Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2019 01 08

Premjeras: pataisas dėl draudžiamos informacijos turėtų rengti Vyriausybė

Kritikos sulaukusias pataisas dėl draudžiamos skelbti informacijos perkeliant europines teisės normas turėtų teikti ne Seimo komitetas, o Vyriausybė, sako premjeras Saulius Skvernelis.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Iniciatyva išeina iš Lietuvos radijo ir televizijos komisijos, ji gali būti. Bet įprasta praktika kalbant apie Europos Sąjungos teisės perkėlimą, tai visada būdavo per Vyriausybės institucijas. Tad ir šiuo atveju gal (taip – BNS) būtų geriau“, – LRT radijui antradienį sakė S.Skvernelis.

Jis tikino, kad Audiovizualinės žiniasklaidos direktyvos normos į Lietuvos teisės aktus turėtų būti perkeliamos šių normų neplečiant ir nesudarant galimybių interpretacijoms.

S.Skvernelis sako, kad penktadienį per Seimo plenarinį posėdį tikisi išgirsti argumentus, kodėl teikiamos būtent tokios pataisos. Jas inicijavo Lietuvos radijo ir televizijos komisija, o registravo Seimo Kultūros komiteto nariai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Žiniasklaidos misija yra kritikuoti, rodyti trūkumus, o kritikuojamiesiems – tikslas tuos trūkumus ištaisyti arba į kritiką atsakyti. Tai verčia pasitempti. Kritika, be abejo, privalo būti neišvengiama – taip buvo visada, neabejotinai taip ir bus“, – teigė premjeras.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos inicijuotomis pataisomis visuomenės informavimo priemonėse būtų draudžiama skelbti informaciją, kurioje, be kita ko, „bandoma iškraipyti Lietuvos Respublikos istorinę atmintį, skatinamas nepasitikėjimas ir nepasitenkinimas Lietuvos valstybe ir jos institucijomis, demokratine santvarka, krašto gynyba, siekiama stiprinti tautines ir kultūrines takoskyras, silpninti tautinę tapatybę ir pilietiškumą, silpninti piliečių ryžtą ginti savo valstybę, ar kitaip siekiama daryti prieš Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesus nukreiptą įtaką šalies demokratijos, rinkimų procesams, partinei sistemai“.

Projektas susilaukė žiniasklaidos ekspertų kritikos, kad dėl formuluočių neapibrėžtumo valstybės institucijos būtų apsaugotos nuo bet kokios kritikos ir tai prieštarautų demokratinėms laisvėms.

Kultūros komiteto siūlomi draudimai yra įrašyti Nacionalinėje saugumo strategijoje. Jie ten išvardyti kaip informacinės grėsmės.

Opoziciniai konservatoriai savo ruožtu parengė kitą pataisų variantą, pagal kurį būtų draudžiama kitų valstybių Lietuvą menkinanti dezinformacija.

VIDEO: LRTK vadovas apie pasipiktinimą dėl „Simpsonų“: „Mes privalome į tai reaguoti“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius