Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 30d. 13:01 , Atnaujinta: 2018 lapkričio 30d. 15:30

Jurgita Petrauskienė: gerbiu prezidentę ir jos nuomonę

Jurgita Petrauskienė ir Dalia Grybauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Jurgita Petrauskienė ir Dalia Grybauskaitė

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos sulaukusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako gerbianti šalies vadovę ir jos nuomonę, bet apie galimą traukimąsi iš pareigų nekalba.

Ministrė tikina, kad abejonių kelianti sumaištis švietimo sistemoje artimiausiu metu normalizuosis.

„Gerbiu šalies prezidentę ir jos nuomonę. Suprantu, jog kilusi sumaištis kelia abejonių. Visa ministerijos vadovybė intensyviai dirba, kad būtų pasirašytas vakar pasiektas susitarimas su profesinėmis sąjungomis ir artimiausiu metu situacija normalizuosis“, – BNS penktadienį sakė J.Petrauskienė. Jos poziciją perdavė ministrės patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė.

Ministrė kartojo, kad ėmėsi sudėtingų, nepopuliarių reformų švietime, kurios būtinos.

„Jei tai būtų padaryta prieš dešimt metų, šiandien situacija švietime būtų kitokia. Bet jei jų nedarytume dabar, po kelerių metų padėtis būtų kita – sistemos neefektyvumas, finansavimo netvarumas, resursų išskaidymas, mokytojų atlyginimus, mokyklų finansavimą ir švietimo kokybę atvestų į nuošalę“, – pabrėžia ministrė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė

Anot jos, dabartinėmis pertvarkomis siekiama užtikrinti kokybišką išsilavinimą jaunajai kartai, sukurti konkurencingą mokslo sistemą, kuriančią inovatyvios šalies pagrindus.

D.Grybauskaitė: švietimo reforma įgyvendinama arogantiškai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pareiškė, kad stringant streikuojančių mokytojų ir švietimo ministrės deryboms, J.Petrauskienės galimybės eiti pareigas kelia abejonių.

„Kaktomuša tarp Vyriausybės ir švietimo profesinių sąjungų užsitęsė per ilgai, o padėtis tampa nekontroliuojama. Vyriausybė kartu su profesinėmis sąjungomis turi užtikrinti, kad moksleiviai kuo greičiau galėtų grįžti į klases“, – sakė šalies vadovė.

„Tokiomis aplinkybėmis tolesnis ministrės darbas kelia abejonių“, – pridūrė ji.

D.Grybauskaitės poziciją BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidentė taip pat teigė, kad Vyriausybės vykdoma švietimo reforma turi trūkumų ir ji įgyvendinama arogantiškai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė

„Ministrės neatsakingas kalbėjimas su mokytojais rodo šios Vyriausybės pagrindines problemas: nepagarbą mokytojams, jų orumą žeidžiančius pasisakymus ir negebėjimą įgyvendinti savo pačių priimtas reformas“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Pasak jos, būtina skubiai taisyti kai kurias įstatymų nuostatas, pavyzdžiui, dėl mokytojo etato struktūros.

Šalies vadovė paragino Vyriausybę sutarti su švietimo bendruomene „dėl ilgalaikių švietimo sistemos kokybę lemiančių sprendimų bei švietimo finansavimo perspektyvų“.

Premjeras: švietimo reformos tęsis nepriklausomai nuo ministro

Premjeras Saulius Skvernelis, komentuodamas prezidentės retoriką, teigė, kad švietimo sistemos reformos tęsis nepriklausomai nuo to, kas bus ministras.

„Šiuo metu yra vykdoma švietimo sistemos reforma, visos panašios reformos sulaukdavo pasipriešinimo ir sprendimai atnešė vaisių didėjančiais mokytojų atlyginimais ir aiškesne darbo apmokėjimo tvarka“, – penktadienį sakė ministras pirmininkas.

„Šios reformos bus tęsiamos nepriklausomai nuo to, kas bus ministras“, – pridūrė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Ministro pirmininko poziciją BNS perdavė jo patarėjas Skirmantas Malinauskas.

S.Skvernelis tvirtino, kad visas abejones dėl savo darbo švietimo ministrė išsklaidys kitą savaitę, kai atsakys į opozicijos inicijuotoje interpeliacijoje jai užduotus klausimus.

Vyriausybė siūlo partijų susitarimą dėl mokytojų algų kėlimo

Dėl švietimo finansavimo 2020–2025 metais Vyriausybė pasiūlė pasirašyti partijų susitarimą, kai ketvirtadienį per švietimo ir mokslo ministrės bei profsąjungų derybas nepavyko susitarti dėl mokytojų algų kėlimo.

Ministro pirmininko atstovas spaudai Tomas Beržinskas BNS sakė, kad premjeras S.Skvernelis pirmadienį kviečiasi parlamentinių partijų lyderius aptarti švietimo ir vaikų teisių apsaugos klausimų.

Per ketvirtadienio derybas ministrė ir profsąjungos iš esmės sutarė dėl maždaug dešimties punktų, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį ir numatyti daugiau finansavimo švietimo pagalbos specialistams.

Dauguma šių punktų buvo pasiūlyti nestreikuojančių profsąjungų, o dėl Andriaus Navicko vadovaujamos streikuojančios profesinės sąjungos reikalavimų sutarta nebuvo ir derybos atidėtos.

Nepavyko susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, taip pat pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, visiems reikalavimams įgyvendinti reikėtų beveik 300 mln. eurų.

Trečią savaitę streikuojantys pedagogai penktadienį rengia mitingą prie Seimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min