Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 18, 13:54 Atnaujinta 2014 08 18, 15:28

Premjeras prezidentei siūlys atleisti energetikos ministrą, lenkai gali būti išmesti iš valdžios

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė Renata Cytacka vėl paskirta energetikos viceministre. Šis žingsnis gali sugriauti dabartinę valdančiąją koaliciją. Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį pareiškė siūlysiąs prezidentei atleisti iš pareigų energetikos ministrą J.Neverovičių. Jis taip pat pranešė, kad bus sprendžiama dėl Lenkų rinkimų akcijos likimo valdančiojoje koalicijoje.
Dalia Grybauskaitė, Algirdas Butkevičius ir Jaroslavas Neverovičius
Dalia Grybauskaitė, Algirdas Butkevičius ir Jaroslavas Neverovičius / BFL/Butauto Barausko nuotr.

A.Butkevičius J.Neverovičiui rodo duris

Premjeras A.Butkevičius pirmadienį pranešė siūlysiantis prezidentei Daliai Grybauskaitei atstatydinti energetikos ministrą J.Neverovičių, nes šis prieš jo valią energetikos viceministre paskyrė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovę Renatą Cytacką.

A.Butkevičius teigė ketvirtadienį apie R.Cytacką kalbėjęsis su J.Neverovičiumi. Ministras esą jam pasakęs, kad viceministre R.Cytacką jam liepia skirti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vadovas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius ir Valdemaras Tomaševskis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius ir Valdemaras Tomaševskis

Premjeras R.Cytackos paskyrimą vadino politiniu LLRA žaidimu.

Tuomet A.Butkevičius pasikalbėjo ir su LLRA pirmininku Valdemaru Tomaševskiu ir prašęs koalicijos kolegos „nedaryti tokių klaidų“. Tačiau V.Tomaševskis nenusileido ir R.Cytacka buvo paskirta energetikos viceministre.

Premjeras pabrėžia, kad skirdamas R.Cytacką viceministre J.Neverovičius pažeidė koalicijos partnerių susitarimą visas kandidatūras į viceministrus derinti su premjeru.

Paklaustas, kodėl, jo nuomone, Lenkų rinkimų akcija už R.Cytacką stoja mūru, A.Butkevičius pirmadienį svarstė, kad tai tėra politiniai žaidimai. „Aš tokių žaidimų nepripažįstu“, – pridūrė jis.

Todėl jau antradienį A.Butkevičius žada teikimą atstatydinti energetikos ministrą teikti prezidentei. Klausiamas, ar yra tikras, kad prezidentė teikimui pritars, A.Butkevičius sakė už valstybės vadovę kalbėti negalintis. Prezidentės atstovai pranešė, kad valstybės vadovė spręs gavusi premjero teikimą.

V.Tomaševskis žodžių šykšti

Ministras pirmininkas nėra tikras, kad iš posto išprašius ministrą, koalicijos nepaliks visa Lenkų rinkimų akcija. „Čia jūs turėtumėte jų klausti“, – teištarė A.Butkevičius ir pridūrė, kad apie viską valdantieji pasikalbės po savaitės vyksiančiame susitikime.

Ministras pirmininkas nėra tikras, kad iš posto išprašius ministrą, koalicijos nepaliks visa Lenkų rinkimų akcija. „Čia jūs turėtumėte jų klausti“, – teištarė A.Butkevičius.

„Koalicija bus informuota, šituo klausimu dėl koalicijos likimo mes dar svarstom, koalicinė taryba bus supažindinta su mūsų pokalbio turiniu, bet politinėje koalicijos taryboje buvo priimtas sprendimas, kad visų viceministrų kandidatūros turi būti derinamos su ministru pirmininku“, - žurnalistams tvirtino A.Butkevičius.

Pats V.Tomaševskis su 15min.lt pirmadienį kalbėti atsisakė. Pasak jo, viskas pasakyta partijos išplatintame pranešime spaudai ir pridurti nėra ko.

Pranešime, kurį mini V.Tomaševskis, teigiama, kad grėsmė griūti koalicijai nekyla. Taip pat jame pažeriama pagyrų R.Cytackai ir kitiems LLRA deleguotiems viceministrams.

Paskyrė ir apdairiai išėjo atostogų

Energetikos ministerija pirmadienį savo tinklalapyje pranešė, kad pirmadienį energetikos viceministro pareigas kartu su R.Cytacka pradėjo eiti ir socialdemokratas Akeksandras Spruogis.

Ministerija nurodė, kad institucijų atsakymuose į išsiųstas užklausas „neigiamai charakterizuojančios informacijos apie viceministrus nepateikta“.

Su R.Cytacka BNS pirmadienį susisiekti nepavyko.

Paskyręs R.Cytacką J.Neverovičius nuo pirmadienio išėjo atostogų.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Renata Cytacka
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Renata Cytacka

Energetikos ministerijoje turėtų dirbti trys viceministrai, tačiau dėl Darbo partijos kandidato dar laukiama institucijų atsakymo.

R.Cytacka  buvo vienintelė viceministrė, nepaklususi valdančiųjų susitarimui ir iki liepos 11 dienos neatsistatydinusi. J.Neverovičius tik liepos viduryje atleido R.Cytacką iš einamų pareigų.

A.Butkevičius yra pareiškęs, kad R.Cytackos tikrai nebus viceministrės poste, o jei J.Neverovičius ją vis tiek siūlys, jis neteks ministro kėdės.

Premjeras Algirdas Butkevičius ne kartą priekaištavo energetikos ministrui dėl R.Cytackos  elgesio – ji išgarsėjo, kai prezidentę išvadino melage, ant savo namo Šalčininkų rajone nekėlė valstybinės vėliavos per dvi iš eilės Lietuvos šventes, tačiau iškėlė Lenkijos vėliavą per kaimyninės šalies valstybinę šventę.

A.Butkevičius yra pareiškęs, kad R.Cytackos tikrai nebus viceministrės poste, o jei J.Neverovičius ją vis tiek siūlys, jis neteks ministro kėdės.

Tuo tarpu J.Neverovičius tikino, kad R.Cytacką energetikos viceministrės poste išlaikyti yra nusprendusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Jis teigė svarstantis galimybę pats atsistatydinti, jei R.Cytacka iš posto nesitrauks, tačiau sulaukęs prezidentės palaikymo ir šios minties atsisakęs.

Atsinaujinančių energijos išteklių plėtros ir šilumos ūkio plėtros bei energijos išteklių vartojimo efektyvumo didinimo politikos įgyvendinimo klausimus kuravusi R.Cytacka darbą Energetikos ministerijoje pradėjo 2012 metų gruodžio pabaigoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min