19 vakcinas, jau galite matyti čia:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min