Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 30d. 12:36

Prezidentūros Trojos arkliu Socialdemokratų partijoje pavadintas J.Bernatonis: „Jau dešimt metų nekomentuoju A.Sakalo kalbų“

Juozas Bernatonis ir Zigmantas Balčytis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Juozas Bernatonis ir Zigmantas Balčytis

Po nesėkmingų Europos Parlamento rinkimų Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) vienas po kito atsistatydino du svarbias pareigas užėmę nariai – Vilniaus skyriaus vadovo kėdę paliko krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, o rinkimų štabo vadovo krėslą – teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Jį socialdemokratų senbuvis Aloyzas Sakalas net pavadino „prezidentūros Trojos arkliu Socialdemokratų partijoje“. Tačiau kolegos priekaištų J.Bernatonis komentuoti nenusiteikęs.

„Jau dešimt metų nekomentuoju pono A.Sakalo kalbų“, – tokį J.Bernatonio atsakymą perdavė jo patarėjas viešiesiems ryšiams ir LSDP Centrinio rinkimų štabo narys Sergejus Tichomirovas, paprašius ministro komentaro dėl A.Sakalo pasisakymų.

„Scanpix“ nuotr./Aloyzas Sakalas
„Scanpix“ nuotr./Aloyzas Sakalas

LSDP senbuvis A.Sakalas po rinkimų pažėrė ne vieną skambų priekaištą. Kaip LSDP garbės pirmininkas sakė 15min.lt, jis neišsižada savo žodžių, kad J.Bernatonis rinkiminės kampanijos metu vaikščiojo į prezidentūrą: „Nežinau, ką jie kalbėjo. Bet galiu pasakyti, apie ką jie galėjo kalbėti: galėjo kalbėti ir  apie rinkimus, galėjo kalbėti ir apie teisės problemas, kurios yra susietos su Teisingumo ministerija. Bet apie rinkimus, matyt, irgi nevengta kalbėti. Aš darau tokią prielaidą, nes rinkimai buvo aktualūs, Daliai Grybauskaitei buvo aktualu, kad ją būtinai perrinktų, tai nemanau, kad rinkimų tema būtų buvusi nevystoma.“

A.Sakalas, pats rinkimuose nedalyvavęs, tvirtina, kad socialdemokratams rinkimuose pakenkė ne pasklidusi žinia apie J.Bernatonio vizitus prezidentūroje, o paties J.Bernatonio veikla štabe ir už jo ribų. „Pirmiausia – kandidato iškėlimas. Kandidatas buvo niekur nesvarstytas, turiu galvoje poną Zigmantą Balčytį. Jis tiesiog pareiškė, kad kandidatuos kaip partijos atstovas. Jeigu jis būtų pareiškęs, kad kandidatuos kaip asmuo, tai viskas būtų tvarkoje, bet jis pareiškė, kad kandidatuos kaip partijos atstovas. O partija net nesvarstė dėl jo, deja, tik priėmė kaip privalomą, nuspręstą dalyką. O turėjo apsvarstyti jį, kitus kandidatus ir parinkti patį geriausią“, – aiškino A.Sakalas.

V.Blinkevičiūtė buvo geresnė kandidatė nei Z.Balčytis. Tokių geresnių kandidatų buvo ir daugiau, bet jie, deja, nebuvo svarstyti mūsų partijoje, – tvirtino A.Sakalas.

Z.Balčytis, A.Sakalo nuomone, buvo prasčiausias kandidatas. Tą parodė ir Europos Parlamento rinkimai, kadangi jo reklaminei kampanijai išleidus apie 2 mln. Lt rinkėjams vis tiek priimtinesnė pasirodė esanti Vilija Blinkevičiūtė, kuriai partijai neišleido prieš šituos rinkimus nė lito. „Vien iš to galima spręsti, kad V.Blinkevičiūtė buvo geresnė kandidatė nei Z.Balčytis. Tokių geresnių kandidatų buvo ir daugiau, bet jie, deja, nebuvo svarstyti mūsų partijoje“, – tvirtino socialdemokratas.

Jeigu Z.Balčytis nebūtų aktyviai dalyvavęs Prezidento rinkimų kampanijoje, jo pasiekimai Europos Parlamento rinkimuose būtų buvę dar prastesni ir jis nebūtų patekęs į Europarlamentą, įsitikinęs LSDP garbės pirmininkas. A.Sakalas tvirtina jau anksčiau apie situaciją kalbėjęs su partijos vadovu Algirdu Butkevičiumi, tuomet ir pavadinęs J.Bernatonį „prezidentūros Trojos arkliu Socialdemokratų partijoje“, tačiau nežinąs, ar partijos pirmininkas kaip nors į jo kalbas reagavo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min