Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 6d. 11:48

Premjeras S.Skvernelis yra „už“ rentas neperrinktiems Seimo nariams

Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Premjeras Saulius Skvernelis sako teigiamai vertinantis idėją įvesti rentas neišrinktiems Seimo nariams.

„Tai yra pirma Seimo atsinaujinimas. Ne paslaptis, kad yra nemažai kolegų, kurie laikosi įsikibę dėl to, kad po tokios karjeros sudėtinga įsilieti į darbo rinką.

Ir antra, tai galbūt leistų užtikrinti jų didesnį nepriklausomumą ir skaidrumą, nes nereikėtų galvoti, ką po kadencijos kažkur įsidarbinti reikės, o norint įsidarbinti, kažkam pagelbėti reikia.

Manau, tai pasitarnautų visapusiškai“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime kalbėjo premjeras.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, kalbėdamas apie neperrinktų Seimo narių rentas, anksčiau suabejojo, ar toks įstatymo projektas pasieks posėdžių salę.

„Klausimas yra labai sudėtingas, vieningos nuomonės nėra, todėl aš nemanau, kad šitas klausimas pateks į darbotvarkę [...] šioje kadencijoje“, – dėstė jis, pridūręs, kad ir pats „nėra už“ rentas.

Kad tokį įstatymą vetuotų, paskelbė ir išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.

Neperrinktų Seimo narių rentų klausimą iškėlė dėl koalicijos besiderantys „socialdarbiečiai“.

Pirmasis apie šią iniciatyvą paskelbė naujienų portalas delfi.lt. Jo žiniomis, vieną kadenciją Seime dirbusiam Seimo nariui ir neturinčiam draudžiamųjų pajamų būtų mokama 30 proc. atlyginimo siekianti renta, dvi Seimo kadencijas – 40 proc., o tris ir daugiau – 50 procentų.

Anot delfi.lt, rentos įstatymo pataisa būtų įteisintos ir buvusiems Vyriausybės vadovams. Projekte aiškinama, kad Vyriausybės vadovu laikomas asmuo, kuris ministru pirmininku buvo ne mažiau nei dvejus metus. Siekiama, kad Vyriausybės vadovui būtų mokama 50 proc. Seimo nario atlyginimo dydžio renta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min