TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikų verdiktas: ligoninės bus sujungtos (atnaujinta 12.50 val., nuotraukos)

Mitingo akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mitingo akimirkos
Šaltinis: 15min
0
A A

Po kelias valandas trukusių diskusijų Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė: Kauno 2-oji klinikinė ir Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinė ligoninės bus sujungtos ir vietoje jų steigiama nauja respublikinė ligoninė.

Ketvirtadienį į posėdį atėjusius Kauno miesto savivaldybės tarybos narius prie savivaldybės durų pasitiko piketuojančių Kauno 2-osios klinikinės ligoninės darbuotojų minia. Medikai ir juos palaikantis kitas ligoninėje dirbantis personalas nesutinka su miesto politikų ketinimais reorganizuoti jų įstaigą ir vietoje jos bei  Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės (KRKKL) įsteigti naują bendrą – Kauno miesto ligoninę.

„Niekas nesako, kiek darbuotojų bus atleistas. O juk akivaizdu, kad iš dviejų padarius vieną ligoninę, bus naikinami kai kurie skyriai, – piktinosi protesto akcijoje susirinkę medikai. – Juk ne dėl malonumo aukojame savo poilsio dieną, laisvą rytą ir ateiname prie savivaldybės. Mums baisu dėl savęs, kolegų“.

15min.lt rašė, kad 2009 metų gruodį Kauno politikai du kartus svarstė klausimą apie KRKKL ir Kauno 2-osios ligoninės reorganizaciją. Tačiau tuomet planuota įstaigas ne sujungti, bet prijungti vieną prie kitos: 2-ąją ligoninę prie KRKKL. Pastarosios personalas į svarstymus reagavo santūriau nei 2-osios ligoninės medikai. Prijungimo atveju KRKKL būtų tekę „perstumdyti“ mažiau kėdžių, didesnės permainos būtų užklupusios tik Kauno 2-osios ligoninės darbuotojus ir administraciją.

Apsisprendus ligonines sujungti, įspėjimus dėl atleidimo iš darbo gaus abiejų įstaigų darbuotojai. Kiek iš jų vėliau bus pakviesta dirbti naujoje viešojoje įstaigoje, neaišku.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas tikino, kad artimiausiu metu nė vienoje iš sujungtų ligoninių personalas nebus atleistas. Tačiau medikai pažadais nebetiki ir žada imtis drastiškų priemonių: rengti įvairias protesto akcija.

Ketvirtadienį ryte, prieš prasidedant miesto tarybos posėdžiui, surengtas Kauno 2-osios ligoninės medikų piketas – ne pirmasis. Dėl savo išlikimo medikai buvo surengę dvi protesto akcijas dar žiemą.

Papildyta 11.48 val.: Ketvirtadienį vykstančiame miesto tarybos posėdyje svarstomas ligoninių sujungimo klausimas užsitęsė. Opozicijos kritikos strėlių sulaukė ne tik valdininkai, bet ir specialiai į Kauną atvykęs Sveikatos apsaugos ministerijos viceministras Gintaras Valikonis.

„Pagrindinė priežastis, kodėl ligonines reikia reorganizuoti, yra per didelis lovų ir darbuotojų Kauno miesto gyventojams skaičius“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus. Į tarybos narių pastabas, kad prieš reorganizaciją nebuvo atlikta jokia studija, kuri galėtų įrodyti arba paneigti planuojamą pokyčių naudą, valdininkas išsisuko formaliomis frazėmis.

„Turime spėti į ministerijos nustatytus terminus. Jei ligoninės nebus reorganizuotos, jos nebegaus tinkamo finansavimo. Studijų rengimas užimtų per daug laiko, kuris dabar yra itin svarbus“, – tikino G.Jankus, taip ir neatsakęs į konkrečius klausimus: koks dabartinis ligoninių biudžetas ir kaip jis pasikeistų, sujungus abi įstaigas.

Tarybos narys Petras Bingelis pastebėjo, jog sujungus ligonines būtų sunaikinta seniausia Kaune ir viena seniausių Lietuvoje ligoninių – KRKKL. Tačiau, pasak G.Jankaus, taip neatsitiks: „Svarstymai, kad Kauno medicinos universiteto klinikų statomas Mišrių traumų centras atims pacientus iš KRKKL, melagingi. Po reorganizacijos niekas nesikeis. Gal tik sumažės administracijos skaičius“.

Posėdyje dalyvavęs viceministras G.Valikonis taip pat pabrėžė, kad politikų sprendimas dėl ligoninių sujungimo – formalus: „Jei ligoninės nesijungs, viena jų taps regionine, kita – rajonine. Todėl jos neteks teisės teikti tam tikras paslaugas, finansuojamas iš ligonių kasų. Sprendimą dėl to turi priimti savivaldybė, kuri yra ligoninių steigėja. Jei ligoninės nesusijungs, joms bus sudėtingiau išsilaikyti. Bendra ligoninė liktų respublikine su tokiai įstaigai priklausančiomis teisėmis ir pareigomis“. Į politikų pastabas, kad yra verčiami priimti niekam nepalankų sprendimą, viceministras atsakė lakoniškai: „Tokių duomenų neturiu“.

Jis neslėpė, kad įsigilinti į situaciją Kaune dar nespėjo – viceministro pareigas eina tik savaitę. Ši žinia ir viceministro pavyzdys apie „tinkamą“ reorganizaciją sukėlė Kauno politikų juoką: „LEO LT tikrai pats „tinkamiausias“ teisingos reorganizacijos pavyzdys“.

Sprendimas dėl ligoninių likimo dar nepriimtas: po pertraukos tarybos nariai tęsia diskusijas ir pasisakymus.

Papildyta 12.50 val.: Vienbalsiai pritarę Tėvynės sąjungos ir Lietuvos krikščionių dekokratų frakcijos pasiūlymui prieš balsuojant į sprendimo projektą įtraukti kai kuriuos pakeitimus, dėl paties ligoninių sujungimo politikai savo nuomonę išreiškė vardiniu balsavimu. 19 „už“, 17 „prieš“ ir 2 „susilaikę“ – taip išsidėstę jų balsai lėmė, kad kelis mėnesius besitęsusios diskusijos dėl Kauno 2-osios klinikinės ligoninės ir KRKKL sujungimo būtų išspręstas: iš sujungtų ligoninių bus kuriama nauja viešoji įstaiga.

Tėvynės sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos siūlymu, naujoji ligoninė bus pavadinta Kauno Raudonojo Kryžiaus vardu. O laikinai, kol įvyks restruktūrizacija ir bus paskelbtas konkursas ligoninės administracijos vadovo pareigoms eiti, jai vadovaus Kęstutis Mazurkevičius. Jis – dabartinis KRKKL vyriausiasis gydytojas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Mitingas
Parašykite atsiliepimą apie 15min