15min be reklamos
2023 02 03, 18:29

Prokuratūra: dalis pareigūno kaltinimų dėl policijos neteisėto sekimo jau buvo įvertinti

Dalis buvusio Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) vyriausiojo tyrėjo Algimanto Martinkaus metamų kaltinimų policijai neteisėtu sekimu jau buvo įvertinti anksčiau, tuomet tyrimą atsisakyta pradėti, teigia Generalinė prokuratūra.
Algimantas Martinkus
Algimantas Martinkus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tai institucija penktadienį pranešė nagrinėdama šią savaitę gautą A.Martinkaus informaciją, kurią persiuntė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

„Šiuo metu konstatuotina, kad dėl analogiškų aplinkybių, patikrinus jas įstatymų nustatyta tvarka, atitinkami sprendimai, tarp jų ir atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo patikrintas teismų, Generalinėje prokuratūroje buvo priimti jau prieš metus“, – teigia prokuratūra.

Ji taip pat nurodo, kad šiuo metu visa gauta informacija dar vertinama, o detaliau informuoti apie aplinkybes prokuratūra neturi galimybės atsižvelgiant į tai, kad dar turi įvertinti, ar rašto turinys bei jame pateikiami teiginiai bei A.Martinkaus ir kitų asmenų viešinami duomenys „yra susiję su tarnybos ar valstybės paslaptimi, ar kitokia konfidencialaus pobūdžio informacija“.

„Informacija apie nustatytas faktines aplinkybes ir atitinkamus prokuratūros sprendimus bus pateikta viešai (galima apimtimi) užbaigus visus reikiamus patikrinimo veiksmus“, – nurodoma pranešime.

Buvęs pareigūnas savo rašte parlamento pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen prašo inicijuoti parlamentinės komisijos sudarymą dėl galbūt neteisėtų kriminalinės žvalgybos tyrimų.

Jis taip pat prašo tirti, jo teigimu, neteisėtus kai kurių buvusių ir esamų policijos vadovų veiksmus: buvusio Lietuvos kriminalinio policijos biuro vadovo Rolando Kiškio, buvusio jo pavaduotojo Andžejaus Roginskio, buvusio Imuniteto tarnybos vado, dabartinio teisingumo viceministro Elano Jablonsko, taip pat dabartinio biuro viršininko pavaduotojo Sauliaus Brigino, aukštų pareigūnų Gintaro Gečėno, Ginto Venclovo.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Edgaras Dereškevičius ir Algimantas Martinkus
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Edgaras Dereškevičius ir Algimantas Martinkus

Savo ruožtu Seimo pirmininkė pažymėjo matanti pagrindą pradėti ikiteisminį tyrimą, bet nepritarianti atskiros laikinosios komisijos parlamente sudarymui. Parlamento vadovė akcentavo, kad Seimo tyrimų komisijos turėtų įsijungti tik „kai yra tam tikras politinis aspektas vieno ar kito klausimo“.

A.Martinkus antradienį apkaltino buvusius aukštus pareigūnus, kad šie esą kovoje dėl įtakos jam nurodė be pagrindo sekti tuometinį Valstybės apsaugos sienos tarnybos (VSAT) vadą, dabartinį policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą, tuometinį Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį, tuometinį Kauno apskrities policijos viršininką Darių Žukauską, Seimo narį ir vėliau aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, parlamentarą Artūrą Skardžių ir kitus.

Taip pat jis kaltina, jog LKPB vadovo pavaduotojas A.Roginskis jam nurodė melagingai susieti Palangos gelbėtojų stoties vadą Joną Pirožniką su Kauno „Kamuolinių“ grupuote, taip inicijuojant kriminalinę žvalgybą.

Policijos departamentas atmeta A.Martinkaus kaltinimus, pabrėždamas, kad jie „neatitinka tikrovės“. Policija nurodo, kad pareigūnas buvo atleistas dėl ryšių bei informacijos nutekinimo asmenims, siejamiems su organizuotu nusikalstamumu, taip pat dėl kriminalinės žvalgybos teisės aktų, veiklos ir procedūrų reglamentuojančių kriminalinę žvalgybą, policijos tarnybinės informacijos naudojimą, pažeidimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min