Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 17, 12:09

Prezidentas atleido K.Guriną iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų

Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimą bei Lietuvos Respublikos Seimo pritarimą pasirašė dekretą, kuriuo Konstantiną Guriną dėl teisėjo vardo pažeminimo atleido iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų. Apie tai išplatintame pranešime informuoja prezidento komunikacijos grupė.
Gitanas Nausėda ir Konstantinas Gurinas
Gitanas Nausėda ir Konstantinas Gurinas / 15min nuotr.

Šalies vadovas pabrėžė ir toliau sieksiantis, kad asmenys, kurių poelgiai nedera su garbingu teisėjo vardu, nebūtų teisėjų bendruomenės nariais. Tik taip galima stiprinti visuomenės pasitikėjimą teismais.

Remiantis Konstitucija, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai yra atleidžiami Prezidento po to, kai tai padaryti pataria Teisėjų taryba bei atleidimui pritaria Seimas.

K.Gurinas yra vienas iš teisėjų, minimų, vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje.

Praėjusią savaitę K.Gurino atleidimui pritarė Seimas.

BNS rašo, kad vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtarimai pateikti iš viso aštuoniems teisėjams. Prezidentas G.Nausėda siekė juos visus atleisti iš pareigų pažeminus teisėjo vardą, tačiau Teisėjų taryba nepritarė trijų teisėjų atleidimui.

Ši teisėjų savivaldos institucija atsisakė leisti pašalinti iš pareigų Apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį, Vilniaus apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį ir Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską. Nuspręsta, kad trūksta duomenų įrodyti teisėjo vardo pažeminimą.

Prezidentas jau yra atleidęs Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį ir Kauno administracinio teismo teisėją Gintarą Čekanauską.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Henrichas Jaglinskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Henrichas Jaglinskis

Iš viso teisėjų korupcijos tyrime įtarimai pateikti 48 asmenims.

Svarstant prezidento iniciatyvą dėl teisėjų atleidimo, tarp teisininkų kilo diskusija, ar prezidentas galėjo inicijuoti aukščiausiosios grandies teisėjų atleidimą dėl teisėjo vardo pažeminimo, ar jie gali būti pašalinti tik Seime surengus apkaltos procedūrą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min