Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nurodymai naujam policijos vadovui: saugus euro įvedimas ir jokio balsų pirkimo merų rinkimuose

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujas policijos generalinis komisaras Linas Pernavas trečiadienį iš Lietuvos prezidentės gavo krūvą nurodymų, kaip gerinti visuomenės saugumą. Pasak prezidentės vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Valdemaro Sarapino, svarbiausia L.Pernavo užduotis yra tęsti gerus darbus ir užtikrinti kiekvieno Lietuvos piliečio saugumą.

Po vos pusvalandį trukusio prezidentės susitikimo su L.Pernavu, jos patarėjas tvirtino, kad D.Grybauskaitės vertinimu policija pastaraisiais metais labai patobulėjo.

„Prezidentė įpareigojo naująjį generalinį komisarą pirmiausia tęsti gerus darbus, tęsti policijos reformą, kuri padėtų dar geriau kovoti su nusikaltimais, ištirti daugiau nusikaltimų, stabdyti narkotikų plitimą ir su jais susijusias veikas, stabdyti elektroninius nusikaltimus, daugiau jėgų skiriant eismo saugumo prevencijai“, – sakė V.Sarapinas.

Pati svarbiausia policijos užduotis, prezidentės požiūriu, policijos paslaugų prieinamumas ir operatyvus reagavimas į bet kurio žmogaus pagalbos šauksmą.

Be to, prezidentė pažymėjo, kad artėjant euro įvedimui policija turi užtikrinti, kad šis procesas visoje šalyje vyktų sklandžiai ir saugiai.

Prezidentė naujam generaliniam komisarui nurodė neprarasti budrumo reaguojant į geopolitinius iššūkius ir labai rimtai vertinti bet kokį nesantaikos kurstymą.

„Taip pat valstybės vadovė atkreipė generalinio komisaro dėmesį į būtinybę imtis prevencinių priemonių per artėjančius savivaldos ir pirmuosius tiesioginius merų rinkimus, kad būtų užkirstas kelias bet kokiems pasikėsinimams, bandymams pirkti rinkėjų balsus“, – dėstė prezidentės patarėjas.

Be to, prezidentė naujam generaliniam nurodė neprarasti budrumo reaguojant į geopolitinius iššūkius ir labai rimtai vertinti bet kokį nesantaikos kurstymą.

Prezidentė naujam vadovui rekomendavo ir toliau kovoti su bet kokiomis korupcijos apraiškomis policijos sistemoje ir tęsti pareigūnų rotaciją.

Taip pat skaitykite: Be penkių minučių ministras Saulius Skvernelis: „Įpėdinius policijoje siūliau aš“.

Dirbs su S.Skvernelio komanda

Naujasis policijos vadovas L.Pernavas iškart į šį potvarkį neatsižvelgė. Policijos generalinio komisaro pavaduotojais ir atstovu spaudai jis paliko tuos pačius asmenis, kurie dirbo su buvusiu komisaru, dabar vidaus reikalų ministru tapusiu Sauliumi Skverneliu. L.Pernavo pavaduotoju dirbti liko ir jo konkurentas, į generalinius komisarus siūlytas Renatas Požėla.

„Aš deklaruoju darbų tęstinumą su savo komanda. Dabar jau sakau „savo“, ja pasitikiu. Mes esame kartu dirbę ir tikiuosi, kad su šia komanda visus darbus kartu atliksime“, – po susitikimo su prezidente sakė L.Pernavas.

Jo tvirtinimu, šiuo metu policijoje didelių problemų nėra. Policijos pasiekiamumo klausimas išspręstas kiekviename rajone užtikrinant bent dviejų policijos ekipažų budėjimą.

Didelių sisteminių bėdų aš nematau, – sakė L.Pernavas.

„Aš atėjau į policiją ne griauti, o kurti. Todėl nuo pirmos dienos jokie padaliniai jokiu būdu draskomi nebus. Bet kokie pokyčiai turi būti grįsti išsamia situacijos analize ir tik esant poreikiui atliekami. Didelių sisteminių bėdų aš nematau, yra svarbūs du dalykai: Vidaus tarnybos statuto ir Policijos veikos įstatymo priėmimas, kurie mus pakeltų į kitą lygmenį ir leistų daryti pokyčius viduje“, – kalbėjo naujas policijos vadovas.

Iki šiol visi policijos vadovai nuolat skųsdavosi dėl per mažų policininkų algų, tačiau L.Pernavas savo darbo nuo to nepradėjo.

„Kas pasakys, kad nenori uždirbti daugiau? Mes irgi norime ir tikimės, kad kažkada policijos pareigūnai irgi gaus didesnį užmokestį, bet šiandien mums svarbiausia – Lietuvos gyventojų saugumas“, – pabrėžė L.Pernavas.

Taip pat skaitykite: Policijos generaliniu komisaru paskirtas Linas Pernavas bus su žmogišku veidu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min