Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 22, 15:31 Atnaujinta 2015 01 22, 16:54

Prokuroras Osvaldas Stadalius: „Bronislovas Burgis galės taikytis teisme“

Buvęs KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis, kuris kaltinamas sistemingu nepilnametės bauginimu, su jos tėvais galės susitaikyti tik teisme. Pedagogas teigia norėjęs tai padaryti iki teismo, nors ir nepripažįstantis savo kaltės. Tuo tarpu prokuroras Osvaldas Stadalius aiškina, kad ikiteisminio tyrimo metu nutraukti jį dėl susitaikymo neturėjęs teisinio pagrindo.
KTU gimnazijos „flash mob“ akcija
Bronislovas Burgis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno apylinkės prokuratūros prokuroras O.Stadalius teigė negavęs susitaikymo protokolo, todėl tęsė ikiteisminį tyrimą ir jį pabaigęs perdavė bylą Kauno apylinkės teismui. „B.Burgis galės taikytis teisme“, – 15min.lt sakė prokuroras.

Tuo tarpu B.Burgis teigė manęs, kad dar 2014 m. pabaigoje susitaikė su skundą parašiusiais moksleivės tėvais. „Tuo metu buvau paguldytas į ligoninę dėl stipriai pablogėjusios sveikatos, nežinojau, ar išgyvensiu. Advokatai darė viską, kad užbaigtų tyrimą. Netgi sutikau sumokėti moksleivės tėvams kompensaciją, nors tikrai niekam nieko blogo nepadariau. Bet išėjo taip, kad grobis buvo paimtas, o aš toliau likau persekiojamas. Iš manęs reikalaujama prisipažinimo padarius nusikaltimą. To tikrai nedarysiu, nes nesu kaltas“, – teigė B.Burgis

Jis ne tik nesutinka su jam įteiktu kaltinamuoju aktu, bet ir vadina prokuroro veiksmus patyčiomis ir susidorojimu.

Praėjusių metų pabaigoje KTU direktorius B.Burgis pasitraukė iš pareigų, jam buvo pateikti įtarimai dėl grasinimų gimnazijos moksleivei.

Viešame laiške KTU gimnazistų tėvai teigė, kad konfliktas kilo, kai viena gimnazijos mokinė viešai užsirūkė ir tuo pažeidė taisykles, tačiau atsisakė palikti gimnaziją, o jos tėvai direktorių apskundė įvairioms institucijoms. Šaltiniai teigė, kad gimnazistės, dėl kurios bauginimo bus teisiamas B.Burgis, tėvai dirba teisėsaugos struktūrose.

B.Burgis: „Susitiksime po mano pergalės. O dabar – tyla“

B.Burgis ketvirtadienį savo tinklaraštyje burgis.lt paskelbė naują įrašą apie savo bylą.

„1. Aš nebijau jokio teismo ir jokios teisėsaugos! Man nereikia užuojautos! 1980 metais aš vienas priverčiau KGB pripažinti, kad mūsų šeima į Sibirą buvo ištremta neteisėtai, tai šis procesas man – vieni juokai!

2. „Delfi“, BNS, lrytas, „15min“, Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė, LNK ir visi, kas tik nori gali apie mane rašyti, o aš negaliu? Atsipeikėkite! Veiksmas lygus atoveiksmiui.

3. Manęs neslegia jokios depresijos, man nereikia jokios psichologinės ar kitokios pagalbos – aš pats gyvenu savo gyvenimą! Ir gyvenu taip, kaip noriu, o ne taip, kaip kai kurie norėtų.

Aš nesiruošiu, niekada nesiruošiau nusižudyti, ar jūs išprotėjote? Mintys apie savižudybę – tai ne noras nusižudyti, ne planai nusižudyti!                                                

4. Garliavos tema: ar jūs nepajėgūs suprasti, kad aš nei už tuos, nei už kitus, o primenu tą temą tik todėl, kad teisėsauga, visos jos dalys, turi viską laiku pamatyti, viską laiku padaryti, kad teisėsauga turi prisiminti – Temidė yra užrištomis akimis, nešališka ir neparsiduodanti.

5. Savižudybės tema. Aš nesiruošiu, niekada nesiruošiau nusižudyti, ar jūs išprotėjote? Perskaitykite: „… kodėl mane dabar taip dažnai aplanko mintys apie savižudybę?“ Mintys apie savižudybę – tai ne noras nusižudyti, ne planai nusižudyti! Jūs, matyt, visai nesimokėte filosofijos.                                                                                                

Tokią pat norminę gero gyvenimo sampratą pasirenka ir stoikai. Seneka išdidžiai atmeta baimę pačiam pasirinkti gyventi ar mirti. Svarbu apsisprendimo laisvė. „Tau malonu gyventi? Gyvenk. Nemalonu – gali grįžti ten, iš kur atėjai“. (Seneka. Laiškai Lucilijui) Šie  Senekos argumentai primena F.Nietzsche’s refleksiją: „Mintis apie savižudybę – didelė paguoda: su ja sėkmingai išgyvenama ne viena niūri naktis.“ (Anapus gėrio ir blogio)

Man malonu gyventi! Man malonu kovoti! Todėl ir aplanko mintys apie savižudybę (savižudybes), kad tvirtai ir aiškiai sau atsakyčiau – ne, aš neišeisiu!

Baigiu. Šiek tiek nesmagu, kad net man artimi žmonės suabejojo mano ryžtu pasipriešinti smurtui, niekšybei, žvėriškumui. Suabejojote? Palikite mane vieną! Susitiksime po mano pergalės. O dabar – tyla. Nieko neklausinėkite – nieko nekomentuosiu!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min