Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija prezidentės patarėjo laiškų vagies ieško užsienyje

Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjas užsienio politikos klausimais Laurynas Jonavičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjas užsienio politikos klausimais Laurynas Jonavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Į prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjo užsienio reikalų klausimais Lauryno Jonavičiaus asmeninę elektroninio pašto sistemą greičiausiai buvo įsilaužta iš užsienio, mano ikiteisminį tyrimą dėl šio nusikaltimo atliekantys Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

„Lietuvoje visi įmanomi veiksmai jau atlikti, šiuo metu išsiųsti teisinės pagalbos prašymai į įvairias šalis, laukiama atsakymų“, – 15min.lt pranešė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.

Kurių šalių pagalbos laukia, pareigūnai neatskleidžia.
 
Generalinės prokuratūros prokuroras Rimvydas Valentukevičius, organizuojantis ir kontroliuojantis šį tyrimą, tikino, kad ikiteisminis tyrimas tebevyksta, renkami duomenys apie asmenį ar asmenis, galimai padariusius nusikalstamą veiką.

Išsiųsti teisinės pagalbos prašymai į įvairias šalis, laukiama atsakymų.

Į policiją dėl įsilaužimo į savo asmeninę elektroninio pašto dėžutę pernai gruodį kreipėsi pats prezidentės patarėjas L.Jonavičius. Jis tikino pats policijai suteikęs visą turimą su įvykiu susijusią informaciją ir daugiau nieko apie tyrimą negirdėjęs.

15min.lt pernai gruodį rašė, kad „Anonymous Ukraine“ pasivadinę programišiai pasiskelbė pavogę ir internete paviešinę Dalios Grybauskaitės patarėjo užsienio politikos klausimais L.Jonavičiaus asmeninį elektroninį susirašinėjimą.

Tarp daugybės asmeninio pobūdžio laiškų, esą L.Jonavičiaus gautų pernai gruodį ir šiemet sausį, jie nurodo radę keturis laiškus, kuriuos prezidentės patarėjui neva rašė Ukrainos opozicijos lyderis, UDAR partijos vadovas Vitalijus Klyčko. Laiškuose kalbama apie tariamą finansinę paramą Ukrainos opozicijai bei klausiama patarimo, ar nereikėtų dar audringesnių protesto akcijų.

Reaguodama į tai prezidentūra pareiškė, kad L.Jonavičius su V.Klyčko niekada nesusirašinėjo ir situaciją įvertino kaip kibernetinę provokaciją.

Susirašinėjęs su L.Jonavičiumi paneigė ir V.Klyčko. „Tai provokacija. Nėra nė žodžio tiesos. O melo nėra ko komentuoti“, – teigė Ukrainos UDAR partijos lyderis V.Klyčko.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min