Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinės gyventojų nerimas: prie aplinkos viceministro Stanislovo Šriūbėno tvoros gali išdygti daugiabučiai

Ant kalno prie Dailidžių gatvelės turėtų išsitekti keturi daugiabučiai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ant kalno prie Dailidžių gatvelės turėtų išsitekti keturi daugiabučiai.
Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

Vilniaus Dailidžių gatvės gyventojai su nerimu žvalgosi į šalia jų namų esantį kalną. Čia netrukus gali iškilti keli daugiabučiai. Vos per namą nuo buvusio sostinės vicemero, dabartinio aplinkos viceministro Stanislovo Šriūbėno tvoros.

Dailidžių gatvėje du automobiliai vargiai prasilenkia. Paklausti, kas bus, kai užvirs statybos, o vėliau apsigyvens kelios dešimtys naujakurių, vietiniai gyventojai tik kraipo galvas –  kai dalyvavo detaliojo plano projekto svarstyme, atsakymo į šį klausimą jie neišgirdo.

Kažkas prikišo ranką?

Be kažkieno iš valdžios vyrų rankų prikišimo nieko nebūna, bet kas tai padarė šiuo atveju – nežinau, – sakė Mindaugas.

„Buvo pasakyta, kad žemė ant kalno, kur dabar stovi tik keli metaliniai garažai, yra grąžinama, atsirado savininkai, todėl ten tikrai bus statoma. Nepatinka mums tai. Be kažkieno iš valdžios vyrų rankų prikišimo nieko nebūna, bet kas tai padarė šiuo atveju – nežinau“, – kalbėjo viename iš Dailidžių gatvės daugiabučių gyvenantis Mindaugas.

Vyras pasakojo kartu su kaimynais pasirašęs, kad statybos čia nevyktų: „Juk matote, kokia ta gatvelė, tai kaip čia reikės visiems pravažiuoti? Aš pats inžinierius-statybininkas ir stebiuosi sprendimu tokioje vietoje statyti daugiabutį.“

Šioje gatvelėje, tik kitoje jos pusėje nestovi daugiabučiai, individualiame name gyvena ir buvęs Vilniaus vicemeras, dabartinis aplinkos viceministras Stanislovas Šriūbėnas, pastaruoju metu nuolat minimas nekokybiškos Gedimino prospekto renovacijos istorijoje. Daugiabutis išdygs visai šalia aplinkos viceministro namo.

Ginasi niekam leidimų nedavęs

Vilniaus savivaldybės duomenimis, Miesto plėtros departamentui organizuoti teritorijos Dailidžių gatvėje detaliojo plano rengimą nurodyta 2010-ųjų rugsėjo 21-ąją savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Tuomet šias pareigas ėjo socialdemokratas Vytautas Milėnas. S.Šriūbėnas priklausė tai pačiai valdančiajai daugumai, dirbo mero pavaduotoju ir kuravo miesto plėtros klausimus.

Tačiau S.Šriūbėnas kategoriškai neigia turėjęs kokios nors įtakos sprendimui leisti planuoti daugiabutį Dailidžių gatvėje. Jis tikino, kad net nežino, jog čia kažkas kažką suplanavo statyti.

„Ne, aš tikrai nestatau, ne mano leidimu tai daroma. Klauskite Miesto plėtros departamente, šitų veiklų aš nežinau. Būdamas vicemeru tokių leidimų neišdavinėjau, ne mano kompetencija“, – griežtai nukirto S.Šriūbėnas.

Ir dar pasitikslino, kurioje vietoje statybos numatomos. „Ta gatvė trijų metrų ir taip čia pravažiuoti negalima“, – atsiduso.

Keturi namai po dešimt butų

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dailidžių gatvėje du automobiliai neprasilenkia.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dailidžių gatvėje du automobiliai neprasilenkia.

Anot savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotojo Aurelijaus Stapulionio, detaliojo plano rengimo tikslas – suplanuoti sklypus mažaaukščių gyvenamųjų namų statybai, nustatyti teritorijos tvarkymo ir naudojimo režimą.

„Pagal Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo plano iki 2015 m. sprendinius planuojama teritorija patenka į intensyvaus užstatymo gyvenamąsias teritorijas. Detaliuoju planu planuojamoje apie 0,67 ha teritorijoje numatoma išnagrinėti galimybes statyti keturis ne daugiau kaip 3 aukštų daugiabučius (iki 10 butų) gyvenamuosius namus“, – teigė A.Stapulionis.

Savo pasiūlymus ir pretenzijas gyventojams jis siūlė teikti detaliojo plano rengėjams – bendrovei „Renova“. „Teritorijos prie Dailidžių gatvės detalusis planas dar nėra derintas Vilniaus  savivaldybės Nuolatinėje statybų komisijoje, taigi ir nėra patvirtintas įstatymų numatyta tvarka. Todėl jokių statybų tame sklype negali būti ir savivaldybė leidimų statyti neišduos, kol miesto taryboje nebus patvirtintas detalusis planas“, – gyventojus ramino A.Stapulionis.

Gyventojai sujudo

Bet gyventojai ramiai laukti nenusiteikę. Dailidžių gatvėje gyvenanti buvusi ilgametė Vilniaus miesto vyriausioji dailininkė Dalija Rudytė tikino, kad būsimomis statybomis domisi daug jos kaimynų.

Jokių statybų tame sklype negali būti ir savivaldybė leidimų statyti neišduos, kol miesto taryboje nebus patvirtintas detalusis planas, – gyventojus ramino A.Stapulionis.

„Dailidžių gatvelė yra sunkiai pravažiuojama jau dabar, todėl keliamas klausimas dėl pačios gatvės parametrų kitimo. Taip pat kėlėme klausimą dėl planuojamų pastatų aukštingumo, nes dabar vienas daugiabutis yra žemiau gatvės lygio, o pagal pradinius siūlymus planuojamas aukščiausias naujas namas bus 9 metrais aukštesnis už esantį pastatą“, – teigė D.Rudytė.

Kadangi kol kas grąžintas vienas sklypas, o kitus du tik planuojama atiduoti savininkams, gyventojai siekia iš anksto suderinti reglamentus, kuriuose būtų tiksliai nurodoma, kad šioje teritorijoje galima statyti tik vienbučius arba dvibučius namus, o ne daugiabučius. Taip pat prašoma peržiūrėti leistiną pastato aukščio amplitudę jau grąžintame sklype. D.Rudytė mano, kad galbūt būtų galima namą statyti labiau nukasus skardį, aukštus dėlioti terasomis. „Čia yra ne tik Pavilnių regioninio parko, bet ir Senamiesčio įtakos zona“, – priminė ji.

Buvusi vyriausioji miesto dailininkė tvirtino, kad iki detaliojo plano tvirtinimo dar teks nueiti ilgą kelią. „Teko kalbėtis su Miesto plėtros departamento atstovais, jie labai normaliai priima šituos dalykus, nemanau, kad kas įvyks siaubingo“, – įsitikinusi Dailidžių gatvės gyventoja.

Detaliojo plano rengėjai šiuo metu vertina gyventojų pastabas ir netrukus turėtų pranešti apie savo siūlomus sprendinius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gyventojų apgailestauja prarasią pasivaikačiojimų vietą.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gyventojų apgailestauja prarasią pasivaikščiojimų vietą.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min