TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pratybos „Karaliaus kirtis 2017“ Panevėžyje: priešiškos jėgos įsiveržė į policijos pastatą

Pratybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Pratybų akimirka
Šaltinis: 15min
1
A A

Gegužės 23 dieną pilietiškas asmuo bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešė, kad matė, kaip į pastatą Panevėžyje, Beržų g. 46, įsiveržė grupė ginkluotų asmenų, aidi šūviai. Budėtojas perduoda šią informaciją, ir į įvykio vietą netrukus atskuba neperšaunamomis liemenėmis, šalmais apsiginklavę du pareigūnų ekipažai.

Jie patenka į pavojingą objektą, kur operatyviai sulaiko 10 ginkluotų pasipriešinti bandžiusių asmenų, o į karštą tašką atvykę operatyvinės grupės pareigūnai pristato įtariamuosius į laikinojo sulaikymo patalpas.

Tuo metu pastate įtampa aštrėja – kiti jame buvę įsibrovėliai panaudoja granatas, pradeda į pareigūnus šaudyti automatais. Tinkamai įvertinę, kad priešiškos jėgos yra didesnės, policijos pareigūnai atsitraukia, stebi pastatą, apsaugo įvykio vietą, užtikrina, kad nenukentėtų praeiviai, kad į pastatą niekas neįeitų ir iš jo neišeitų, informuoja budėtojus, kad reikalingos stipresnės pajėgos.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pratybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pratybų akimirka

Identifikavus, kad grupuotės yra per didelės, per stipriai ginkluotos, į pagalbą pasitelktas Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai. Atlikus kolektyvinės gynybos veiksmus, nukauta dar 20 pavojingų ginkluotų asmenų. Kruopščiai patikrintas visas pastatas, kol įsitikinta, kad pavojus nebegresia.

Operacija buvo sėkminga. Tai – gegužės 19 dieną Panevėžyje prasidėjusių Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojamų pratybų „Karaliaus kirtis 2017“ dalis.

Policija bandys atsiimti šį pastatą ir jeigu jiems reikės pagalbos, kariuomenė padės.

„Nuo vakar dienos įvyko nemažai pasikeitimų. Įkurta karo komendantūra, paskirtas karo komendantas, kuris įsikūręs savivaldybės pastate. Jau šiandien reguliarios Udijos pajėgos įsiveržė į miestą, vyksta kariniai veiksmai šiauriniame miesto pakraštyje.

Kaip matote, separatistai persikėlė į kitus rajonus, užėmė pastatus. Policija bandys atsiimti šį pastatą ir jeigu jiems reikės pagalbos, kariuomenė padės“, – sakė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Rolandas Putnikas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pratybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pratybų akimirka

Šiuo metu Panevėžyje ir jo apylinkėse nuolat matomi ginkluoti kariai ir karinė technika. Pratybų tikslas – įvertinti pasirengimą vykdyti, gynybos ir puolimo operacijas apgyvendintoje vietoje, treniruoti organizacijų tarpusavio sąveiką.

Pagal pratybų scenarijų, nežinomos grupuotės Panevėžyje ir rajone kelia neramumus ir riaušes mieste, mėgina verbuoti gyventojus, kad prisidėtų prie neramumų kurstymo, bandytų užimti vietos administracijos objektus, darytų įtaką svarbiausiems miesto žmonėms.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Pratybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Pratybų akimirka

Pratybose aktyviai dalyvauja ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Gegužės 23 dieną prieš pratybų veiksmus, vykusius prie Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos pastato Beržų g. 46, pareigūnai daug dėmesio skyrė ir teorijai. Pratybos pradėtos taktikos manevrų aptarimu.

„Karaliaus kirtis 2017“ Panevėžyje vyks iki gegužės 26 d. Per pratybas tiek kariai, tiek policijos pareigūnai ir kitų institucijų atstovai pasitikrina pasirengimą ekstremalioms situacijos, tarpusavio sąveiką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min