Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2010 kovo 19d. 08:31

Premjeroje – apie nesenstančią meilę

D.Lipskerovo pjesės personažai Jelena ir Šturmanas prisimena praeitį, priekaištauja, myli vienas kitą ir pyksta
Giedriaus Bunevičiaus/ KVDT archyvo nuotr. / D.Lipskerovo pjesės personažai Jelena ir Šturmanas prisimena praeitį, priekaištauja, myli vienas kitą ir pyksta

Kauno valstybiniame dramos teatre (KVDT) šį savaitgalį debiutuos pavasarinė naujiena – spektaklis „Jelena ir Šturmanas“ pagal to paties pavadinimo Dmitrijaus Lipskerovo pjesę.

Įkūnyti brandaus amžiaus sulaukusią, tačiau meilės pavasario dvelksmą tebejaučiančią porą režisierius Sergejus Paciukas pasiūlė kauniečiams aktoriams Nijolei Lepeškaitei ir Viktorui Valašinui. Daugiau nei prieš 40 metų susituokę aktoriai tebežaibuoja akimis, kai žiūri vienas į kitą. Studijų metais susitikę Nijolė ir Viktoras kartu buvo priimti į teatrą.

„Ir senatvėje yra meilė. Įstrigo mintis iš po pasaulį paplitusio sunkia liga sergančio rašytojo Gabrielio Garcia Marquezo atsisveikinimo laiško: „Parodyčiau žmonėms, kad jie klysta manydami, jog neturi jėgų įsimylėti, kai pasensta. Jie nežino, jog pasensta, kai liaunasi mylėti“. Pritariu rašytojui. Meilė – tai ir rūpestis, kad mylimas žmogus negrįžta namo. Iš tokių trupinėlių susideda meilė“, – viename interviu prieš kelerius metus sakė N.Lepeškaitė.

Naujajame spektaklyje aktoriai vaidina panašią į save porą – Jeleną ir Šturmaną. Pjesės autoriui D.Lipskerovui buvo vos 24 metai, kai garsus Rusijos režisierius Markas Zacharovas jį pavadino antruoju Čechovu. KVDT pastatytos D.Lipskerovo pjesės personažai Jelena ir Šturmanas prisimena praeitį, priekaištauja, myli vienas kitą ir pyksta. Vienatvės baimė gyvenimo pabaigoje, tirpstantis laikas abiem ir prisiminimai – tokia jų kasdienybė. Tačiau nors abu kalba tarsi apie nieką, iš tiesų apibendrina savo gyvenimą. Pasak režisieriaus, spektaklyje pjesės dramaturgija persipina su pačių aktorių gyvenimiška patirtimi.

Spektaklio muziką kūrė Lietuvos teatre gerai žinomas kompozitorius Antanas Jasenka, scenografija – Giedrės Brazytės. Pats režisierius kauniečiams jau pažįstamas: jo statyta „Rudens stiliaus moteris“ nesitraukia iš lankomiausių spektaklių dešimtuko.

Išvysti KVDT naujieną, spektaklį „Jelena ir Šturmanas“, teatro Mažojoje scenoje bus galima kovo 19, 20 ir 27 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min