Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 22d. 15:34

Problemos dėl šiukšlių Vilniuje: politikams išsisprendė, gyventojai tebesiskundžia

news_5c91ff11d0a3c05049a6.jpg
Pusiau požeminių konteinerių įkasimo darbai Šeškinės g.

Atliekų surinkimo sistemos pertvarka Vilniaus mieste vis dar kelia aistrų. Gyventojai piktinasi, kad nauji pusiau požeminiai konteineriai problemas ne išsprendė, o pridarė naujų. Vienur jie įkasami netinkamoje vietoje, o kai jau atsiranda, atliekos išvežamos per retai, todėl pradeda kauptis aplinkui. Valdininkai linkę tikinti, kad sistema jau veikia gerai, o sunkumai – praeitis.

Tik kad gyventojams, kasdien per langus ar praeinant kiemuose, matantiems perpildytus konteinerius ar kasimo darbus, anot jų, netinkamoje vietoje, valdininkų įrodinėjimai neskamba įtikinančiai.

15min jau ne kartą rašė apie vilniečių skundus, kad pusiau požeminės aikštelės įrenginėjamos nepatogioje, netinkamoje vietoje, nepaklausus gyventojų nuomonės ar į ją tiesiog neatsižvelgus.

Konteineriai – prie žaidimų aikštelės

Vilniaus savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ („VASA“) teigia, kad šiuo metu visame Vilniaus mieste įrenginėjamos požeminių ar pusiau požeminių konteinerių aikštelės – jau įrengta daugiau kaip 175 pusiau požeminių. Iki metų pabaigos planuojama įrengti iš viso 759 požeminių ar pusiau požeminių konteinerių aikšteles.

Tačiau ir šis procesas džiugina ne visus. Taip tvirtina ir Šeškinės g. 65 bei 67 namų gyventojai. „Šeškinės rajone tarp Šeškinės 67 ir 65 gyvenamųjų namų savivaldybės nurodymu statomi šiukšlių konteineriai prie vaikų žaidimo aikštelių, po gyvenamųjų butų langais. Nusimato antisanitarinės sąlygos, aplinką bjaurojantis vaizdas. Kiekvieną dieną pro šiuos šiukšlių konteinerius vaikai keliaus į darželį, šalia yra gatvė, kur vos prasilenkia lengvieji automobiliai“, – 15min rašė Dovilė.

Jau įrengta daugiau kaip 175 pusiau požeminių konteinerių aikštelių. Iki metų pabaigos planuojama įrengti iš viso 759 aikšteles.

Valdas Juodis, Vilniaus savivaldybės Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas, tvirtina, kad preliminarią komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių išdėstymo schemą parengė SĮ „Vilniaus planas“, atsižvelgdamas į aplinkos ministro patvirtintus Minimalius komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos reikalavimus. Vienas iš šių reikalavimų – konteinerių aikštelė turi būti įrengta ne mažesniu kaip 10 m atstumu nuo pastato langų ir (ar) durų.

Atsižvelgta ir į konkrečioje vietovėje esančias požemines komunikacijas, vaikų žaidimo aikšteles, kitus vietovėje jau esančius infrastruktūros objektus bei galimybę prie konteinerių privažiuoti šiukšliavežiams.

„Statybos techniniame reglamente nurodoma, kad vaikų žaidimo aikštelė turi būti projektuojama ne arčiau kaip 10 m nuo buitinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių. Ir atvirkščiai, suprojektuota pusiau požeminių konteinerių aikštelė Nr. 876 tarp daugiabučių namų Šeškinės g. 65 ir 67 nuo vaikų žaidimų aikštelės yra nutolusi apie 17 metrų“, – tikino V.Juodis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Pusiau požeminiai konteineriai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Pusiau požeminiai konteineriai

Greitai persipildo

Ne visur gyventojai laimingi turėdami šiuos naujus konteinerius. Štai Savanorių pr. 46, 48, 50 ir 52 namų gyventojai nuo vasaros pabaigos turi nešti buitines atliekas į netoliese įkastus pusiau požeminius konteinerius. Tačiau pristatomi kaip padėsiantys įvesti tvarką kiemuose konteineriai vaizdą tik gadina.

„Vilniaus mieste, Naujamiesčio rajone, prie Savanorių prospekto, pakeitus šiukšlių išvežimo tvarką ir konteinerius, tenka gyventi pro langus matant šiukšlyno vaizdą. Konteineriai yra užpildomi per vieną dieną ir šiukšlėms nebetelpant į juos, jos kraunamos šalia konteinerio, o tai tikrai neatrodo estetiškai ar gražiai, jau nekalbu apie sklindančius kvapus. Be to, pakilus vėjui šiukšlės išsklaidomos po visą kiemą“, – 15min piktinosi viename iš minėtų namų gyvenanti Patricija.

15min skaitytojos nuotr./Šiukšlės prie konteinerių Savanorių prospekte Vilniuje
15min skaitytojos nuotr./Šiukšlės prie konteinerių Savanorių prospekte Vilniuje

Moters teigimu, šie konteineriai įrengti vasaros pabaigoje, tačiau kurį laiką tebestovėjo kiek tolėliau ir kiti, paprasti, konteineriai, tad atliekoms vietos užtekdavo. Situacija pasikeitė maždaug prieš mėnesį, kai senieji paprasti konteineriai dingo.

„Tada ir prasidėjo ši problema – šiukšlės nebetelpa į pusiau požeminius konteinerius, nes jų sunešama per daug. Kiek esu pastebėjusi, šiukšlės vežamos tris kartus per savaitę, nors internete rastame grafike nurodoma, kad kiekvieną dieną, bet taip tikrai nėra. Norėtume, kad šiukšlių išvežimo tvarka pasikeistų ir būtų dažniau išvežamos šiukšlės arba pastatytų daugiau konteinerių, kad nereiktų pažvelgus per langą matyti šiukšlyno vaizdo“, – sakė Patricija.

Kiek esu pastebėjusi, šiukšlės vežamos tris kartus per savaitę, nors internete rastame grafike nurodoma, kad kasdien, bet taip tikrai nėra, – sakė Patricija.

Atliekų surinkimo sistemą Vilniuje prižiūri savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ („VASA“), į kurią ir suplaukia gyventojų skundai. Jos atstovų teigimu, įrengus naują požeminių ar pusiau požeminių konteinerių aikštelę yra nuolat stebimas atliekų susikaupimo dažnis ir vadovaujantis gautais duomenimis, koreguojami atliekų išvežimo grafikai.

„Remiantis „VASA“ pateikta informacija, pusiau požeminių konteinerių aikštelė Nr. 66, esanti šalia daugiabučio namo Savanorių pr. 50, nuo vasario 14 d. tikrinama kiekvieną dieną, kovo 12, 13 ir 18 buvo užfiksuotas antrinių žaliavų konteinerių persipildymas, todėl antrinių žaliavų vežėjas įpareigotas padažninti antrinių žaliavų išvežimą iš šios aikštelės. Situacija bus stebima ir, esant reikalui, bus svarstoma galimybė antrines žaliavas išvežti du kartus per savaitę. Mišrios komunalinės atliekos iš šios aikštelės vežamos kiekvieną dieną“, – teigiama „VASA“ komentare, kurį gavo 15min.

Keista, kad šios įmonės stebėtojai nemato to, į ką priversti per savo langus ir eidami pro šalį žiūrėti gyventojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min