Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 19d. 17:10

Pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2017“ metu – įkaitų išlaisvinimo operacijos LRT patalpose ir Sporto rūmuose

Pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2017“ akimirka
Giedrės Maksimovicz (KAM)/Lietuvos kariuomenės nuotr. / Pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2017“ akimirka

Penktadienį jungtine priešo vadavietės neutralizavimo operacija baigėsi didžiausios Baltijos regione tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2017“ (angl. „Flaming Sword 2017“), praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pratybose kolektyvinės gynybos scenarijus bendrai treniruotei sujungė ne tik NATO sąjungininkus, šalis partneres, bet ir kitas šalies vidaus saugumo institucijas bei civilines organizacijas.

Gegužės 1-19 d. vykusių pratybų metu žiniomis ir patirtimi vykdant užduotis sausumoje, jūroje, ore bei informacinėje aplinkoje dalijosi Danijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Portugalijos ir Ukrainos specialiųjų operacijų vienetų kariai, taip pat NATO Specialiųjų operacijų vadavietės (NSHQ) bei Lietuvoje dislokuotu NATO pajėgų integravimo vieneto (NFIU) atstovai.

Operacijoms vadovavo ir jas koordinavo Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietė. „Tai yra pirmas kartas, kai pratybose buvo sutelktos net 9 valstybių specialiųjų operacijų pajėgos tam, kad patikrintų vadavietės ir karių pasirengimą, veiksmų suderinamumą ir įgautų naujos patirties“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Kad būtų tinkamai pasiruošta net ir blogiausiam scenarijui ir veikti realioje aplinkoje, Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas, Sausumos, Oro ir Jūrų pajėgos skyrė savo pajėgumus į pratybų atsako grupes, o tai ne tik leido įvairiapusiškai įvertinti grėsmių potencialą ir kompleksiškumą, bet ir skatino skirtingas pajėgas bei institucijas veikti išvien.

„Dar kartą įsitikinau, kad mūsų Specialiųjų operacijų pajėgos geba veikti greitai, tiksliai ir suderintai tiek su sąjungininkų specialiosiomis pajėgomis, tiek su kitomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis, tiek ir su šalies vidaus reikalų sistemos tarnybomis“, – sakė kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas.

Pratybų metu treniruotasi atlikti plataus spektro Specialiųjų operacijų pajėgų operacijas. Didelę patirtį tarptautinėse operacijose įgiję Lietuvos ir kitų šalių Specialiųjų operacijų pajėgų kariai dalijosi žiniomis ir treniravosi vykdyti specialiąją žvalgybą, specialiąsias jūrines operacijas, atlikti įvairių objektų šturmo veiksmus, kaip išlaisvinti įkaitus, neutralizuoti priešiškų pajėgų įtakos agentus, vadovavimo ir valdymo centrus, priešišką propagandą ir kitus svarbius priešo objektus.

Didelis dėmesys skirtas informacinėms operacijoms. Šiais metais užduotis planavo ir koordinavo mobili vadavietė, kurios darbą sunkino ribota komunikacija. Didelis dėmesys skirtas ne tik realiai logistinei paramai vykdyti, bet ir medicininėms operacijoms sausumoje, jūroje ir ore, į pratybas įtraukiant Lietuvos ir partnerių Specialiųjų operacijų chirurgų komandas (angl. Special Operations Surgical Teams), Karo medicinos tarnybos rezervo gydytojus ir civilius medikus.

Šių pratybų sėkmę lėmė laiku ir nenutrūkstamai koordinuojami veiksmai bei suderinamumas tarp Jungtinių specialiųjų operacijų pajėgų, skirtingų kariuomenės vienetų, sąjungininkų bei partnerių; civilinių institucijų bei kitų struktūrų, tokių kaip Valstybės saugumo departamentas, Viešojo saugumo tarnyba, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Policijos departamentas, Bendrosios pagalbos centras, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktine „Aras“, Lietuvos šaulių sąjunga ir kitomis organizacijomis.

Pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2017“ organizatoriai, atsižvelgdami į šių laikų grėsmių pobūdį ir siekdami mokymus priartinti kiek galima realesnėms sąlygoms, užduotis organizavo skirtinguose Lietuvos miestuose ir rajonuose. Derinant karinius veiksmus civilinėje aplinkoje, didelis dėmesys skirtas bendradarbiavimui su miestų savivaldybėmis ir gyventojais.

Žinant Specialiųjų operacijų pajėgų specifiką, miestų vadovų indėlis, organizuojant mokymus, informuojant vietos gyventojus ir palaikant Lietuvos karius buvo didelė parama pratybų organizatoriams.

Šiemet pirmą kartą karinės pratybos vyko Vilniuje – buvo vykdomos įkaitų išlaisvinimo operacijos Nacionalinio transliuotojo LRT administracinėse patalpose bei pačiame miesto centre įsikūrusiuose Sporto rūmuose. Prie galimybės treniruotis miestuose ir juose esančiuose objektuose taip pat prisidėjo Alytaus, Druskininkų, Ignalinos, Kėdainių, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Neringos, Šiaulių miesto savivaldybės.

Pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2017“ susietos su Lietuvos kariuomenės jungtinėmis pratybomis „Žaibo kirtis 2017“ ir „Perkūno tvirtovė 2017”. Šiais metais pratybų uždarymo renginyje lankėsi, JAV Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės vadas gen. Raymond A. Thomas III, NATO Specialiųjų operacijų pajėgų vadavietės vadas viceadmirolas Colin J.Kilrain, JAV Specialiųjų operacijų pajėgų Europoje vadas gen. mjr. Mark Schwartz, Lietuvos krašto apsaugos ministras R.Karoblis, Ukrainos krašto apsaugos ministras gen. Stepanas Poltorakas, Gruzijos kariuomenės vadas brg. gen. Vladimer Chachibaia, Latvijos kariuomenės vadas gen. mjr. Leonīds Kalniņš, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas, Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Vilniaus meras p. Remigijus Šimašius.

Pratybos „Liepsnojantis kalavijas“ Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų iniciatyva organizuojamos kasmet nuo 2012 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:13
00:52
01:23

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min