Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prašymas atstatydinti Vilkaitį – ant Kubiliaus stalo (atnaujinta)

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas Arūnas Valinskas trečiadienį premjerui oficialiai įteikė partijos tarybos ir frakcijos prašymą atšaukti iš ministro posto šios partijos deleguotą Kultūros ministerijos vadovą Remigijų Vilkaitį.

Tačiau, kaip prieš susitikimą su A.Valinsku žurnalistams sakė premjeras, ministro R.Vilkaičio likimas greičiausiai paaiškės kitą savaitę. Ministrų kabineto vadovas tvirtina neketinąs priimti sprendimo „už ministro nugaros“ – R.Vilkaitis šiuo metu išvykęs į komandiruotę Kroatijoje, ministerijoje jis pasirodys kitą pirmadienį.

Be to, ministras pirmininkas taip pat pažymėjo, kad spręsti, ar pakeisti R.Vilkaitį kitu ministru kol kas negali nes nėra susipažinęs su R.Vilkaitį į ministrus delegavusios, o dabar iš šio posto jį atstatydinti norinčios TPP argumentais.

„Dar sykį noriu pakartoti, kad ministrai nėra kavos puodelis, kai galima sau pasakyti „Dabar man nepatinka jo spalva, aš jį keičiu ir gersiu iš kito puodelio“. [...] Aš jaučiu atsakomybę už Vyriausybės darbą, už stabilumą ir argumentai turi būti svarūs. Kaip argumentai turi būti svarūs renkantis ministrą, taip ir jį keičiant“, – prieš susitikimą su A.Valinsku trečiadienį žurnalistams sakė premjeras.

Akcentavęs, kad ministrai „nėra eiliniai darbuotojai“, A.Kubilius taip pat akcentavo, kad visus ministrus gali ir pagirti, ir išsakyti jiems priekaištus. Todėl, pasak ministro pirmininko, sprendimas bus priimtas išklausius TPP argumentų.

Savo ruožtu TPP pirmininkas A.Valinskas trečiadienį žurnalistams teigė, kad sprendimą siūlyti partijos deleguotam kultūros ministrui trauktis iš einamų pareigų priėmė ir partijos frakcija Seime, ir partijos taryba.

Kiek seniau neoficialiai teigta, kad partija nepatenkinta tuo, kad jų deleguotas ministras su ja nesitaria. R.Vilkaitis esą nesprendžia kultūros srityje susikaupusių problemų.

Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą TPP priklauso kultūros ir aplinkos ministrų postai. TPP Seime turi 7 atstovus.

Remiantis šalies Konstitucija, ministrus skiria ir atleidžia ministro pirmininko teikimu Respublikos Prezidentas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min