Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentės apsilankymas L.Juodkaitės spektaklyje sukėlė sumaištį teatre (papildyta 13.47 val.)

Šokėja ir choreografė Lora Juodkaitė
Kenan Korkmaz nuotr. / Šokėja ir choreografė Lora Juodkaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pažintis su šiuolaikiniu šokiu atsirūgo daliai žiūrovų.

Netgi su bilietais mėginę patekti į teatrą, jie galiausiai turėjo kulniuoti namo, rašo „Lietuvos rytas“.
Praėjusio penktadienio vakarą D.Grybauskaitė nusprendė apsilankyti vienos žinomiausių Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų Loretos Juodkaitės spektaklyje „Malda smėlyje“.  

Pripažinimą pelniusios šokėjos pasirodymas Vilniaus „Menų spaustuvėje“ pritraukė daug žiūrovų, tačiau daliai jų teko likti už durų.

Atskubėjusiems į spektaklį šiuolaikinio meno gerbėjams buvo paaiškinta: daugiau žmonių negalime įleisti dėl prezidentės saugumo.

Į „Menų spaustuvės“ Juodąją salę, kurioje yra 200 vietų, netilpo ne tik kvietimus gavę žiūrovai. Spektaklio neišvydo ir dalis žmonių, iš anksto įsigijusių bilietus po 30 litų.

„Į salę pasisekė patekti tiems, kurie atvyko prieš spektaklį. Prezidentė salėje sėdėjo dar likus 15 minučių iki renginio. Atėjusiems į spektaklio pradžią durys buvo jau užvertos“, – tvirtino į „Maldą smėlyje“ neįleista kaunietė Raimonda Gudavičiūtė.

Atskubėjusiems į spektaklį šiuolaikinio meno gerbėjams buvo paaiškinta: daugiau žmonių negalime įleisti dėl prezidentės saugumo.

Anot jos, prie teatro būriavosi apie penkiolika atstumtų ir nusivylusių šokio mėgėjų. „Labiausiai piktino ne tai, kad daug žmonių liko už durų. Buvo keista matyti, kokia kilo panika, kad į teatrą atvyko pati prezidentė. Apsaugos darbuotojai skaičiavo įeinančius žmones iki kažkokios ribos. Vėliau durys buvo užtrenktos“, – pasakojo R.Gudavičiūtė.

Šalies vadovę tą vakarą pasitikęs „Menų spaustuvės“ direktorius Audronis Imbrasas neslėpė, kad dalis žmonių į „Maldą smėlyje“ nepateko.

„Man atrodo, kad tie žiūrovai atėjo šiek tiek pavėlavę. Mes turėjome teisę jų neįleisti“, – netvirtai kalbėjo A.Imbrasas.

Jis pažadėjo, kad penktadienį už durų likę žiūrovai nebus nuskriausti: „Turėję bilietus ir nepatekę į spektaklį gali atvykti pas mus ir mes grąžinsime pinigus.“

„Malda smėlyje“ buvo praėjusią savaitę Vilniuje vykusio festivalio „Naujasis Baltijos šokis '10“ dalis.  

Papildyta 13.47 val.: Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis’10“ rengėjai, reaguodami į spaudos pranešimus apie į festivalio programoje rodytą Loretos Juodkaitės šokio spektaklį „Malda smėlyje“ nepatekusius žiūrovus praneša:

Į gegužės 7 d. Menų spaustuvėje rodytą Loretos Juodkaitės spektaklį „Malda smėlyje“ buvo neįleisti du bilietus įsigiję, tačiau į spektaklį pavėlavę žiūrovai. Spektaklis „Malda smėlyje“ rodytas Menų spaustuvės Juodojoje salėje, į kurią pavėlavę žiūrovai po spektaklio pradžios neįleidžiami, nes trukdytų spektakliui bei jo atlikėjams. Pavėlavusių į renginius žiūrovų neįleidimas į salę yra įprasta daugelio šalių teatrų praktika – tai renginių etikos bei pagarbos atlikėjams ir laiku atėjusiai publikai klausimas. Už durų lūkuriuoti, kaip ir po kai kurių kitų Menų spaustuvėje rodytų populiariausių „Naujojo Baltijos šokio“ programos spektaklių pradžios, liko nedidelė dalis festivalio dalyvių, kurie į festivalio renginius įleidžiami nemokamai, jei lieka laisvu vietų. Į spektaklį „Malda smėlyje buvo nupirkti visi bilietai, tad įleisti visų panorusiųjų nemokamai pamatyti spektaklį nubuvo įmanoma.

Taip pat norime pažymėti, kad nei Lietuvos šokio informacijos centras, nei bilietus į festivalį platinusi „Tiketa“ kol kas nesulaukė su bilietais nepatekusių žiūrovų kreipimosi.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min