Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie mokyklų žaliuos darželiai ir vešės daržai

Daržovės
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Daržovės
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunimo iniciatyvinė grupė „Eko karta“ su agrofirma „Sėklos“ balandžio–gegužės menesiais išsiruošia į turą po Lietuvą, kurio metu atneš skanių, kvepiančių, gražių, sveikų spalvų į daugiau nei 20 Lietuvos miestų.

Emocinės sveikatos vitaminai – gėlės

Valstybinis Naujojo Džersio universitetas (JAV) atliko tyrimą ir moksliškai įrodė, kad gėlės skatina teigiamas emocijas, sustiprina pasitenkinimo gyvenimu jausmą ir teigiamai veikia socialinį elgesį. Tačiau pirkimo, vartojimo ir aukštųjų technologijų laikais dažnai nesusimąstome, jog savo emocinę būklę galime pagerinti natūraliais būdais – sodindami gėles.

Gėlėmis atsidėkoti aktyviai dalyvavusiems projekte „Eko karta“ nusprendė ir jaunimo grupė. Jaunimas nebūtų jaunimas, jei nesugalvotų ko nors neįprasto. Dovanojamas gėles projekto dalyviams teks pasėti patiems, taip sukuriant žalią stotelę savo mieste. Šio projekto metu  bus apželdinta daugiau nei 20 mokyklų skirtinguose Lietuvos miestuose.

Pažintis su tuo, ką valgome

Nusprendėme jaunimui duoti sėklų, kuriomis jie patys galės užsiauginti, rudenį nusiimti derlių.

Pasak žinovų, prekybos centruose yra tik tokios daržovės, kurios auginamos dideliais kiekiais, kad jas vertėtų parduoti. Dažniausiai daržovės auginamos didžiuliuose plotuose, kurie ribojasi su keliais, gamyklomis ar gyvulių fermomis. Norintys skanių ir švarių daržovių, turėtų patys jas užsiauginti, prižiūrėti auginimo procesą, nuimti derlių savo rankomis.

„Eko karta“ su agrofirmos „Sėklos“ specialistais bei socialiniais partneriais padės dešimties vaikų globos namų ugdytiniams visai vasarai tapti daržininkais.

„Aplankysime vaikų globos namus skirtinguose Lietuvos miestuose, kuriuose sodinsime ekologiškas daržoves, mokysimės auginti prieskonius. Žinoma patarlė teigia: „Duok žmogui žuvį ir jis bus sotus dieną, duok meškerę ir jis bus sotus visą gyvenimą.“ Vietoj meškerės nusprendėme jaunimui duoti sėklų, kuriomis jie patys galės užsiauginti, rudenį nusiimti derlių ir pamatyti, kaip vyksta maisto gamybos procesai ir koks iš tikrųjų sveiko maisto skonis“, – sumanymo idėja dalijasi projekto vadovė Ieva Malaiškaitė.

Nevienadienė akcija

Šiais metais bus įkurta daugiau nei 30 vadinamųjų žalių stotelių įvairiuose Lietuvos miestuose. Projekto organizatoriai ir partneriai tikisi, jog apželdinimo bei daržininkavimo iniciatyvos taps ilgalaike tradicija. „Apželdintus mokyklų plotus, kaip ir vaikų namuose sukurtus daržovių darželius, padėsime prižiūrėti ir puoselėti visus metus. Tikimės, kad ateityje jaunuolių, nebijančių rankų į žemę įkišti, atsiras dar daugiau“, – teigia agrofirmos „Sėklos“ rinkodaros ir personalo vadybininkė Irena Mikšytė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Daržovės Mokykla
Parašykite atsiliepimą apie 15min