Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš Europos krepšinio čempionatą Kaune – pamokos, kaip atremti teroristų ataką (video, nuotraukos)

Pratybose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį ryte Kauno sporto halės prieigos virė – čia vyko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento organizuotos valstybinio lygio civilinės saugos pratybos. Jų metu 19 skirtingų specialiųjų tarnybų atstovai – policijos pareigūnai, išminuotojai, kariai, ugniagesiai gelbėtojai ir medikai – imitavo veiksmus po teroristų išpuolio.

Pagal scenarijų teroro aktas įvykdytas tarptautinių sporto varžybų metu, kurias stebėjo keli tūkstančiai žiūrovų, tarp jų – ir šalies Vyriausybės vadovas bei užsienio politikų delegacija.

Pasak pratybų organizatorių, šis scenarijus ir jo metu specialiųjų tarnybų darbuotojų atlikti veiksmai buvo tarsi pasirengimas kitąmet Lietuvoje vyksiančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui. Pasak Vidaus reikalų ministerijos kanclerio Evaldo Gusto, naujausi duomenys rodo, kad teroro aktų grėsmė reali bet kuriai pasaulio šaliai, Lietuvai – taip pat.

„Praėjusią savaitę Liuksemburge vyko Europos Sąjungos Vidaus reikalų ir teisingumo tarybos posėdis. Jo metu ministrai akcentavo, kad terorizmo grėsmė išaugo visame pasaulyje, Europoje – taip pat. Grėsmės didėja – teroristų grupuočių daugėja. Be to, pastebėta, kad plinta nauja terorizmo rūšis – individualūs teroro aktai. Nauji reiškiniai verčia nerimauti visas šalis“, – sakė Vidaus reikalų ministerijos kancleris.

Pratybos tam ir reikalingos, kad mes žinotume visas procedūras, ką reikėtų daryti realiu laiku ir realioje vietoje. Tiesiog mintinai mokėtume, – sakė R.Baniulis.

Skirtingų specialiųjų tarnybų bendradarbiavimą skatinančios pratybos Lietuvoje rengiamos nebe pirmą kartą. Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus, vidaus tarnybos generolo Remigijaus Baniulio, tokie renginiai – lyg namų darbai, kuriuos būtina paruošti iš anksto, kad vėliau, matant klaidas, būtų galima išanalizuoti ir realioje situacijoje jų išvengti.

„Šios pratybos labai svarbios. 2011 metais Lietuvoje vyks Europos krepšinio čempionatas yra didelis iššūkis visai valstybei, taip pat gelbėjimo tarnyboms. Neturime pakankamai patirties, kaip pasiruošti galimiems incidentams per masinius renginius. Šių pratybų paskirtis ir yra pasirengti incidentams krepšinio čempionato metu, išbandyti įvairių tarnybų, kurios tokiu atveju dirba kartu, atstovus. Tai sudėtingas procesas: reikia kelis tūkstančius žmonių evakuoti, išvesti, suregistruoti, suteikti kitokią pagalbą. Reikia labai gerai nugludinti kontaktus tarnybų, kurios dirba šiose pratybose“, – sakė generolas R.Baniulis. 

Pašnekovas neslėpė, kad reali situacija visada skiriasi nuo sukurtos: „Tačiau pratybos tam ir reikalingos, kad mes žinotume visas procedūras, ką reikėtų daryti realiu laiku ir realioje vietoje. Tiesiog mintinai mokėtume. Pratybos parodys silpnąsias ir stipriąsias puses. Jei matysime, kad pakankamai pasiruošę, tikriausiai kad nekartosime. Brangu. Jei reikės, dar darysime pavasarį. Anksčiau buvo lokalaus pobūdžio.“

 

VIDEO: Kauno sporto halėje imituota teroristų ataka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min