Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 10d. 08:21

Pramoginė kelionė laivu pabrango

Į Kulautuvą laivas plukdys sekmadieniais.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Į Kulautuvą laivas plukdys sekmadieniais.

Nuo sekmadienio iš Kauno į Kulautuvą vėl bus galima nukeliauti laivu. Pernai didžiulio pasisekimo sulaukęs turistinis maršrutas kritikuotas tik dėl vieno – nepatogaus bilietų įsigijimo. Šiemet nusipirkti bilietus bus galima internetu. Tačiau kelionės kaina pabrango – nuo 10 Lt (suaugusiems) ir 5 Lt (vaikams) iki 19 Lt (suaugusiems) ir 11 Lt (vaikams). Vaikams iki 7 metų bilieto nereikės.

„Kainą išaugino pakilusi degalų kaina ir atliktas laivo remontas. Be to, į naują kainą įskaičiuotas ir bilietų platinimo sistemos „Tiketa“ mokestis“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė.

Kelionę laivu įvertino ne tik ją atradę vietos ir užsienio turistai, bet ir Valstybinis turizmo departamentas. Karu su „VIVATUR“ parodos organizatoriais ši kelionė pripažinta įdomiausia kelione Lietuvoje.

„Tiketos“ paslaugos pasirinktos atsižvelgus į keliautojų pageidavimus. „Pernai sulaukėme daug priekaištų dėl to, kad bilietus buvo galima pirkti tik laive. Todėl šiemet stengėmės garantuoti civilizuotą jų įsigijimą – internetu“, – sakė rajono savivaldybės atstovė.

Nors dalis bilietų, kaip ir anksčiau, bus platinama prieš pat kelionę, keliautojai raginami juos pirkti iš anksto internetu.

Finansuoja dvi savivaldybės

Dviejų valandų kelionė laivu „Tolstojus“ neužtrunka, nes jos metu galima pamatyti gražiausias Kauno apylinkes bei objektus, pavyzdžiui, Zapyškio gotikinę bažnyčią, taip pat apžiūrėti tarpukario laikų žaliuoju kurortu vadintą Kulautuvą. Tokia kelionė laivu buvo itin populiari tarpukariu. Atgaivinti ją pernai nusprendusios Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės tam skyrė 50 tūkst. Lt. Šiemet lėšų atseikėta keliais tūkstančiais mažiau – 44 tūkst. Lt. Abi savivaldybės skyrė po pusę šios sumos.

Pasak valdininkų, nors keliautojams šis maršrutas itin patinka – į laivą veržiasi ir užsieniečiai, ir patys kauniečiai, jis nėra pelningas. Todėl kol kas ketinama apsiriboti tik vienu reisu per savaitę – sekmadieniais. Jei keleivių srautas bus didžiulis, planuojama laivą į Kulautuvą paleisti ir šeštadieniais. Taip pat buvo daroma ir pernai: vasaros pradžioje Kulautuvą laivu buvo galima pasiekti tik kartą per savaitę, o pabaigoje – du kartus.

Pirmoji šio navigacijos sezono kelionė suplanuota birželio 12 d., 12 val. Laivas išplauks iš prieplaukos, esančios prie Vytauto bažnyčios.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min