Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 08:53

Prieš šventes – du nauji spektakliai ir nauja salė (nuotraukos)

Aktoriai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pagrindiniai spektaklio "Laimingi" aktoriai
Kauno valstybinis dramos teatras žiemos šventes pasitinka su trimis geromis naujienomis: praėjusią savaitę teatre debiutavo du nauji spektakliai, be to, atidaryta nauja teatrinė erdvė – Penktoji salė.

Parketinėje salėje debiutavo pirmoji naujiena - Arnoldo Jalianiausko pastatytas vaidinimas „Ateities miestas“, pastatytas pagal Vytauto V.Landsbergio knygą „Gediminas ir keturi seneliai“. 7-14 metų vaikams skirtas vienos dalies spektaklis – šventiškas, todėl ir debiutuoja prieš pat Kalėdas.

„Apginti savo svajones ir jas įgyvendinti – tai kiekvieno iš mūsų troškimas, o gal net pareiga. Tol, kol kiekvienas vaizduotėje kuriame svajonių miestą, tol išlieka tikimybė, kad jis taps Ateities miestu. Aršiausiai ir bekompromisiškai už savo troškimus kovoja jaunos širdys, tačiau joms tenka susidurti su negailestinga suaugusiųjų pasaulio logika“, – sako spektaklio režisierius. Pasak jo, Vytauto V.Landsbergio knygoje taikliai vaizduojama dabartis. Tėvai užsiėmę ir neturi laiko būti teisingais autoritetais savo vaikams. Tai veikia juos. O kai neturi draugų, gali kilti dar daugiau problemų. Režisierius A.Jalianiauskas kartu su jaunąja Kauno dramos teatro aktorių karta savo spektaklyje kviečia vaikus ir paauglius už savo svajones kovoti ne aklai, o suvokiant tikruosius savo troškimus.

Kas yra laimė?

Antroji naujiena skirta suaugusiems. Tai – spektaklis „Laimingi“, pastatytas pagal Friedricho von Schillerio „Klastą ir meilę“. Artūro Areimos režisuotame vaidinime pasirodys televizijos seriale „Nemylimi“ vaidinę aktoriai Toma Vaškevičiūtė ir Tomas Rinkūnas. Abu jie bandys būti „laimingais“. Ironiškai spektaklyje pavadinęs režisierius žiūrovus kviečia iš naujo įvertinti, ko iš tiesų reikia žmogui, kad būtų laimingas.

„Šis spektaklis yra atsakas į SMS'inės kartos atsainumą“, – sakė režisierius, neslėpęs, kad pagrindine spektaklio temine ašimi jis sąmoningai pasirinko poros meilės motyvą. Kaip ir F. von Schilleris, A.Areima laikosi nuostatos, kad meilė – aukščiausias žmogaus atsiskleidimas, užbaigiantis jo asmenybę. Todėl žmogus be meilės negali būti laimingas, o laimingas negali būti nemylėdamas.

Publiką turėtų nustebinti veiksmas scenoje: spektaklis kuriamas ypač pabrėžiant aktorių judesius. Veikėjų (aktorių) kūnai veikia kaip skulptūros, o jų išdėstymo visuma sudaro paveikslo kompoziciją. Specialiai šiam pastatymui sukurti epochiniai, tačiau stilizuoti kostiumai bei scenovaizdis. Šis spektaklis bus rodomas naujoje teatro erdvėje, kuri pavadinta paprastai – Penktąja sale, nes tiek salių šiuo metu teatre ir yra.

„Penktoji salė turėjo tarnauti tik repeticijoms, tačiau šiuo metu, kai tebevyksta Didžiosios scenos rekonstrukcija, teko į ją įsileisti ir žiūrovus. Ar Penktoji salė liks spektakliams ir tuomet, kai bus atidaryta Didžioji scena, dar nežinome“, – sakė Kauno valstybinio dramos teatro atstovė spaudai Jurga Knyvienė.

Sužinoti, kuriomis dienomis ir valandomis rodomi naujausi ir kiti, repertuariniai, spektakliai, galima užsukus į teatro interneto svetainę www.dramosteatras.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Premjera Teatras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min