Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 12d. 07:30

Premjeroje „Dulkių spindesys“ – nelaiminga meilės istorija, papasakota šokių ritmu (nuotraukos)

Spektaklyje „Dulkių spindesys“ šoka ne tik Kauno muzikinio teatro baleto trupė, artistai, bet ir kviestiniai svečiai. Pavyzdžiui, baleto primarijus N.Juška.
Teatro nuotr. / Spektaklyje „Dulkių spindesys“ šoka ne tik Kauno muzikinio teatro baleto trupė, artistai, bet ir kviestiniai svečiai. Pavyzdžiui, baleto primarijus N.Juška.

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre šįvakar debiutuos viena laukiamiausių premjerų – dviejų dalių šokio spektaklis „Dulkių spindesys“. Choreografų Dainiaus Bervingio ir Gintaro Visockio pastatytas muzikinis spektaklis pateiks nemažai naujienų. Viena jų – anksčiau retai šokę teatro artistai, tapę šokančiais spektaklio herojais.

„Nutarėme išnaudoti jų paslėptą talentą šokti,“ – taip apie sprendimą šokio spektaklyje Kauno muzikinio teatro senbuvius parodyti kitame amplua, sakė kūrinio „Dulkių spindesys“ autoriai.

Ne tik choreografiją, bet ir libretą savo spektakliui sukūrę D.Bervingis ir G.Visockis plačiajai visuomenei gerai žinomi kaip stepo grupės „Funny Beat“ nariai. Pastaruoju metu daug dirbę su Kauno muzikinio teatro baleto trupe, šokėjai neslėpė naujo spektaklio idėją brandinę seniai. Tačiau realybe ji virto, kai prie menininkų prisijungė Kauno J.Gruodžio konservatorijoje šiuo metu dirbantis dainininkas ir kompozitorius Linas Adomaitis. Jis sukūrė visą šokio spektaklio „Dulkių spindesys“ muziką.

Spektaklis apie nelaimingą meilę, įvairius socialinių sluoksnių skirtumus, kurių meilė nepaiso. Kadangi istorija apie skirtingus žmones, skirtingas jų pasaulėjautas ir jausenas, tai ir šokio stiliai bus skirtingi - nuo klasikinio iki šiuolaikinio, modernaus šokio. Sakė vienas iš spektaklio bendraautorių D.Bervingis

„Kai jie atėjo pas mane į garso įrašų studiją ir pasiūlė sukurti muziką jų šokio spektakliui, sutikau nedvejodamas. Pradėjome kalbėtis apie siužetą, istoriją, jos laikmetį bei muzikos žanrą, stilistiką. Taip atsidūrėme tarp baleto ir hip-hop'o. Vėliau kai kurių muzikinių temų atsisakėme, užleisdami vietą tik toms, kurios pabrėžia kiekvieno personažo charakterį, išgrynina asmenybę. Vieningai, visa kūrybinė grupė užsikabino už mano pasiūlytos idėjos: kad kiekvieną spektaklio personažą lydėtų jam priskirtas muzikos instrumentas. Pavyzdžiui, tėvą puikiai iliustruoja violončelė, motiną – rami, švelni fleita, o pagrindinio herojaus charakterį atskleidžia svajingos smuiko temos“, – apie kūrybinę virtuvę pasakojo L.Adomaitis. Pasak jo, įrašant spektaklio garso takelį, dirbo apie 100 žmonių, tačiau chaoso nebuvo – darbas vyko itin sklandžiai.

Vienoje scenoje - skirtingų sričių profesionalai

Spektaklio scenografija ir kostiumai buvo atiduoti į dailininkės Marijos Rubavičiūtės rankas. Ji Kauno muzikiniame teatre – ne naujokė, stato jau trečią spektaklį. Menininkė džiaugėsi, kad visi jos darbai buvo labai skirtingi: teko kurti scenografiją ir kostiumus operetei, miuziklui, o dabar – šokio spektakliui.

„Stengėmės sukurti stilingą ekspresyvų reginį, patrauklų mums ir žiūrovams. Spektaklio stilistikai būdinga šiuolaikinių tendencijų ir vintage stiliaus samplaika. Manau, tai atsispindi tiek muzikoje, tiek choreografijoje, tiek spektaklio vizualiniame sprendime. Siužetas veda žiūrovą per tris skirtingas vietas: stotį, parką, namus. Žaisdama pagrindinių scenografijos objektų padėtimi scenoje, apšvietimu, stengiuosi išgauti maksimaliai skirtingas atmosferas. Kostiumų linijos inspiruotos 5-6 dešimtmečio dvasios ir siluetų. Spektaklyje nėra pasikartojančių personažų, pilkos masės, kiekvieną jų stengiausi sukurti įdomų, išskirtinį“, – sakė spektaklio dailininkė.

Spektaklio personažus kuria ne tik Muzikinio teatro baleto trupė ir solistai, bet ir skirtingų šokio meno žanrų atstovai – sportinių šokių šokėjas Saulius Skambinas ir baleto meistras Nerijus Juška.

Įvertinti spektaklį žiūrovai galės jau šįvakar, taip pat ir kitą šeštadienį, lapkričio 20-ąją. Vėliau - sausio mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min