Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 1d. 16:50

S.Skvernelio užuominos A.Verygai dėl Kauno klinikinės ligoninės: gydytojų patvirtinimai – šokiruojantys

Saulius Skvernelis ir Aurelijus Veryga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis ir Aurelijus Veryga

Premjeras Saulius Skvernelis sako manantis, jog Kauno klinikinėje ligoninėje atsiras darbuotojų, kurie prabils apie situaciją, kai įstaigoje buvo kaupiamos vienkartinės apsaugos priemonės, galbūt – netinkamai naudojamos. Taip pat jis reiškia viltį, kad kažkas už šiuos veiksmus atsakys.

„Tikiuosi, kad jeigu kažkas bus padaręs veiksmus tyčinius, už tai bus atsakomybė. Jeigu tai yra klaidos kitokio pobūdžio, jos, manau, irgi bus įvertintos steigėjo ir savininko šitos įstaigos – Sveikatos apsaugos ministerijos“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio komentavo premjeras S.Skvernelis.

Jis anksčiau feisbuke išreiškė pasipiktinimą nuotraukomis iš Kauno klinikinės ligoninės, kuriose matyti į maišelius supakuoti vienkartiniai medikų apsauginiai drabužiai. Premjeras paragino sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą atleisti ligoninės vadovą Albiną Naudžiūną, tačiau ministras direktorių tik nušalino, pavedė atlikti tarnybinį patikrinimą.

Šeštadienį apsilankęs ligoninėje A.Veryga pripažino, kad neišmesti priemonių įsakymą davė pats, o sprendimus ligoninėje priiminėjo infektologai, kurie „žino, ką galima saugot, ko negalima“.

Klausiamas, ar neskubotai paprašė vadovo atleidimo ir išreiškė poziciją dėl padėties ligoninėje, premjeras atsakė, kad situacija buvo „padiktuota tų duomenų, kurie tuo metu buvo, ir kurie toliau yra teikiami“.

„Aš taip pat betarpiškai bendrauju su gydytojais, dirbančiais šitoje ligoninėje, ir deja, jų patvirtinimai yra šokiruojantys“, – toliau dėstė S.Skvernelis.

Jų patvirtinimai yra šokiruojantys.

Jis teigė išsakęs savo nuomonę apie padėtį ligoninėje, dėl vadovo atleidimo esą turi spręsti ministras: „Ministro yra prerogatyva – jis nušalino, reikia atlikti tarnybinį patikrinimą. Aš atleisti direktoriaus negaliu, tai nėra mano kompetencija. Savo nuomonę išsakiau.“

„Dar daugiau – dabar yra pavedimas Valstybinei medicinos akreditavimo tarnybai įvertinti šitą situaciją. Aš manau, kad atsiras ten žmonės, kurie kalbės, kurie pasakos, kurie realiai pasakys“, – pridūrė S.Skvernelis.

Tiesa, jis patikslino, kad esmė – ne atleisti vadovą, o pagerinti padėtį Kauno klinikinėje ligoninėje.

„Esmė to viso – ne viena ar kita galva, kuri gali kristi, ar nekristi. Esminis dalykas, kad situacija būtų tinkamai suvaldyta pačioje gydymo įstaigoje, kad tai nebūtų židinys, kad nebūtų pavojus keliamas darbuotojams, kad darbuotojai nebūtų strese dirbdami, kad būtų tinkamai naudojamasi tais įrankiais, kuriuos jie turi“, – teigė S.Skvernelis.

O jei ligoninei medicininių apsaugos priemonių trūko, pasak jo, reikėjo tik pranešti.

Nematau tikrai prasmės naudoti jas pažeidžiant bet kokią elementarią logiką.

„Kalbant apie apsaugos priemones – ar jų pakankamai turi. Jeigu pakankamai turi, nematau tikrai prasmės naudoti jas pažeidžiant bet kokią elementarią logiką. Tikrai elementarią logiką, turbūt ir ne medikui aišku, juos vyniojant į įvairiausius maišelius.

Jeigu tų priemonių trūksta, reikia labai aiškiai ir drąsiai pasakyti, kad mums dar kažko trūksta ir tie aprūpinimai, jūs matome, lėktuvai leidžiasi kiekvieną dieną, bus pilnai užtikrinti“, – tikino ministras pirmininkas.

Trečiadienį Kauno klinikinė ligoninė apie situaciją, kai joje buvo kaupiamos vienkartinės apsaugos priemonės, Sveikatos apsaugos ministerijai žadėjo pateikti paaiškinimus.

Nušalintas ligoninės vadovas A.Naudžiūnas situaciją teigė vertinantis kaip nesusipratimą ir vylėsi, kad išvadų dėl patikrinimo sulauks per savaitę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min